רילוקיישן ללונדון

princeCharles1

New member
רילוקיישן ללונדון

שלום,
אני מתכנת מנוסה (סביבות 9 שנות ניסיון). נמצא בתהליכים מול חברת הייטק מלונדון לתפקיד מתכנת backend. נשוי ללא ילדים. הכיוון הוא לחוות את החוויה, ועל הדרך כמובן להתפתח מקצועית ולא להתנוון.

אשמח לשמוע טיפים בכל מה שנוגע לשכר, מיסים, מגורים, האם בכלל המהלך משתלם כלכלית (אני בשלב בחיים שעלי לחסוך כמה שיותר לקראת הוצאות העתיד)

ניסיתי לחפש באינטרנט מידע על שכר, על עלות שכירות, על עלות המחיה, אבל קשה להגיע לנקודה התחתונה - כמה אצליח לחסוך שם לעומת ישראל (שבה שכרי גבוה מהממוצע)

תודה :)

ipv6

Member
אין לי תשובה אבל

במקומך את הקטע של המיסוי למשל, הייתי בודק עם איש מקצוע ולא מסתמך על תשובה של משהו בפורום.

כמה תחסוך ואם זה משתלם תלוי ברמת החיים שאליה אתה מכוון. אני משוכנע שעלויות ממוצעות (ולא ממוצעות) של דיור\מזון\תחבורה וכו' אפשר למצוא ברשת..

vinney

Well-known member
קצת ממה שאני יודע על לונדון

השכר בלונדון הוא לא גבוה במיוחד. יחסית לאמריקאים הם משלמים בערך חצי, מה שאומר שאתה כנראה תשאר עם שכר דומה למה שהיית מקבל בארץ ואולי אפילו קצת פחות (מצד שני אם זה באמת רילוקיישן ולא עבודה בתור מקומי אולי תקבל קצת יותר בגלל הבדלי יוקר מחיה).
&nbsp
השכירות בלונדון עצמה יחסית יקרה, סד״ג 600-800 פאונד לחודש באזורים יחסית נידחים בצפון לונדון שאני מכיר (אולי יותר זול מדרום לנהר), במרחק סביר מהרכבת התחתית. אבל הרבה אנשים גרים מחוץ לעיר (מחוץ לM25, יותר נכון), ומגיעים לעבודה ברכבת (רגילה..). זה אומר שעה-שעתיים כל כיוון לפחות.
&nbsp
המחירים בלונדון (ובאנגליה בכלל) יחסית גבוהים, במיוחד פירות וירקות טריים. תוצרת מקומיות יותר זולה, אבל זה מאוד עונתי, רוב הדברים (במיוחד הדברים שאתה רגיל אליהם מהארץ) מיובאים.
&nbsp
אין לי מושג איך עובד העניין של המסים שם.
&nbsp
אני חושב שלגור בלונדון זאת חוויה, גם אם לא בהכרח תחסוך יותר ממה שהיית חוסך בארץ.
&nbsp
תסתכל פה: http://www.workgateways.com/working-in-the-uk/cost-of-living

klemiki

New member
תיקון קטן למספרים

בלונדון משלמים 60-70 אחוד ממה שמשלמים בארץ.
בארהב משלמים 10-5 אחוד יותר מבארץ ואפילו לפעמים פחות מבארץ.
&nbsp
רילוקיישן ללונדון בהייטק לא משתלם בעליל, אפילו אם מציעים לך שכר גבוהה, שתקבל אזרחות או תושב קבע, ותרצה להחליף עבודה, לאן תלך?? הכל חצי שכר...
&nbsp
&nbsp
תחשוב 17 פעם

princeCharles1

New member
הכיוון הוא זמני

הכיוון הוא לסביבות 2-3 שנים. אני יודע שזה מוקדם לומר, אבל אני לא רואה את עצמי חי שם ליותר. מבחינתי העבודה לאחר מכן תיהיה חזרה בארץ.

