9.5 שעות עבודה

krambo1

New member
9.5 שעות עבודה

שלום,

התקשרו אליי מאיזה מקום עבודה ואמרו ששעות עבודה הם 9.5 שעות. כנראה בגלל הפסקת צהרים. בדרך כלל בכל מקום עבודה שאני מכירה עובדים 9 שעות ולהפסקת צהרים לא מוסיפים 30 דקות נוספות.
ככה זה עובד באמת? איך אצלכם?
תודה רבה

היה דיון בפורום בעבר, קישור בפנים.

היה בעבר דיון כאן בפורום באורך של יום עבודה. למיטב ידיעתי, החוק לא השתנה מאז, ואורכו של יום עבודה הוא 9:06 שעות כולל הפסקת צהריים.

להבנתי הבלתי מומחית, שתי השאלות החשובות הן:

1. האם אתה מוכן לעבוד עוד חצי שעה ביום.

2. האם יש טריק כלשהוא בחוזה שמאפשר להתחמק מתשלום על שעות נוספות, לדוגמא הגדרת חלק מהשכר כתמורה על שעות נוספות.

jgut

New member
9 שעות

מאוד מוזר שהתקשרו ואמרו לך את זה כבר בטלפון. במקומות שבהם התראיינתי שעבדו מעל 9 שעות, נהגו לספר לי את זה בשלבים מתקדמים של התהליך.
&nbsp
אני חושבת שנכתב בעבר שאת נוטה לבחור מקומות עבודה בעייתיים. האם את שוקלת את המקום הזה?

krambo1

New member
את חושבת נכון :)

כן אמרו לי את זה ובלי שיגידו לי אני יודעת שהבחירות שלי לא היה נכונות בגלל חוסר בטחון.
זה מאוד מציק לי מה שאמרו ומדליק אצלי אור אדום.
אמרתי לעצמי שאני מקשיבה הפעם לתחושות שלי.
ידיד שלי אמר לי בכל זאת לנסות ובמקביל לחפש. אמרתי לו שנמאס לי לעבוד במקום שמהתחלה התחושות שלי אומרים לי שלא. זה גם לא נראה טוב להחליף מקום עבודה כל הזמן. אני גם לא בת 20. לפי דעתי זה אור אדום ולא מה שאני מחפשת.

בכלל לפי דעתי עבודה מעל 7-8 שעות זה לא אפקטיבי ומיותר..אבל לא ככה זה בישראל...תעבדו יותר ונשלם פחות.
באמת באירופה זה אחרת.

jgut

New member
זה תלוי במה האפשרויות שלך

אם את כרגע עובדת, או יש לך כמה הצעות, לא הייתי הולכת להתראיין במקום כזה.
אני אישית לא הייתי מתראיינת במקום שמצהיר כאלה הצהרות.
&nbsp
לא ניראה לי שתמצאי מקום שאפשר לעבוד 7-8 שעות ביום. לצערי זה פחות ממשרה מלאה בארץ.

krambo1

New member
יש מקומות שעובדים 8.5 שעות

כמו מתכנת בנק עם חוזה אישי. אבל נדיר מאוד.
אני מחפשת משרה שמגודרת 9 שעות ולא יותר מזה (פחות מזה במשכורת טובה תתקבל בברכה
).
חשוב לי מאוד איזון בין בית לעבודה. גם מניסיון אישי לא מעריכים את ההשקעה (אולי רק אחרי שאת עוזבת ולא מצליחים לגייס מפתח אחר טוב ) .

choo

Active member
משרה ש"מוגדרת רק 9 שעות" זה לא שכיח, ולא בהכרח טוב

&nbsp
מה שרצוי, לדעתי, היא משרה שלא מוגדרת לפי כמות שעות העבודה בה, אלא לפי תוכן העבודה.

krambo1

New member
נכון. יכול להיות שיום אחד יש פחות לחץ

ואפשר לצאת יותר מוקדם. ויום אחר שיש יותר עבודה להישאר קצת יותר. ככה היה לי בחברות גדולות וזה היה מאוד נוח שהשעות היו גמישות. גם שמגדירים שעבודה מתחילה בשעה X זה מרגיש לי גם כמו בית ספר.
אפשר להגיד שמעדיפים שיבואו בין שעה X-Y. זה מקובל במיוחד אם עובדים על פרוייקט עם עוד כמה אנשים וזה דורש שיתוף פעולה.

למעלה