עתידה של C# ו.NET ?

אומנם

New member
עתידה של C# ו.NET ?

מתלבט לגבי הצעת עבודה בC#.
אני עובד שנים בתעשייה, גם בC++ וגם שפות נוספות, קיבלתי הצעה בתחום מאוד מעניין, אך הפיתוח הוא בC#.

החשש שלי הוא כמובן שהשפה הזאת לא מאוד פופולארית בשוק ואולי עבודה בה תפגע בי בהמשך.

TakeCtrl

New member
באיזה תעשייה אתה עובד שאתה חושב שc# לא פופולרית, טקסטיל?

BravoMan

Active member
למה ככה?

בישראל #C עדיין נמצאת בהרבה מקומות, אבל מבחינה גלובלית ללא ספק מדובר בטכנולוגיה במגמת גסיסה.
&nbsp
MS עושה הרבה תכסיסים כדי לנסות לשמר עליה בחיים, כולל שכתוב של "ליבת NET." ושחרורה כקוד פתוח חוצה פלטפורמות, אבל לי אישית נראה שזה מעט מידי מאוחר מידי.
&nbsp
node.js, Python ואפילו Java זוכות לשימוש רחב הרבה יותר.

Rשף

New member
פייתון מול C# ?

בלי קשר אני מוצא שההתעסקות הזאת בשפה מסוימת, בעבר שלה והעתיד הכן או לא ברור, היא די חסרת טעם.
אם אתה מפתח טוב אז השפה, ו C# במיוחד, לא צריכה להיות עבורך מחסום לקריירה או העדפה מיוחדת. שפות, סביבות ו coding standards (מכיר מישהו שעזב בגלל חוסר בכזה) באות והולכות אבל הבסיס דומה עד זהה.

Indigo121

New member
זה אולי נכון אבל קורות החיים הם שקובעים.

ואם כתוב לך שפה X ורוצים Y, האפשרות שלך היא או לשקר ולכתוב שעבדת ב Y, או להיות מוזמן להרבה פחות ראיונות ולהיות שם בעמדת נחיתות. זה לא מאד הגיוני, אבל ככה השוק עובד.

BravoMan

Active member
לא הבנתי את השאלה...

הדירוג של IEEE מעניין לדעתי:
https://adtmag.com/articles/2017/07/24/ieee-spectrum-ranking.aspx
(קצת יותר מורכב מספירת כמות שאלות ב-SO)
&nbsp
למרבה האירוניה, העמוד כתוב ב-ASPX

&nbsp
זה נכון, ששפה לא צריכה להיות מחסום למפתח טוב, אך מצד שני, היא יכולה להיות סממן לכך שמקום העבודה אינו נמצא בחזית, והעבודה בו אינה מאתגרת או מלמדת.
&nbsp
בנוסף, יש את עניין צבירת הניסיון והעמקה בתחום, ופה בחירה בתחום גוסס עלולה להזיק.

TakeCtrl

New member
אבל הוא בדיוק שאל על הארץ ולא בעולם...

לכן הופעתי בכנות, כי לפי נוסח ההודעה אפשר לחשוב שזה משהו איזוטרי לגמרי,
בתור איש java , לי דווקא נעים לשמוע שזה זוכה לשימוש רחב יותר ,אם כי python ו הtab שלו מביאים לי את הסעיף מחדש כל פעם.
אבל קשה לי להאמין ש microsoft (אלא אם כן הם מתכננים להחליף .net במשהו אחר לגמרי) תאפשר לזה להעלם כל כך מהר. יש להם מערכת אקולוגית שלמה לתמוך בה.
(בyoutube הייתה תקופה שטחנו לי את המוח בפרסומות בלי סוף על הסבות מmagic לnet)
בנוסף לכך נראה לי שדווקא הנסיון שלו בC++ יכול לעזור גם .net בתוך מישהו שכותב מממשקים בין ספריות.

BravoMan

Active member
לפי תהליכים שאני רואה סביבי כרגע

גם בארץ ימיו של NET. ספורים.

חברה אחת בה עבדתי היית מתחום המובייל, ובעוד שבתחילתה מספר שנים נכבד היא הייתה "כולה MS", כמעט בין לילה כל התוכנות - כולל מערכת ההפעלה השולחנית של MS נזרקו לפח, בגלל מהפך בשוק המובייל.

