התלבטות בין 2 הצעות

fmlhu

New member
התלבטות בין 2 הצעות

אני סטודנט שנה אחרונה לתואר במדעי המחשב באוניברסיטה נחשבת.
ממוצע טוב. יש לי כרגע 2 הצעות עבודה:
1. משרת סטודנט בפיתוח בחברה גלובאלית. משתמשים שם במגוון שפות שאני כותב בהם: c, c++, java c#.
2. משרת פיתוח מלאה בחברה קטנה-בינונית. יחכו עד שאני יסיים את התואר בקיץ. יש להם אפליקציות מאוד מוצלחות בiOS. אני לא מכיר את התחום iOS ולא objective c ולכן קצת יותר חושש מהמשרה הזאת. לא אוהב את Apple והמוצרים שלה גם.
השכר במשרה המלאה גדול בהרבה ממשרת סטודנט אבל כמובן שזה פחות חשוב לי כרגע.
זאת תיהיה עבודה ראשונה שלי ולכן הבחירה חשובה. האם לדעתכם עבודה ראשונה כמפתח אפליקציות בiOS יגביל אותי בהמשך הקריירה?
תודה רבה.

vinney

Well-known member
אם אתה בשנה האחרונה, למה משרת סטודנט?

הציעו לך שם אופציה למעבר למשרה מלאה? שאלת איך/באילו תנאים זה מתבצע? מה אתה מצפה לעשות שם כשתסיים את הלימודים?
&nbsp
השנה נגמרת עוד חודשיים וחצי, לא? איך בכלל מציעים לך משרת סטודנט? נשמע לי מוזר.

fmlhu

New member
..

התכנון שלי הוא למשוך את התואר קצת ולעבוד במשרת סטודנט. אין הבטחה למשרה מלאה אחר כך. מבחינתם זה בסדר.
אני יוכל לעבוד במשרת סטודנט אפילו 4-5 פעמים ואז זה יהיה כמו נסיון של משרה מלאה (אני מקווה לפחות).

vinney

Well-known member
אפשר לשאול איזו חברה?

יש הרבה חברות גלובליות, אבל אם זה לא גוגל/פייסבוק אני לא בטוח ששווה להשאר במשרה זמנית ולמרוח את התואר רק בשביל להיות שם.

fmlhu

New member
אינטל

אבל אני יודע שהצוות טוב ומתעסק בתוכנה ולא גם בחומרה.
יכול להיות שבאמת אין מה לחשוב על משרת סטונדט כרגע.

מה דעתך על משרה ראשונה כמפתח אפליקציות לiphone?

תודה!

שים לב

למשרת סטודנט באינטל הציפייה היא בדרך כלל למינימום של שנה או שנה וחצי ומצד שני יש מקסימום, אי אפשר להחזיק אותך במשרת סטודנט לנצח. יש משהו כמו חצי שנה אחרי שסיימת את הלימודים שאחריה החוזה מסתיים אוטומטית, ואם לא הצליחו (או חלילה לא רוצים...) למצוא תקן עבורך להכניס אותך למשרה מלאה, זה פשוט נגמר.

fmlhu

New member
כן אני יודע

אני פשוט לא בטוח אם כדאי להיכנס לתחום של פיתוח אפליקציות שאני לא מכיר, ובעוד שנתיים נניח שאני ירצה למצוא עבודה חדשה יציעו לי רק עבודות בפיתוח לiOS.
אני חושב שבאינטל הנסיון יהיה יותר רחב.

Astroo

New member
אינטל זה מצויין לקורות חיים

לדעתי זו האפשרות העדיפה

choo

Active member
אינטל זה משהו שדורש יותר פרטים

&nbsp
לא כתבת כלום על מה מפתחים בצוות הזה. שפות התיכנות לא חשובות כמו מה שמפתחים שם.
&nbsp
רק לסבר את האוזן - יש באינטל צוותים שעובדים על תוכנית ווריפיקציה לשבבים שאינטל מפתחת. עבודה שם היא חשובה מאוד לאינטל ולהצלחת המוצרים שלה - אבל גרועה למפתחים בצוותים הללו, מבחינת ישימות הנסיון הזה מחוץ לאינטל.
&nbsp
אם תספר על אלו מוצרים הצוות הזה עובד - ייתכן שניתן יהיה לתת עצות טובות יותר.

זה התכנון המקורי שלך, או זה בעקבות מה שהם הציעו?

אם מלכתחילה בא לך למשוך את התואר, נשמע שההצעה הזאת תואמת את התוכניות שלך.