מבחינתי אני מסתכל על זה כחוויה, שעדיף לעשותה עכשיו מאשר מאוחר יותר עם ילדים. אבל חשוב לי שהחוויה לא תפגע משמעותית בכושר החיסכון שלי.

בהנחה ואני כן מצליח לקבל הצעת שכר שמשתווה לשכרי בארץ או אולי קצת מעל (אני מסתכל על הנטו), ואם נוסיף לזה את יוקר המחייה בלונדון שהוא משמעותית יותר מתל אביב, ובנוסף עלויות מעבר (שאני מתכוון להעלות במהלך המשא ומתן כדי שהחברה תעזור לי בעלויות המעבר). האם יש עוד משהו שאני מפספס? כפל מיסים מול ישראל? מיסים חבויים לעובדים זרים באנגליה? דברים שבארץ להייטקיסט יש כמובן מעליו ושם אין?

10x

vinney

Well-known member
יש פורום "עוברים לאירופה"

שאלות כאלה עדיף לשאול שם.

klemiki

New member
מסיסים

כמובן שיש הרבה שאתה מפספס...
מושא המיסים סבוך אבל בהחלט יתכן שמס הכנסה וביטוח לאומי לא יכירו בכך שעזבת,
הם יטענו שלא היתה לך באמת כוונת הגירה...
ולכן תשלם כפל מיסים וביטוח לאומי על כל ההכנסות שלך.
בלי כוונות הגירה את פותח לעצמך בור כלכלי גדול מאוד.
&nbsp
&nbsp
אני אישית לא ההיתי ממליץ לך לעבור ללונדון בשום מצב.
&nbsp
לך ל indeed או ל Glassdoor ותראה משכורת של מתכנת בלונדון? בערך 20 עד 25 אלף
&nbsp
בלי קרן השתלמות בלי פנסיה
&nbsp
זה שכר שאתה מוכן לעבוד בו בארץ??
&nbsp
לשם אתה רוצה לעבור?
&nbsp
ממליץ לך בחום להפנים שהשכר בארץ בהייטק הוא כמעט ללא תחרות.
ואם שמים את יוקר המחיה אז הוא ללא תחרות, המקום היחידי שמדווחים בו טוב יותר הוא ארהב,
ושם יוקר המחיה יחסית גבוהה.
למעט עבודה בארהב ומגורים בטקסס או אוסטין , או שיקגו...
&nbsp
אני ממליץ לקחת חופש של חודשים לטייל בלונדון ואס לחזור לארץ,
&nbsp
יותר זול

vinney

Well-known member
למה אתה סתם מפחיד אותו?

גם לגבי ביטוח לאומי וגם לגבי מס הכנסה יש אמנות מס בין ישראל לבריטניה, הם לא צריכים להכיר בכלום ולא יהיה שום כפל מס.

גם לגבי משכורות אתה ממציא דברים יש מאין. אני מכיר מתכנתים שעובדים בלונדון באופן אישי ואני יודע כמה הם מרוויחים. לא, לא 20 אלף דולר.

klemiki

New member
למה שלא תסתכל בindeed על משכורת ותחזור אלי

אני התכוונתי 20-25 אלף שקל חודשי אחרי המרה משנתי לחודשי בשקלים.
כלומר 70 אלף פאונד זה 25 אלף בחודש

vinney

Well-known member
אז תגיד למה התכוונת.

