שדרוג סיכויי קבלה למשרות תוכנה (גיטהב, בלוג)

ThreadPool

New member
שדרוג סיכויי קבלה למשרות תוכנה (גיטהב, בלוג)

אני מתכנת בחברת שבבים גדולה שרוצה להגדיל את סיכויי הקבלה שלו לחברות כמו פייסבוק או אמזון.
יש לי בלוג שאני מתחזק ואני מתלבט על עוד דרכים לשיפור הסיכויים כמו:
1. תואר שני (מקובל בחברות הגדולות, לא כל כך בקטנות יותר)
2. השתתפות בפרוייקטים של קוד פתוח נוסח גיטהב ולצרף לקורות חיים מה שיראה שיש לי ידע בשפות שהם לא השפות שאני עובד איתן
3. לפתח משהו של עצמי ולהציג אותו בראיון
מה דעתכם?

ipv6

Member
כל אחת מהאופציות תוסיף לך ניקוד

השאלה אם העלות שלהן שווה את האקסטרה ניקוד שתקבל.
אם אתה רוצה לשפר_את סיכוי הקבלה_(לא לרכוש ידע \ ניסיון) ל2 המקומות הספציפיים האלה (אמזון בארץ זה למעשה כמה מקומות), הדבר הכי מועיל שאתה יכול לעשות עם הזמן שלך זה להתאמן על שאלות מהסוג שהם אוהבים לשאול (בדרך כלל השפה לא משנה).

אני שם כוכבית ענקית כי הכל תלוי באנשים ובמקרים הספציפי אבל הרב המוחלט של האנשים שמתקבלים לשם זה בזכות מעבר מוצלח (ע"ע פתרון נכון של השאלות הטכניות) של הראיונות הסטנדרטי ולא בזכות בלוג\חשבון GitLab\תואר שני.
מהצד השני, הקיום של אלה, לא יעזור לך המון אם פשלת בראיונות בצורה רצינית.

אני מדבר על משרות הנדסה\פיתוח ולא מחקר אבל אני מניח שזה מה שאתה מתכוון אליו.

ThreadPool

New member
אני לומד לראיונות

ופותר את השאלות, רק שאני לא מוזמן לראיון כי יש לי רק שלוש שנים של נסיון ואני בוגר מכללה

ipv6

Member
לתת לך להתחיל תהליך

כשאתה לא בדיוק עומד בדרישות זה לא מאד יקר לחברה.
לפעמים יש ראיון סינון של שעה כדי לראות שאתה עומד ברמה שמצדיקה יום ראיונות "ארוך".
&nbsp
למגייס יש את הסמכות להתחיל איתך תהליך, נסה לפנות למגייסים שלהם ברשתות חברתיות/כנסים ואולי יכופפו את הרף בשבילך. לא הייתי הולך ללמוד לתואר שני רק כדי שאולי יזמנו אותי לראיון בעקבות זאת

ThreadPool

New member
ניסיתי לפנות ישירות

למגייסים של חברות כמו מייקרוסופט ואמזון בלינקדאין אבל מעתים מהם בכלל נכנסו לפרופיל שלי ואף אחד מהם לא חזר אליי.
אולי בגלל שכל כך הרבה עושים את זה הם מוצפים בפניות

Indigo121

New member
2,3- משפרות

מחפשים את זה מאד היום. לעומת זאת תואר שני, בייחוד ללא תזה, במידה והוא לא קשור ישירות לעבודה, יכול לפגוע בסיכויים ברמה שתרצה אפילו למחוק אותו מקורות החיים. מעסיקים חוששים שיצטרכו לשלם יותר מבלי לקבל תמורה כלשהי מהתואר.