בחברה אחרת, הרבה יותר גדולה, ראיתי במו עיניי החלפת תשתיות מ-MS לפתרונות אחרים, רבים מהם Open Source עם תמיכה מסחרית היכן שצריך, ותמיכה in house היכן שרצו לחסוך כסף.

NET. אולי יותר נפוץ כרגע אבל כמה זמן עוד הוא יחזיק מעמד, זו שאלה טובה.

MS מזמן אבדה שליטה בשוק.
אם לפני עשור הסמנכ"ל שלה יכל לצעוק מעל במה "לינוקס זה סרטן" הרי שלפני שנתיים פתאום MS הפכה לתורמת מס' 1 ל-Linux kernel כי הם קלטו שללא דרייברים לארח את לינוקס על שרתי Azure שלהם, הלקוחות נוטשים אותם לטובת עננים אחרים.

היום MS פתאום "מחבקת open source", יש Ubuntu subsystem for Windows, יש VS Code ל-Linux ואפילו MS SQL עובר פורטינג.

ושוב - כל זה לפלטפורמה שהיא "קומוניזם" ו-"סרטן".

זה שאתה אישית לא מתחבר לסטייל של Python, זה, איך נאמר בעדינות - בעיה שלך

אני למשל, שונא JS, כמעת כמו שאני שונא דאעש, אבל זה לא משנה את העובדה שהשפה הזו היום נמצאת בכל מקום, החל מיישומי Desktop כמו Atom כל הדרך לשרתים כגון node.js.

והכל משפה שבמקור נועדה לאפשר למעצבים גרפיים שאינם מתכנתים כלל ליצור תפריטים נפתחים בעמודי אינטרנט.

אני לא מתיימר לנחש איזו שפה או טכנולוגיה תנצח בעתיד, אבל כל אלה שרשמתי הן Platform Agnostic, וזה ללא ספק הכיוון אליו הרוח נושבת.

NET. היית Windows Only, וכל המאמצים של MS לשנות זאת בשנה שנתיים האחרונות הם too little, too late.

הבהרה:

אני לא אומר לשאול המקורי לא לקחת את המשרה רק בגלל שזו משרת NET.
היות ואין פרטים על המשרה (מלבד העובדה שהיא בתחום שמעניין את השואל), ייתכן מאוד שמדובר במשרה מצוינת וכדאית.

כל התגובות שלי כאן הם לגבי הגזמה שלך לגבי "תעשיית טקסטיל".
דווקא במקומות כאלה בהם טכנולוגיה שבשימוש היא מלפני עשור לפחות, NET. תהיה הכי פופולרית...

יבגניי34

New member
נשמע שאתה מבלבל את "המחשב השולחני" עם "פיתוח .NET"

יש מעט מאד פיתוח ב-#C למשתמש קצה במחשב שולחני. השוק הוא תחנות עבודה ייעודיות (בנק, צבא, חברת-חשמל, בית-חולים) [1]. אתה רואה תהליך של מעבר סורקי CT ל"טכנולוגיות של קוד פתוח"?

[1] ו"מערכות מידע ארגוניות", תחום שאני כ"כ לא מכיר ששכחתי ממנו.

BravoMan

Active member
לא הבנתי מה הקשר של דבריך למה שכתבתי

מדברים כאן על #C בתחום ה-WEB, וספציפית ב-backend ושם כתבתי שהיא מפסידה.
&nbsp
יישום קלאסיים ל-Desktop נמצאים בכלל בנסיגה לטובת Web ו-Mobile.
בלי קשר לשפה.
אבל זה לא קשור לדיון הנוכחי.
&nbsp
ותחלס, יש לי ראיות שאפילו תחומים קלאסיים כמו קופות רושמות עושים מעבר לקוד פתוח.
כבר לפני יותר משנה, ממש כאן בתפוז בפורום לינוקס היו מספר שאלות ממשתמשת שעובדת על קופה רושמת שרצה על Ubuntu.
&nbsp
אני גם מכיר חברה שמפיצה קופות לעסקים קטנים מבוססות Android.
&nbsp
אני בטוח שלצבא, בנקים, ובתי חולים (במיוחד בישראל) ייקח הרבה זמן להיפתר מהרגלים.
אבל מי שמחפש משרה יציבה בבנק, עדיף לו כבר להתמחות ב-Cobol.
&nbsp
האם תספר לי שגם לשפה הזו יש עתיד?
ביקוש בהווה בהחלט יש...

user32

Well-known member
מנהל
דווקא זה משהו שהולך ונעלם

עד לפני כמה שנים היה מקובל להשתמש במשהו בשם Panel PC שהיו מעין board מבוססי ווינדוס בגרסת אמבדד (לא זוכר בדיוק את שם הגרסה).

