מישהו הדליק לoracle נפצים מתחת לכיסא?

TakeCtrl

New member
מישהו הדליק לoracle נפצים מתחת לכיסא?

אם אני מבין נכון את ההודעות והroadmap שלהם, החל מגרסה 9, הם יתחילו להוציא גרסאות כל חצי שנה, כאשר לכל גירסה תהיה תמיכה של חצי שנה של עידכונים ותיקוני אבטחה.
בנוסף לכך כל גירסה גם תסיר api שהם deprecated (שכמובן ישפיע לא רק על הקוד אלא גם על כל התלויות והתלויות של התלויות שלו)

http://www.oracle.com/technetwork/java/eol-135779.html

הבנתי שזה קשור איכשהו גם לזה שהם מכוונים להפוך את openDK לגירסה הציבורית (אבל בGPL שבעייתי לחברות בניגוד לLGPL) ולהפוך את oracleJDK לגירסה בתשלום...

Nuke1985

Active member
תסתכל על הווידיאו

יהיו גירסאות LTS שיתמכו לטווח הארוך (כמו שאני מבין הם גם יהיו בחינם, אבל אולי תוכל לשלם בשביל לקבל תמיכה ארוכה יותר).

למי שמכיר זה דומה לrelease schedule של Ubuntu.

TakeCtrl

New member
אז זהו, גמני הבנתי שצריך לשלם לתמיכה ארוכה יותר בLTS

וזה בניגוד לLTS של ubuntu ששם עדיין תמשיך לקבל עידכונים ללא תשלום...
&nbsp
אבל בעיה נוספת ששמתי לב פתאום שב11 הם מעבירים מודולים מרכזיים מjdk לjar נפרדים שאפשר להשיג בmaven, אבל הlicense משתנה למשהו שאנחנו לא יכולים לקחת..

choo

Active member
אז עבור להשתמש בגרסאות של חברות אחרות כמו איי בי אם

זה כבר לא קיים?

TakeCtrl

New member
לא על windows

זכור לי במעורפל שחשבתי על לפני 6-7 שנים והבנתי שצריך websphere להיות מותקן...

TakeCtrl

New member
כמו כל שאר המוצרים שלהם יש לו gnu יחד cp exception

שלא מאפשר שימוש מסחרי...

BravoMan

Active member
לא הבנתי:

ה-exception הזה הוא בדיוק מה שכל תוכנת Java צריכה כדי להישאר סגורה.
הוא נותן לך ללנקדג' את הספריה הסטנדרטית ולשמור על הרישיון
ה-GPL, בהחלט מאפשר שימוש מסחרי, הוא רק לא מאפשר מוצר בקוד סגור שכולל את הקוד עצמו שנמצא תחת הרישיון.
&nbsp
לא חסרים מוצרים מסחריים, במיוחד בתחום ה-WEB, שמשתמשים ברכיבי GPL.
אפילו החברה הכי סגורה בעולם משתמשת בו:
https://opensource.apple.com
&nbsp
אז מה לכל הרוחות אתם עושים שרישיון ה-JDK מפריע לכם?

TakeCtrl

New member
מה אנחנו עושים שמפריע? מתייעצים עם העו"דינים בארה"ב

מספיק שהם יעקמו את האף ויגידו שזה ניתן לפרשנות אחרת, והופס זה הפך לoff limits אסור לשימוש.
&nbsp
במקור ההנחיה הייתה להמנע מGPL ולהעדיף תמיד LGPL שהוא פחות מחמיר, כשהגיע השאלה על CP , הם גירדו את הפדחת ואסרו.
כשראיתי את זה התחרפנתי, זו הסיבה למה אני לא יכול להשתמש בAPI סטנדרטי שלjava לwebsocket והייתי חייב לעבור לnetty.
עכשיו המצב יותר גרוע, כי מה שהולך להיות בjava כל הAPI שהם קשורים איכשהו לjee (דהיינו webservices, xml וכו') , הולכים לעבור לjar נפרד שיהיה תחת אותו רשיון CP, ואז כמובן אצטרך לחפש אלטרנטיבות לכולם. הצרה היא שזה תחת לחץ כי ירצו JDK שיש לו עידכוני security, וזה מחייב אותנו לעבור JVM כל חצי שנה, אבל כיוון שאורקל התחיל לעשות שינויים נרחבים מ9 , אני חושש שזה יטרלל אותנו בחיפוש והתאמה אינסופיים

user32

Well-known member
מנהל
במקרה הזה אולי העו"ד דואגים בצדק

אורקל ידועה ב"נדיבות" שלה. העו"ד של גוגל כנראה היות יותר מתירנים וזה עלה להם בשנים של משפטים כשעכשיו נראה סיכוי טוב לאיזה 9 מליארד דולר ככה בקטנה.

BravoMan

Active member
אני דווקא הייתי מחפש להחליף את העו"ד במקרה הזה, אם יש אופציה

כזו, לאחד שמבין יותר טוב.
&nbsp
הקשר בין זה, לבין מריבות google - oracle לא קיים.

user32

Well-known member
מנהל
נתתי את זה כדוגמה

דוגמה שבה אם היו מראש הולכים על הקו המחמיר לא היו מגיעים למצב של הסתבכות.
הוותיקים שבינינו אולי זוכרים מקרה מאוד דומה של MS וג'אווה (אז של סאן). MS הוציאה גרסת ג'אווה באופן שתמך רק בדפדפן שלה IE על ווינדוס בתקופה שapplets התחיל לתפוס תאוצה. בעקבות תביעה של סאן הם ירדו מזה, פיתחו את דוט ונט ו-C# והשאר הסטוריה.

