התייעצות עם בעלי ידע בתכנות

eran19881

New member
התייעצות עם בעלי ידע בתכנות

שלום חברים,
בעוד מספר חודשים אסיים תאר ראשון BA במדעי המחשב ומדעי החברה במסלול דו חוגי (אני אשמח אם הדיון לא ילך למקום של "מה זה נותן לך?" ו"מה הקשר" וכו')
בתכלס, יש לי ידע במבואות (JAVA,PHP,MySQL,C++,C, מבני נתונים ואלגוריתמים וכו') אבל לא מדובר בידע מקצועי ואין לי בכלל ניסיון תעסוקתי.
לפניי כחצי שנה להתמקצע בתחום מסוים בלמידה אישית, אני אדם אוטודידקטי
אשמח לקבל הכוונה לשפה או תחום מסוים שכדאי להתמקצע בו כדי שבעוד חצי שנה אוכל להשתלב בכבוד באחת החברות.
נטו כי זה קל יותר, אני נוטה להתעמק ב- WEB אבל הבנתי שמשתלם יותר מבחינה כספית לעסוק בתחומים אחרים.
במה הייתם ממליצים לי להתמקצע בשלב זה בחיי ? איפה נמצא ההיצע הגבוה יותר ?
תודה רבה
ערן

בן100

New member
הייתי מציע לך

לא לסגור את התואר עד שתשיג לפחות:
1. ממוצע 85 ומעלה בתואר שלך.
2. ציון 85 ומעלה במבוא למדעי המחשב ומבני נתונים.
&nbsp
אם אתה צריך אז תחזור על קורסים.
&nbsp

יבגניי34

New member
לאף בוגר אין ידע מקצועי או נסיון תעסוקתי. ממה שמנית java תתן

הכי הרבה אפשרויות. אם web מעניין אותך מן הסתם JS היא החשוד המיידי. בהצלחה.

vinney

Well-known member
מסכים עם בן100 - סדר עדיפויות צריך להיות שונה

הממוצע שלך וגליון הציונים שלך אלה הדברים שיתנו לך כרטיסי כניסה לראיונות. לאף אחד לא איכפת במה "התעמקת" בעצמך בבית, אלא אם כן יש לך אפליקציה פועלת עם עשרות אלפי משתמשים באפ-סטור.
&nbsp
בראיונות עצמם ישאלו אותך בעיקר שאלות אלגוריתמיות, ושאלות תכנות בסיסיות בשפה בה תגיד שאתה שולט מספיק. כך שבמקום להתפזר על JAVA,PHP,MySQL,C++,C - תתמקד בשפה עיקרית אחת או שתיים (ממליץ JAVA ו/או ++C) ותחרוש את כל ספרי האלגוריתמים שאתה יכול למצוא (תלמד את קורמן בעל פה).

vinney

Well-known member
מה קרה לסקריפט הסינון שלך, נשבר? תפסיק להציק לי.

yuval344

New member
כנראה באג או גליצ או חור תולעת

אני קורא פה רק בזכותכם. אתם אדירים.

תמשיכו

#/פופקורן/
#/אקספריס/

יבגניי34

New member
אחת ההודעות העוצמתיות שלי בפורום אי פעם

יש בה שכבות ועומקים מעודנים שלעתים רחוקות אני מגיע אליהם.

יבגניי34

New member
יהיה נחמד אם תהיה פחות הטחת עלבונות בפורום הזה

הנסיון להציג אותי ואת הטרול כאילו אנחנו על אותה רמה הוא עלבון לאינטליגנציה. אני עובר על זה בשתיקה הפעם כי אתה חדש בפורום. להבא שקול מלים.

