מענקי חתימה

user32

Well-known member
מנהל
מענקי חתימה

היה על זה דיון לא מזמן ועכשיו נראה שזה מתחיל להכנס:
https://www.themarker.com/technation/1.5744489

אישית קיבלתי מידע ממקור ראשון על מישהו שקיבל מענק חתימה של, תנשמו עמוק: 650 אלף דולר(!) עם תנאי של השארות לX שנים. אמנם הוא מתהדר בתואר דוקטורט במתמטיקה/מדעי המחשב אבל עדיין, בחור צעיר וכנראה מבריק.

חורף חם...

user32

Well-known member
מנהל
יש לי חברים שעשו יותר מביטקון וב"קצת" פחות מאמץ

hadooper

New member
השאלה היא כמה חברות כאלו כבר יש

קשה לי להאמין שסטרטאפ ממוצע שגייס רק עד 5 מליון, יכול להרשות לעצמו לשרוף את כספי המשקיעים על מענקי חתימות, עוד לפני שהגיע לרווחיות מסויימת...
&nbsp
ואגב, בחברות הגדולות, הביקוש לעובדים הוא די נמוך...
באופן כללי, ההתרשמות שלי היא שהשוק די בדאיכה - מחפשים רק שפיצים מאד חדים ולא מתפשרים על שפיצים פחות חדים.

user32

Well-known member
מנהל
אינני יודע

חלק ממטרת הפוסט היה לשמוע סיפורים מעוד אנשים. הבחור שסיפרתי עליו לא קיבל הצעה מסטארטאפ וגם לא מחברת ענק אלא מחברה בינונית-גדולה שנמכרה ונמצאת בתעשיה מאוד רווחית ובעצמה מאוד רווחית. חברה של כמה מאות עובדים וחברת האם שרכשה אותה היא של כמה אלפים להערכתי.

user32

Well-known member
מנהל
הוא מאוד רב תחומי

במו עיניי ראיתי אותו עושה זיהוי תמונה לדברים מסויימים אבל גם ML בתחום אחר לגמרי לא קשור ובאופן מפתיע הוא גם כותב את הקוד בעצמו בפיתון ובC++ ומתכנת איכותי. לא משהו שרואים הרבה.

שרעבי100

New member
מכיר לפחות 4 תאגידים אמריקאיים

שנותנים מענקי חתימה.
ההתרשמות שלי היא דווקא שהשוק די בוער. כנראה זה תלוי תחום..

hadooper

New member
רק שדבריך לא אינדיקציה ויש להזכיר שאתה חבר בתפוז מינואר 2018

כל אחד יכול לפתוח כאן 200 כינויים ולהביע טענה מסויימת, שאם תחזור על עצמה מספר רב של פעמים, אולי תגרום לאנשים תשומת לב מסויימת או התייחסות אליה.

בייחוד לאור העובדה שעד היום שמעתי רק עדויות של מהנדסים ממעגל מכריי הקרובים שטענו שהיה להם הרבה יותר קשה למצוא עבודה חדשה בעת הנוכחית מאשר בעבר. ואני חבר בתפוז מ2013...

Indigo121

New member
תראה

כשמישהו מכיר כל כך הרבה אנשים שמקבלים שכר של 45K, כולל אחד שמקבל שכר של 75K, או מענק של 250K, אז שני דברים לא צריכים להפתיע-
שהרבה יותר קל וטוב לחיות כמתכנת בישראל מאשר כל מקום אחר בעולם או בגלקסיה, ושהשוק במצב אדיר. P;

hadooper

New member
...

מזכיר קצת את האופוריה של תקופת שגשוג תעשיית הרכב האמריקאית בעיר דטרויט... אבל מאחורי כל אופוריה, מסתתרים שתדלנים שמקדמים אותה בשקט...

ipv6

Member
אני כותב בפורום הזה הרבה לפניך

ואני מסכים עם מה שרשם שרעבי100
בשרשור הזה לגבי משכורות:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/308/182853320/עסקים_וקריירה/עבודה_בהיי-טק

45 total compensation למהנדס טוב זה ממש לא נדיר וכמו שהוא רשם, יש אנשים שעושים הרבה יותר מזה, אבל זה כבר חריג. יש גם מנהלים של 15-20 איש שמודדים את השכר השנתי הכולל במיליוני שקלים בשנה..

שרעבי100

New member
עולם העבודה עובד בצורה הבאה

לרוב אנשים חזקים נוטים להתחבר לאנשים כמוהם ו- vice versa.
זה כנראה מסביר את ההטייה במדגמי החברים של שנינו שגורמת לתחושות השונות לגבי שוק העבודה.

hadooper

New member
לא הייתי ממהר לקרוא לכל עובד סקטור ציבורי

"חזק"...

שרעבי100

New member
בכנות

אם אתה מציע לי היום משרה עם קביעות בסקטור הציבורי, אפילו ב30k, תהיה לי התלבטות ממש קשה.
אמנם מבאס לעבוד עם אנשים ממוצעים מינוס על דברים משעממים אבל תמיד אפשר לעשות דברים מעניינים אחרי העבודה (שנגמרת לרוב ב16) והידיעה שהמשכורת תתקתק כמו שעון עד גיל 67 נשמעת לי מאוד מפתה.

vinney

Well-known member
אוי ואבוי לו אם לא ישאר...

הבעיה במענקי חתימה היא שאם צריך להחזיר אותם מכל סיבה שהיא - זה אסון כלכלי.

בן100

New member
אני חולק עליך

המשכורת היא משכורת יפה ואין שום סיבה לעשות שימוש מיידי במענק.
קח את המענק ותכניס להשקעה סולידית כלשהי. אחרי X שנים - תשתמש בכסף.
&nbsp
&nbsp

למעלה