כשגוגל התחילה עם אנדרואיד ב2007 (לאחר שרכשה אותה) היא כבר היתה מחברות ההי-טק הגדולות בעולם וככזו היה לה לחשוב פעמיים לפני שהיא משתמשת בטכנולוגיות של אחרים ומשנה אותם כשיש ספק גדול לעניין הרישיון. מאוד לא אופייני לקורפורייט אמריקאי.

BravoMan

Active member
העניין הוא שהדוגמה היא לא דוגמה.

Google לא באמת לקחו משהו שמכוסה ברישיון של Oracle.
&nbsp
בתור מי שעקב אחרי הפרסומים במשפט המקורי, בסוף מצאו ש-Google הפרה Copyright על 9 שורות קוד בלבד מתוך כל ה-Framework של Android.
&nbsp
החלק המרכזי בתביעה של Oracle נגע לכך האם יש בכלל זכויות יוצרים על API - כלומר, על שמות פונקציות עצמן.
חבר המושבעים קבע שלא - אם אתה לוקח פונקציה toString וכותב קוד משלך, Oracle לא יכולים לומר שיש להם זכויות על השם toString ועל כן אינם יכולים להכתיב רישיון מסוג כלשהו.
&nbsp
עכשיו Oracle הגישו ערעור, וקיבלו הזדמנות למשפט חוזר.
אם הם יזכו במפשט החוזר, זה יהיה תקדים מסוכן לכל תעשיית התוכנה ולכל השפות והטכנולוגיות.
&nbsp
אבל, וזה אבל גדול, כל זה לא רלוונטי לדיון הנוכחי מסיבה אחת פשוטה:
פה אנו דנים על ממש לקחת JAR של Oracle ולהתלנקדג' אליו.
Google, ניסו לעקוף את Oracle לחלוטין ולא לגעת בשום קוד שלהם.
&nbsp
ו-Oracle חיפשה דרך לתת להם בראש, על נתח עוגת ה-Android הגדולה שהיא הפסידה.
&nbsp
בנינו - זה ש-9 שורות קוד ב-2 פריימוורקים ענקיים זהות, באמת אומר שהעתיקו, או אלי סתם ממשו באותה צורה משהו בסיסי?

יבגניי34

New member
מה חשוב ״עקבתי״ ו״בינינו״ אם בית המשפט יחליט אחרת?

להזכירך עומדת לדיון שאלה משפטית, לא ״דעתך״ - זו הסיבה שמלכתחילה מתייעצים בעו״ד ולא במגיבים אקראיים בפורומים.

BravoMan

Active member
כן - עומדת לדיון שאלה משפטית, *שאינה קשורה* לנושא

השרשור הזה.
&nbsp
כפי שלא הזכרנו כאן את התביעה של Apple מול Samsung על "מלבן עם פינות מעוגלות", למרות שגם שם מה שקובע זה מה בית משפט יחליט ולא מה BravoMan יכתוב בפורום, כך אני טוען שגם השאלה המשפטית זו לא רלוונטית.
&nbsp
רובנו (אם לא כולנו) פה אולי לא משפטנים, אבל אני מאמין שיש מספיק שכל בקוקודי משתתפי הפורום להסתכל על פרטי מקרים שונים שהתפרסמו ולהחליט מה רלוונטי ומה לא, ולהביע דעה בהתאם.

TakeCtrl

New member
עו"ד יכולים לתת עצה אקראית לא פחות, תלוי איזה אתה בוחר...

נכון שצריך/וחובה עדיין להתייעץ איתם, אבל אופן בחירת העו"דין משפיע על כבר על ההחלטה שלך, אם אתה לקוח אחד שנוטה לover שמרנות רק בגלל חששנות, אתה כבר יודע ורוצה שזו תהיה ההחלטה.

user32

Well-known member
מנהל
לא בדיוק

הרבה מאוד מקרים הם שחור או לבן וכל עו"ד יתן לך אותה תשובה. המקרים שבספק הם אלה שבדרך כלל מגיעים לבית המשפט. עו"ד הגונים, ויש כאלה, יתנו לך חוות דעת עם פירוט הסיכונים.

I130Form

New member
בשביל לדעת שזה "תלוי בשופט" לא צריך לשלם $300 לשעה

מהתעסקות עם עורכי דין במספר מתארים - מאוד קשה לקבל מהם הכוונה משמעותית שלא היית יכול לקבל בפורום או לבד פשוט מתוך זהירות. תבין - עצה בסגנון "הכי בטוח זה להשתמש בתוכנה אחרת" היא חסרת משמעות: הרי הגעת לשאול עורך דין כי ***יש לך סיבה/צורך*** להשתמש בJava, אחרת פשוט היית בוחר מראש באופציה חסרת הסיכון, וחוסך את כל הדיון.
&nbsp
עורכי דין יכולים להועיל במימוש (לכתוב חוזה כמו שצריך וכו'), או כשאתה כבר בבית משפט. אבל אם אתה צריך לנהל סיכונים או להתמודד מראש עם מקרים גבוליים, הם לא יספקו לך הרבה תובנות משמעותיות.

למעלה