בחברות גלובליות יש סיכוי גדול שמשרת סטודנט תהפוך להיות קבועה, אם מרוצים ממך. הם לא יכולים לדעת מתי זה יקרה, אבל הם יכולים להמשיך את ההעסקה על תקן סטודנט עד שיקבלו תקן לעובד.
כמובן שאם לא מרוצים ממך - ייפטרו ממך.

fmlhu

New member
מושך בעקבות ההצעה

אבל לא חושב שלמשוך את התואר יהיה נורא כל כך (אולי אני טועה).

BravoMan

Active member
סיים תואר ולך לעבוד.

בכנות, אני לא סובל את Apple בגלל המדיניות שלה, ואני חושב שכל המכשירים הניידים שלה הם דפוקים ומי שבוחר לפתח עבורם הוא חתיכת מזוכיסט.
&nbsp
אבל, אם מוצעת לך משרה מלאה בפיתוח שהוא וודאי פיתוח יישומים שיגיעו ללקוחות ולא כלים פנימיים \ בדיקות \ תשתיות איזוטריות ועוד במשכורת טובה, אין שום סיבה להמשיך למשוך את התואר רק בשביל משרה.
&nbsp
פיתוח iOS הוא פיתוח תוכנה לכל דבר ועניין, ויכול לכלול רמות קושי ואתגרים גבוהות ביותר.
אגב, אם מוצרי החברה מספיק חדשים, ייתכן שהם כבר כתובים ב-swift ולא ב-objective C.
&nbsp
אם מה שכתבתי בפתיח מפחיד אותך, אז הבעיה שלי עם Apple זה לא השפה, זה בעיקר הצורך לקבל מהם אישור על כל דבר, אפילו להריץ גרסת debug על הטלפון האישי שלך אתה לא יכול בלי שהם אישרו.
&nbsp
זו הסיבה שאני אישית אלך לעבוד מחוץ להייטק לפני שאלך לפתח ל-iOS, אבל עם לך דברים מהסוג הזה לא מפריעים, אני ממליץ לך על המשרה המלאה.

Plumber83

New member
לפתח לאנדרואיד זה הרבה יותר גרוע

זה נכון שאפל עושים חיים קשים בדברים מסוימים אבל איכות הכלים שיש לך בתור מפתח iOS גבוהה בהרבה מהמקבילה האנדרוידית.

כך שאם כבר פיתוח מובייל, עדיף iOS לדעתי.

BravoMan

Active member
אתה צוחק עלי, נכון?

איכות כלים? איזה כלים?
&nbsp
אתה אפילו לא יכול לבחור על איזה מחשב לפתח. אין לך שום זמינות של כלי צד שלישי, אלא אם מחשבים את הגרסה המזויפת של XCode שהופצה בסין וקימפלה אוטומטית רוגלה לתוך כל תוכנה שיצרו בה (ללא ידיעת המפתח).

Plumber83

New member
זה לא שזה מדהים שאי אפשר לבחור כלים

אבל העבודה היום יומית בפיתוח לאנדרויד גרועה הרבה יותר, לפחות באפליקציות רציניות יחסית (דברים עם ++C וגרפיקה)

BravoMan

Active member
לא נעים לי לחטוף את השרשור הזה

אז אם אתה רציני ולא מטריל, אנא פתח אחד חדש, ותן דוגמה קונקרטית למה אתה מתכוון.
&nbsp
אני מפתח לאנדרויד מאז יצא HTC G1 - המכשיר המסחרי הראשון עם המערכת, ואין לי שמץ של מושג למה כוונתך.

Plumber83

New member
לא רואה טעם בשרשור חדש או בלפתוח את הנושא יותר מדי

אולי זה עניין של נקודת המבט שלי, אבל פיתחתי 6 שנים לאנדרואיד וiOS במקביל והפער לטובת iOS משמעותי מאוד.
&nbsp
לא יודע אם יצא לך לכתוב קוד ++C לאנדרואיד וגם לiOS אבל אין מה להשוות, כנ"ל לגבי כלי profiling.

selalerer

New member
לא יודע למה אתה מתלבט ולמה פה בשרשור מתלבטים איתך

משרה מלאה ומשרת סטודנט כלל לא עומדות אחת מול השניה. ברור לחלוטין שעדיף משרה מלאה.
&nbsp
המשרה נשמעת כמו משרת פיתוח רצינית. יש ביקוש אדיר למפתחים של אפליקציות ל-iPhone. עדיף כמובן שזאת תהיה משרת פיתוח שמשלבת גם server side וזה לא ברור אם כך הדברים ממה שרשמת.
&nbsp
אתה יכול לנסות לקבל הצעות נוספות אם אתה לא מרוצה מזאת, אבל מבין שתי אלה אין שום ספק שעדיפה המשרה המלאה הרגילה ולא משרת סטודנט.

למעלה