agranom

New member
עוד כמה המלצות

ממליץ מאוד על הספר Cracking the Coding Interview מהדורה 6 עם 189 שאלות. ממליץ אפילו להתחיל איתו לפני CLRS כי הספר הזה כבר מכיל די הרבה שאלות אלגוריתמים שנשאלות בראיונות. בנוסף, יש שם הסברים על איך להתנהג בראיונות, למה מצפים ממך ואיך עושים ראיונות בחברות הגדולות (גוגל, פייסבוק, אמאזון). קראתי אותו לפני כמה חודשים וראיתי שם די הרבה שאלות ששאלו אותי בראיונות.
&nbsp
כמו שאחרים אמרו, תשקיע בממוצע. לא בגלל שזה חשוב יותר אלא בעיקר כי פרויקט תמיד אפשר לעשות ובשביל לסגור ממוצע טוב, הזמן שלך מוגבל. שמתי לב שבארץ יש מגמה של לשאול על הפרופיל github ו-stackoverflow שלך אבל זאת מגמה מאוד קטנה ולא הייתי מהמר על זה.
&nbsp
במידה והממוצע בסדר והכל, תתחיל לעשות פרויקט. תבחר כל שפה וכל תחום שמעניין אותך. אתה לא תפסיד מזה כלום, במקרה הטוב תמצא עבודה על ההתחלה ותעזוב את הפרויקט שלך. לפי הנסיון האישי שלי, אנשים מאוד מתרשמים מפרויקטים כי זה אומר שאתה גם אוהב את המקצוע ולא רק מחכה שהצעות עבודה יפלו עליך. רק תדאג ליישם בפרויקט שלך את השאלות הטכניות ששאלו אותך בראיונות, זה יעזור לך לשמור על "כושר" ופרויקט לא טריוויאלי.
&nbsp
אני פחות מסכים עם זה שצריך 10000 משתמשים באפסטור. אפליקצית מובייל זה לא שרת שצריך לעשות לו סקייל. אפליקציה לחישוב מע"מ עם 10000 משתמשים מרשימה פחות מאפליקציה שעובדת כמו אפקט לגיטרה ויש לה 10 משתמשים.

vinney

Well-known member
10000 זה מספר שהנפצתי, אבל אני אסביר למה צריך מספר גדול

10 - זה משפחה קרובה. זה לא מעיד על כלום.
&nbsp
מראיינים הרי לא יורידו את האפליקציה בעצמם וינסו אותה או ינסו להבין מה ואיך בדיוק היא עושה. כשיש לך משתמשים בסדר גודל בכמה קני מידה גדול יותר מהמעגל החברתי שלך - זה מעיד שהאפליקציה אכן שימושית, איכותית וחדישה בקנה מידה כלשהו. יכול להיות שהביצוע עצמו פשוט, אבל בדרך כלל אפליקציות שפורצות את סף ה1000 משתמשים הן כבר מזמן לא טריויאליות.
&nbsp
אם מישהו בא אליי לראיון עם אפליקציה שיש לה 10 אלף משתמשים בארץ - אני רואה מישהו שיכול להרים מוצר מאפס או להוביל צוות מוצר. כשמישהו בא אליי עם אפליקציה עם 10 משתמשים - אני אפילו לא אטרח לבדוק מה ואיך היא עושה, זה לא רלוונטי.

בן100

New member
אם למישהו יש אפליקציה עם 10,000 משתמשים

אני לא מבין למה שיירצה להיות שכיר.
&nbsp

vinney

Well-known member
למה לא?

מ10 אלף הורדות לא תהיה מליונר. מ10 אלף משתמשים ביום אולי תצליח להתקיים, גם זה לא בטוח.

שרעבי100

New member
העצה הכי טובה לסטודנט בעיני היא

למצוא עבודה בתחום בתחילת שנה ג.
היות שאתה כבר עברת את הנקודה הזו הייתי ממליץ לך להתמקד בממוצע ובאיך עוברים ראיונות (כמו שכבר הציעו לפני).

נ.ב
אתה לא צריך להתנצל שאתה בדו חוגי, אתה לא פחות טוב מאף אחד והשוק גם לא תופס אותך ככזה.

למעלה