דילמה

באמביי

New member
דילמה

היי,

קצת רקע עליי , אני מהנדס אמבדד בעל 9 שנות נסיון , מתוכן 4 וחצי בחברת הייטק גלובאלית.

לא מזמן עברתי למקום עבודה חדש ,בתחום אחר לגמריי ובשפות אחרות לגמריי, כאשר בראיונות דובר על זה שהפיתוח יהיה ב Python וב GO .

במציאות מה שקורה זה שאני מפתח 50% מהזמן ב GO ו 50% מהמזמן במאטלאב , ולא ידוע כמה זמן המצב הזה ימשך , כי רוב הקוד במקור נכתב במאטלאב..

חשוב לציין שבראיונות בכלל לא דובר על מאטלאב ואין לי שום רצון או כוונה לעסוק בזה .

מעבר לעובדה שאני מרגיש שלא היו כנים איתי בתהליך הראיונות ושוויתרתי על הצעות אחרות, מה לדעתכם כדאי לי לעשות? האם כדאי לי לתת זמן למקום ולראות אם דברים ישתנו , או שאולי לחזור לחפש?

תודה רבה לעונים !

user32

Well-known member
מנהל
דברים שכדאי לחשוב עליהם

השאלה מה מפריע לך. מעבר לזה שהמשרה לא תאמה את הציפיות, השאלה אם העבודה במאטלב כל כך נוראית.
מבחינה מקצועית מדובר בכלי/שפה מבוקש והשילוב עם GO רק יקדם אותך מקצועית לעניות דעתי. זה לא שתקעו אותך באיזו שפה ישנה ולא רלוונטית.

אם זה ממש מפריע לך לכתוב במטלב, אתה יכול מן הסתם לעשות הערכה ולראות לאן הרוח נושבת. אם המשימות שלך במטלב זה משהו זמני מבחינתם, אז שווה לחכות. אם זה הולך להיות קבוע וככה הם רוצים - תצטרך להחליט אם שווה לך או לא.
לדעתי זה משהו ששווה להעלות בפני המנהלים שלך ובפרט בפני אלו שתארו לך את התפקיד לפני שחתמת.

היא מונופול שנשבר

פייתון מזנבת בה בכל הכוח.
פייתון ניצחה את R ואני מאמין שהיא תנצח גם את מטלב.

הוא ילמדו אותי על טרנדים בחיפושים

זה ממד מסוים. אני מסכים שהוא לא כל יכול אבל הוא מרכיב בעל משמעות בדיון.
בטח יותר מהנפצות שאני או אתה נמציא בלי שום ראיה.

יבגניי34

New member
בוא נעבור על זה רגע עוד פעם. טענת ש״זו לא שפה טובה״ והבאת

כ״טיעון״ את *גרף החיפושים העולמי של המונח matlab בגוגל מאז 2004*

אם נמשיך בהגיון שלך, גם לא טוב לעבוד עם חנקן. חנקן זה רק לסטודנטים - בתעשייה עובדים עם ליתיום.

דייהטסו

New member
כבר לא

אני רואה באופן אישי, ואפשר גם לראות בגוגל טרנדס, ירידה מתמשכת לאורך שנים בפופולריות של מטלב. לחברות רבות נמאס להוציא הון על מטלב. פייתון, למרות שאיננה דומה כ"כ, מחליפה את מטלב.

יבגניי34

New member
גוואלד! נתנו לי לתכנת בשתיים משפות התכנות הטובות ביותר

שיצרה האנושות!
נשמע לי עבודה להיט, תודיע לי אם אתה עוזב אני אחליף אותך.

rj111

New member
אני חושב שפייתון מבוקשת בשוק הרבה יותר ממטלב

מטלב משמשת בעיקר לפיתוח אלגוריתמים ע"י אלגוריתמאים עם תואר שני בתחום.
פייתון משמשת גם לפיתוח/מימוש אלגוריתמים וגם לשרתים ולבדיקות תוכנה.
GO אני לא מכיר.
אם אתה אלגוריתמאי עם תואר שני הניסיון במטלב הוא מצויין, אבל אם לא כנראה עדיף לך לעבוד גם בפייתון.
בקש מהמעביד שלפחות חלק מהעבודה יהיה בפייתון.

hadooper

New member
פייתון אכן מבוקשת יותר

בגלל שהיא גם משמשת עד היום עבור מה שהיה נקרא פעם system programming.
&nbsp
מה היית עושה בתור מפתח ג'אווה לצורך העניין, אילו היית צריך להשתמש ב Memory Mapped Files? משתמש ב JNI?
&nbsp
בנוסף, בעולם הDL, פייתון תופסת יותר בזכות ספריות כמו tensor flow, keras ו- pytorch, שחלקן מכילות יכולות לרוץ על GPU.

שרעבי100

New member
אם אתה לא אלגוריתמאי

אז פיתוח במאטלב לא ייקח אותך לשום מקום לדעתי.
בלי קשר, כאלגוריתמאי, אני מעדיף את פייתון בכל רגע נתון.

למעלה