כאבי גב וסביבת עבודה

כאבי גב וסביבת עבודה

שלום לכולם!
יש לי בעיית גב שגורמת לי לכאבים אחרי ישיבה ארוכה (שעה+) בכיסא "רגיל". לכן אני צריך להביא למקום העבודה כיסא משלי.

1. כיצד ובאיזה שלב אני להעלות את הנושא בקבלה לעבודה? החשש שלי הוא שזה ירתיע מעסיקים.
2. יש כיסאות עם לוק משרדי שיתאימו לי. אבל באופן אידאלי הייתי מעדיף להביא כורסא צרה (רוחב 70 ס"מ) על גלגלים. מצורפות תמונות להמחשה. זה דורש יותר מקום מכיסא רגיל ואני מבין שזה לא סטנדרטי. מה דעתכם על זה?

תודה.

vinney

Well-known member
אתה מביא כיסא שלך ועל חשבונך? למה שיהיה להם איכפת?

user32

Well-known member
מנהל
מחלת מתכנתים ידועה

מנסיון: שקול כסא ברכיים. אני מביא אחד למשרד ויושב עליו חלק מהיום (מחליף בינו לכיסא הרגיל). מקל מאוד.

לשאלתך: טרם נתקלתי במישהו שזה הפריע לו.

hadooper

New member
בעיות גב ישנן מסוגים רבים. לאילו מהם אתם מתכוונים?

מתוך סקרנות...
לצערי במקרים שאני מכיר, קשה לי לראות איך שינוי כסא יכול לפתור את הבעיה...

ככה

בטווח הקצר ישיבה בזווית (בין פלג גוף עליון לירכיים) הגדולה מ-90 מעלות מורידה עומסי דחיסה מעמוד השדרה.
ובטווח הרחוק (ישיבה לאורך שעות ביום, ובמשך כמה שנים), ישיבה ב-90 מעלות גורמת להתקצרות של שרירים ואיבוד טווח תנועה, וזה מהווה מקור נוסף לפציעות וכאבים.

כיסא שמאפשר הישענות לאחור (זווית קהה), תוך כדי תמיכה בגב תחתון ובצוואר מאפשר להתגבר על כל אלה.

user32

Well-known member
מנהל
הולך וגדל עם השנים

לפני בערך 7 שנים התחילו לי בעיות בגב התחתון. איבחנו לי בלט בחוליה התחתונה שאינני זוכר את מיספורה (L משהו אולי 34?)

לאחרונה התחילו לי גם כאבי צוואר. ממש מבאס. ואציין שאני מקפיד על חדר כושר 3 פעמים בשבוע, לא שזה ממש עוזר.

hadooper

New member
לגבי בלט... יש לו מספר רמות של חומרה...

שלפעמים מומחי כירורגיה-אורטופדית מתקשים בעצמם להעריך באיזו רמה של חומרה מדובר.

יש גם מקרים בהם אף טיפול שמרני לא עוזר ונדרש לעשות טיפול "ליברלי" (קרי, ניתוח להלחפת הדיסק), במקרים אחרים, פשוט מוליכים את המטופל שולל ואוסרים עליו ניתוח במשך זמן רב מדי, בעוד הבעיה שלו רק הולכת ומחריפה ובסופו של דבר רק מקטינה את הסיכויים שגם הניתוח העתידי יעזור.

הרעיון של שימוש בכסא ברכיים נשמע לי כמו אפשרות לא רעה בכל מקרה, שכן הוא מסייע לחיזוק שרירי הגב והנסיון מלמד שאי חיזוק שרירי הגב ועליה במשקל, הם גורמים שרק מגדילים מאד את הסיכוי של היווצרות מחודשת של הבלט, גם אצל מטופלים שעברו את הניתוח.

user32

Well-known member
מנהל
במקרה שלי זה כנראה לא חמור

כשזה התחיל הייתי מרותק למיטה כמה ימים. אחר כך זה השתפר ואני כבר בערך 6 שנים אחרי ולא סובל במיוחד.

hadooper

New member
כאב שחולף תוך כמה ימים, הוא לרוב כאב שרירי.