Astroo

New member
ממש לא נכון

יש לי תואר שני ורק במקום אחד מתוך יותר מ-10 מקומות שהתראיינתי בהם ב-3 השנים האחרונות התעניינו בתיזה שלי. ברוב המקומות כלל לא שאלו האם זה עם תיזה או לא. כמו כן, לדעתי זה משפר את הסיכויים שלי להיות מוזמן לראיון.

vinney

Well-known member
עצם זה שיש לך "גיטהב" לא יתרום כלום

להשתתף בפרוייקטים של קוד פתוח יכול לעזור לך לפתח כישורים ולייצר קשרים. החברות הגדולות האלה תורמות הרבה לקוד הפתוח, ואתה יכול להתקל בעובדים שלהם בכל מיני פרוייקים בין אם באופן רשמי ובין אם כפרוייקט צדדי שלהם.
&nbsp
פעילות (איכותית!) בSO יכולה לשים אותך על הרדאר של הרקרוטרים גם (אם כי למראיינים כנראה שלא יהיה איכפת).

user32

Well-known member
מנהל
עדיף ליצור מצב שהם פונים אליך

אליי פונים כמעט כל חודש מאמזון, מיקרוסופט, גוגל (אירלנד משום מה), וברשימת החברות ה"פחות נחשבות" זה החל מג'נרל מוטורס ועד לדל-EMC, סיטי בנק, ג'י פי מורגן שלא לדבר על מליון סטארטאפים בכל גודל אפשרי. כל פעם זה מגייסים אחרים, לפעמים ממדינות שונות ויש כאלה שלפחות לפי הטייטל בלינקדין הם כנראה יותר בכירים מאשר סתם מגייסת אקראית. ויש לי רק תואר במדעי החברה...

המגייסים האלה חורשים את הלינקדאין, זו לפחות ההתרשמות שלי ולמי שיש פרופיל מתאים כבר רגיל לזה שהוא מקבל פניה מכל מגייס אפשרי. אז תשקיע בפרופיל שלך: מקומות עבודה, המלצות וכל הדברים שכתבת, גיטהאב וכו' רק שכל דבר תדאג להפוך לפוסט בלינקדאין, תוסיף דברים לפרסומים בפרופיל שלך וכו'. לדעתי די מהר יתחילו לזרום אליך.

שיהיה ברור: אין לי מושג מה זה אומר מבחינת סיכויי הקבלה שלך אבל אם הבעיה שלך זה להגיע לזימונים אז הרי לך פתרון הרבה יותר פשוט מתואר שני.

ThreadPool

New member
מה התחום שלך וכמה שנות נסיון יש לך?

אתה בוגר אוניבריסטה מובילה? (ת"א, טכניון)?
יש לך פרוייקטים בגיטהב?

user32

Well-known member
מנהל
אני מתכנת 17 שנה

ב8 שנים האחרונות אני עצמאי ויש לי חברה משלי.

תכנתתי בהמון שפות, בהמון תחומים ותעשיות שונות אז קצת קשה לי עם ההגדרות אבל אם זה עוזר לך אז אני כותב בעיקר בnode, ג'אווה ופיתון.

יש לי תואר במדעי המדינה מאוניברסיטת ת"א.

hadooper

New member
תצרף תמונה לפרופיל הלינקדאין

זה מגדיל את החשיפה פי מספר מסויים (לפחות לפי מה שהם טוענים).

יבגניי34

New member
הייתי מנסה להעיף את ההשכלה מהפרופיל. כמו כן אם זה מרגיע אותך

לי יש ++10 שנות נסיון ואני בוגר טכניון, וגם אותי גוגל (שהעברתי להם קו״ח דרך חבר שעובד שם) לא זימנו לראיון...

ipv6

Member
האם התואר שלך הוא במדעי המחשב או נגזרת ראשונה שלו?

הנדסת מחשבים \ תוכנה?
והאם יש לך כמה שנים של ניסיון בשפת תכנות שהיא OO ?

ipv6

Member
הסיבה כנראה היא התואר, עם זאת

אלא אם הוא ממש לא קשור,
אני מהמר שה"חבר" שלך יכול לעזור יותר ממה שהוא עזר..

בכל מקרה "הם" היו אמורים להגיד לו מה הסיבה שהם לא רוצים לזמן.

יבגניי34

New member
אין צורך להגרר לתאוריות קונספירציה. לגוגל יש מאות מועמדים

כנראה מספיק מהם יפים צעירים וחכמים ממני. וזה בדיוק המסר שרציתי להעביר. יש הרבה אצות בים.

למעלה