מאז שלוחות ARM התבססו בשוק, מיקרוסופט או ליתר דיוק אינטל לא מצליחים אפילו להתקרב להשקה של מוצר מתחרה נורמלי. כל מי שאני מכיר משתמש בלוחות ARM סיניים שעולים ~15 דולר וכוללים מעבדים של 4-8 ליבות ו1-2 GB של RAM, מריצים לינוקס (לפעמים אנדרואיד) והיזמים דוחפים אותם לכל סוג של עמדה/תחנה/device שמצריך מסך.

לאחרונה קיבלתי פרוייקט של עמדה להנפקת כרטיסי קולנוע שמבוסס על משהו דומה.

יבגניי34

New member
אתה מדבר על POS. אני מדבר על כיפת ברזל. ווינדוס CE זה באמת

מוצר בגסיסה. #C? ממש לא. יציבה כצוק סלע איתן.
.net micro framework אני חושב שהיא רשמית מתה.

user32

Well-known member
מנהל
זה די נישתי

נכון שבמוצרים בטחוניים הMS שולט (בישראל לפחות). אולי גם מעורבים פוליטיקה ובטחון מידע אבל עם כל הכבוד, תוכנת ההפעלה של תחת כיפת ברזל ודומיו זה ממש נישה. חייב לציין שכל המתכנתים הטובים שאני מכיר בדוט נט אכן נדחקו לכיוון של שו"ב. אחד עובד במערכת שמנטרת מצלמות וחיישני אבטחה, השני אחרי שנים בתחנות ניטור לוויינים עבר למשהו דומה של תוכנות הפעלת מל"טים.

יבגניי34

New member
כל דבר הוא נישתי. נישה שכוללת את רפא"ל+תע"ש+אלביט+פיליפס+GE

+BS+J&J+כל חברות האשראי והבנקים+[כל חברות מיקור החוץ כגון א.מ.ן, יעל, טלדור, בינת, אלעד וכו' שמנהלות את תשתיות המחשוב של המדינה] היא אולי לא כוס התה שלך ושלי, אבל להכחיש את קיומה זה מגוחך.

user32

Well-known member
מנהל
מה שתיארת זה באמת רוב השוק. חלק גדול זה תחזוק לגאסי

TakeCtrl

New member
ההגזמה שלי הייתה הקונטרה למה שתפסתי הגזמה שלו...

אם כי ייתכן שתפסתי את זה כ"מאוד לא פופולרית" במקום כ"לא מאוד פופולרית" ואני בהחלט גם לא אומר שלא צריך לקחת את זה... גם היום אני קצת מתחזק בקטנה איזה אפליקציה של .net c בwinforms, ...
&nbsp
לגבי js, אני איתך בקטע הזה, זכור לי לפני מליון שנה שראיתי ווידאו של מישהו שאמר שזה בוסס על lisp וסה"כ פיתחו את זה בשבועיים...
and look at it now...
&nbsp
&nbsp
ובתעשיות טקטסטיל אולי g-code שולט...

יבגניי34

New member
העתיד דומה להווה היינו די מזהיר

#C מאד דומיננטית בדומיינים שלה ואין שום ראייה שזה הולך להשתנות.

Indigo121

New member
מעט מאד פרוייקטים ומוצרים חדשים נכתבים ב NET.

בצד שרת הרבה מאד חברות עוברות או מתחילות לעבוד עם Node.JS ואפילו JAVA. בצד קליינט MVC גוסס לעומת angular ו react.
כמו שנאמר NET. נפוץ מאד רק בארץ. בעולם הוא תופס אולי 5% מנפח הפיתוח.
כמובן שיש הרבה משרות לתחזוקת/הרחבת מוצרים קיימים, אבל יש ירידה מתמדת בביקוש לעומת ההיצע. ב Node.JS למשל המצב הפוך. הייתי הולך על זה. להיות מומחה ב JS היום מועיל הרבה יותר ופותח הרבה יותר אפיקים.

אבל אם קיבלת ממש הצעה והיא טובה זה לא צריך להיות מה שיכריע. את המעבר אתה יכול לעשות גם בעתיד.

למעלה