70 אלף פאונד זאת משכורת סבירה למתכנת עם 2-5 שנות נסיון. זה קצת מעל ל27 אלף שקל לחודש לפי השערים העדכניים.

klemiki

New member
אם מוספים את ההפרשות לפנסיה ופיטורים בארץ

בנוסף לקרן השתלמות, אז בארץ מרווחים יותר.
&nbsp
מה כן, שבארץ הוא יכול להרוויח בקלות 30 ויותר, ויוקר המחיה נמוך משמעותית.
&nbsp
אבל זה לא משנה, בסוף אנשים עושים מה שהם רוצים, לפחות אין ילדים (זה מה שאני זוכר מהשירשור).
&nbsp
אני ממליץ לחשוב 16 פעם לפני שעושים מהלך כזה, לבריטניה זה ממש ממש לא משתלם.

vinney

Well-known member
שמת לב שמ20 אלף כבר הגעת ל30 אלף?

אני לא חושב שיש הבדל משמעותי בהכנסות בין ישראל לבריטניה, ואם גרים בתל אביב - ההוצאות לא שונות מהותית מלגור בלונדון. החוויה? לא יודע איך לכמת את זה.

klemiki

New member
אך בדיוק?

השכר בריטניה נשאר תמיד כמו שאמרתי 20-25 אלף
בישראל כולנו יודעים ש 30 זה משהו שבקלות אפשר להשיג.
וזה עוד בלי לשכלל הפרשות.

vinney

Well-known member
אין לי מושג לגבי ״קלות״ של 30 אלף

אבל לפני שתי הודעות הסכמת איתי ש70 אלף פאונד זה שכר יחסית סביר (לא גבוה!) למתכנת בלונדון. שזה, לפי השער של היום, 27 אלף שקל בחודש. הרבה יותר מ20-25 שאתה טוען.

בסופו של דבר, אנחנו חוזרים לדברים שאמרתי כבר בהודעה הראשונה: השכר בלונדון יהיה דומה לשכר בארץ, ואולי קצת פחות - תלוי ביכולת מיקוח. ההוצאות כנראה יהיו יותר גבוהות, אבל לא בהרבה.

לונדון זה לא מקום שחוסכים בו, אבל זה גם לא אסון גדול לחיות בה כמה שנים. אנשים שאני מכיר בלונדון (ואני מכיר כמה וכמה אנשים, חלקם חברים טובים מאוד שלי) סירבו להצעות לעבור לארה״ב ולהכפיל את שכרם ונשארו בלונדון (כולל לפחות שניים מאנשים שאני מכיר טוב מאוד וקיוויתי שיעברו לצד הזה של האוקינוס כדי שאוכל לעבוד איתם ביחד). למה? כי זאת עיר מעולה לחיות בה. לחסוך? אולי לא. לחיות? ועוד איך.

יש דברים שקשה מאוד לכמת בכסף.

klemiki

New member
70 זה מעל לממוצע

ו27 זה מאוד מאוד קרוב למה שאמרתי.
למרות שאתה שוכח הפרשות בארץ , אבל לא משנה.

vinney

Well-known member
יש הפרשות גם באנגליה.

למעשה ההפרשות לפנסיה זהות (5% של מעסיק). חישובי פיצויי פיטורין שם יותר מורכב וגם לא מובטח שתקבל, זה נכון.

klemiki

New member
בישראל יש לך 8.33+ 7.5

פיצויים והשתלמות, זה לבדו פי שלוש.

vinney

Well-known member
זה לא פי 3.

השתלמות - מוגבל בתקרה. פיצויים? תלוי אם יש סעיף 14 או לא, אבל אם יש - זאת אכן הטבה. אבל זה הבדל יחסית קטן, וזה חלק מכלל השכר שצריך לקחת בחשבון.
&nbsp
אם אתה מגזים בקיצוניות - אתה נשמע כמו איזה אמריקאי סהרורי שלא יודע שקיים עולם מחוץ לקאונטי שלו. בשביל מה אתה צריך לשקר? בשביל מה אתה צריך להמציא מספרים הזויים? יש נתונים, שאפשר לבדוק בקלות, וכשאתה זורק דברים באוויר - אתה זה שיוצא אידיוט, לא אף אחד אחר, ואתה זה שיוצא לחלוטין לא אמין. למה לך לעשות את זה?

למעלה