אם אין לך הקרנות לרגל ביומיום, יותר סביר שזה בלט די מינורי.
אבל עדיין צריך להיות עם היד על הדופק כדי להקדים תרופה למכה ולמנוע ממנו להחמיר באמצעות שמירה על משקל תקין והפחתת עומסים. חדר כושר נשמע כמו רעיון רע אבל עדיף מאשר לעלות במשקל, שחיה בסגנון גב ויוגה הן האופציות המועדפות.

user32

Well-known member
מנהל
תודה ד"ר

היו הקרנות על רגל שמאל וכל איזור המפשעה והאורתופד איבחן בלט. אמנם רק באמצעות רנטגן (לא הבדיקה הכי יסודית) אבל בהחלט רואים את זה אפילו בעיניים הלא מקצועיות שלי.
זה עבר אחרי ארקוקסיה והרבה כאבים.

choo

Active member
מה בין כאבי גב לחדש כושר? יש פעילויות שיותר מתאימות

&nbsp
למשל תירגול יוגה

user32

Well-known member
מנהל
אכן. כך הוסבר לי

אינטואיטיבית הייתי מניח שפיתוח שרירים כולל שרירי גב יסייע בשמירה על הגב. מסתבר שזה לא כך וגם רוב התרגילים בחדר כושר לא עובדים על השרירים הרלוונטיים.
יש כמה תרגילים שכן עוזרים כמו תרגילי בטן וזוקפי גב.

jgut

New member
אני לא רואה איך זה יכול להוות בעיה

הייתי מעלה את הנושא לפני יום העבודה הראשון, או מספר ימים אחרי במידה ואתה לא מרגיש נח.
&nbsp
&nbsp

Indigo121

New member
ובוא לא נשכח שזה יהיה לא חוקי להפלות אותך בגלל זה

ניסית לעבוד בעמידה? אני מכיר כמה שעובדים ככה. זה כבר מצריך כמובן שולחן מותאם וכו'.

אומנם

New member
קניתי לבית שולחן עמידה

יש באיקאה ב1000 שקל, אתה יכול לקבוע את הגובה עם ידית.
שוקל לקנות כזה גם למשרד...

תודה לכולם. חידוד השאלה והבעיה

תודה לכולם.
חברי הפורום העלו פה כמה רעיונות טובים. מנסיון, הפתרון הכי טוב עבורי זה בדומה למה ש- user32 ציין - להחליף תנוחות מדי פעם.
  • כיסא ברכיים
  • כיסא ספרים (שרפרף גבוה על גלגלים)
  • עבודה בעמידה (כמו ש- Indigo121 ציין, זה אכן מצריך שולחן מותאם)
  • כיסא נשען (וכמו שציינתי בפוסט המקורי - אם הייתי יכול להביא כורסא צרה שמתאימה ללוק המשרדי זה היה מעולה מבחינתי, אבל גם כיסא אורטופדי יעשה את העבודה)
אין לי בעיה לארגן את הציוד הזה בעצמי. אני אפילו מעדיף כי זה יהיה הכי מותאם אישית לצרכים. אבל כל הציוד תופס טיפה מקום ואני לא רוצה לשדר רושם של עושה צרות או מפונק.

יצא לכם להתקל בעובדים שהביאו ריהוט משלהם? אני מניח שזה לא סטנדרטי שמישהו מביא שולחן מתכוונן לעבודה.
לבקש ש"זה" יהיה רשום בחוזה? אבל אז נשאלת השאלה מה זה בדיוק "זה". אישור לכיסא? מינימום גודל של קיוביק? זה יוצר התחייבות מצד המעסיק, ואני לא רוצה להרתיע, כי אני די יצירתי ויכול להתאים את עצמי לקיוביק\משרד שאקבל.

הכורסא ששמת תמונה שלה תעלה כמה בדיחות

כן, כשהעובד החדש יושב על כורסת טלויזיה זה נראה מצחיק. צפה בדיחות.

יש אצלנו כמה שולחנות מתכווננים. זה באמת לא מזיז לאף אחד. אנשים שואלים שאלות, מתוך עניין. כמו שמנסים לבדוק את הכסא לברכיים.
אבל כורסת טלויזיה מפנקת היא בינתיים קצת יותר חריגה בנוף.

אין טעם להכניס דרישה כזאת לחוזה.

rj111

New member
אני חושב שכדאי לך להביא כיסא אורתופדי ולא כורסא

הכיסא תופס פחות מקום יעורר פחות תשומת לב שלילית ותוכל גם להביא בהמשך כיסא ברכיים.
לא הייתי רושם את זה בחוזה, אבל כן הייתי מגיע לסיכום בע"פ לפני חתימת החוזה.

למעלה