תכנות בכללי ופיתוח תוכנה

אבי 931988

New member
תכנות בכללי ופיתוח תוכנה

שלום לכולם לי קוראים אבי.
אני מסיים תואר ראשון בהנדסת מכונות השנה באוניברסיטת אריאל.
ממה שהבנתי העבודות שאני יעבוד בהם כמהנדס מכונות הם או עבודות משרדיות שמצריכות עבודה רבה מול מחשב או עבודות כמו של טכנאי .בנתיים אני מחפש עבודה וזה לוקח הרבה מאוד זמן.
לכן, חשבתי בנתיים להתחיל ללמוד שפת תכנות מהבית כי זה מקצוע שמעניין אותי ויכול לפתוח לי דלתות בעתיד.

רציתי לדעת אם יש למישהו המלצה על מאיזה שפה כדאי לי להתחיל?
מה השפה שהכי פופולרית כרגע?
איך נראים חיי היומיום של מפתחי תוכנה? ז"א רק רושמים קוד כול היום?
ואם יש עוד המלצות או עצות שכדאי שאני ידיע לפני שאני מתחיל..

תודה רבה מראש לכולם

אם המטרה שלך להגחיך את תלמידי מכללת אריאל,

הצלחת.

Astroo

New member
עדיף שתעשה השלמות לתואר במדעי מחשב

אם סיימת תואר בהנדסה, נראה לי שתוך שנה וחצי תוכל להשלים תואר במדעי מחשב. ואז אחרי אוניברסיטת אריאל תוכל אולי לעבוד בבדיקות תוכנה או אוטומציה.

selalerer

New member
בוגרי מכללות יכולים למצוא עבודה

החלשים אולי לא כלכך אבל הרוב כן, במיוחד במצב שוק העבודה בתוכנה הנוכחי.
&nbsp
זה לוקח יותר זמן ומתחילים יותר נמוך אבל לא צריך להחליט מראש שכולם לא מצליחים להגיע לתחום התוכנה

selalerer

New member
זה קצת מוזר שאתה לא מוצא עבודה במה שיש לך תואר אז...

...אתה מניח שתלמד משהו אחר בבית (בלי תואר) ובו כן תמצא עבודה.
&nbsp
יש שנכנסים לתחום התוכנה ללא תואר אבל זה כנראה פחות קל מאשר למצוא עבודה בתחום שכבר יש לך בו תואר.
&nbsp
אם אתה מעוניין לעבוד בתוכנה, הדרכים עם סיכויי ההצלחה הגבוהים יותר הם:
1. כמו שכבר הציעו, להשלים לתואר במדעי המחשב.
2. יש מקומות שעושים הכשרה למתכנתים עבור אנשים שיש להם פוטנציאל גבוה (בעלי תארים בד"כ) ללא עלות בזמן ההכשרה. אתה בתמורה מתחייב לעבוד דרכם שנתיים (כחברת כח אדם) וכך הם מרוויחים עליך.

אבי 931988

New member
זה לוקח זמן למצוא עבודה בתחום שלי לכםץן חשבתי לפתוח לי עוד ד

לא ידעתי שיש את אפשרות 2.
אני יודע שיש מקומות כמו סלע והאקריו שאתה משלם על לימודים אבל על אפשרות 2 לא שמעתי.
יש לך שמות של מקומות שעושים את זה?

selalerer

New member
עובדת איתי מישהי שהגיעה ממסלול כזה, אני יכול לשאול אותה

חפש באינטרנט "הסבה לתוכנה" או משהו כזה. אני מניח שתוך מספר תוצאות תמצא גם מסלול ללא תשלום.
&nbsp
אלה המסלולי ההכשרה ללא תואר היחידים שאפשר באמת לסמוך עליהם כי אין להם שום דרך להרוויח עליך בלי באמת להכניס אותך לעבוד

N i X

New member
2 שאני מכיר הם:

אינפיניטי לאב ואקספריס.
&nbsp
האקריו, סלע ובעצם כל אחד אחר שאתה משלם לו על הקורס זה לדעתי בזבוז זמן,
האינטרסים שלכם לא חופפים - אתה רוצה לעבוד בתחום, הם רק רוצים שתשלם על הקורס בלי קשר אם אתה מתאים לתחום והאם הקורס שלהם יביא אותך לאנשהו.

agranom

New member

עבדתי במקום שבו היו אנשים שהגיעו דרך קורס באקספריס, אם אני לא טועה. הם למדו ביולוגיה והנדסה די רחוקה מתוכנה, נראה לי גרעינית. הם היו סבבה, החברה הייתה מרוצה ולקחו אותם להמשיך לעבוד בסוף התקופה.
רק צריך לקחת בחשבון שזה לא איזה קורס של חודש שאתה עושה ואז עובד קצת בתור מתכנת עד שתמצא עבודה במכונות. עושים את זה בשביל לשנות כיוון בקריירה ולהפוך למתכנתים.

בנוסף, מסכים לגבי כל המקומות שאתה משלם על הקורס. עשיתי קצת שיעורים פרטיים לאנשים שלמדו שם וזה פשוט תת רמה. אנשים משלמים עשרות אלפי שקלים על קורס, מקבלים "מרצה" שבעצמו סיים קורס כזה לפני חודש ואז עוד צריכים לקחת שיעורים פרטיים. מה גם שבתור מישהו שסיים תואר בהנדסה כלשהי, אין שום דבר בקורס הזה שאתה לא יכול ללמוד בעצמך.

I Gabe

New member
העסקתי פעם בוגר הנדסת ביוטכנולוגיה שעשה הסבה

העסקתי הרבה "מוסבים", זה היה הכי קרוב לרקע שלך והיה עובד מצויין. הוא למד בטכניון, נחשף לתכות בצהלך התואר וידע שזה מה שהוא רוצה לעשות בחיים. והיה גם טוב בזה. יש הרבה בעיות במה שכתבת אבל הבעייה הכי גדולה שלך לפי דעתי זאת הגישה. אתה רוצה לחלטר בתכנות עד שתמצא עבודה בהנדסת מכונות. איך לומר בעדינות, זאת לא בדיוק גישה שמעסיקים יעופו עליה. ולשאלתך, כן, מפתחי תוכנה כותבים קוד רוב היום (ובודקים אותו).

למעלה