התלבטות לגבי בוס חדש

sami186

New member
התלבטות לגבי בוס חדש

שלום, צריך את עצתכם - הבוס שלי הנוכחי הוא בוס טוב אנחנו מסתדרים טוב. הוא רוצה כעת לעשות רה-ארגון לקבוצה ולחלק אותה ל-2 : הוא ימשיך לנהל את הקבוצה וגם חלק מהצוות הנוכחי אך הוא רוצה לשים מישהו מהצוות הנוכחי בתור תת-בוס ושאני אהיה תחת התת בוס החדש שכרגע הוא מישהו מהצוות שלי. הבעיה שאין ביננו כימיה ואנחנו בקושי מדברים. והוא גם לא מדבר יפה כמעט בכל אינטרקציה שבקושי יש ביננו לגבי עבודה. מה הייתם עושים? אני פוחד שאם אהיה תחתיו זה פשוט יוביל לפיטוריי

תודה

Astroo

New member
להקדים תרופה למכה

ולחפש עבודה חדשה, במקביל לגשש בזהירות בחברה הנוכחית האם אפשר לעבור צוות.

sami186

New member
האם כדאי לדבר עם הבוס הנוכחי ולומר לו שאין ביננו כימיה

ואני מעדיף להשאר תחתיו? או שזה לירות לעצמי ברגל?

Indigo121

New member
דבר איתו ותסביר לו את מה שהסברת לנו

זה לא יכול להזיק. אולי הוא יבין את הבעייתיות. יחסי אנוש זה מרכיב קריטי בניהול והבוס הנוכחי שלך צריך להבין את זה.

sami186

New member
הבוס שלי עלול לחשוב שאני לא מסתדר עם אנשים לא? זה לא בעייתי?

Indigo121

New member
אני מתקשה לדמיין תרחיש שבו זה יפגע בך

אלא אם המנהל הנוכחי שלך פסיכופת, והוא כנראה לא.
לדעתי זה סביר מאד ואפילו מתבקש לדבר עם המנהל שלך על החששות שלך לגבי יחסי האנוש עם המנהל החדש. לא צריך לדבר על פיטורים או תרחישים קיצוניים, רק להסביר לו שהיחסים בניכם לא מדהימים (למרות שאתה מתייחס אליו בכבוד וכו') ואתה חושש שזה יפגע בעבודה ובצוות. זה לגיטימי לגמרי.

פשוט להיות on the record בנושא הזה, לפני שזה מאוחר מדי.

איך היחסים של אותו מנהל הבא עם העובדים האחרים, אגב?

ipv6

Member
אתה מתחיל תפקיד בתור ראש צוות

עוד לפני שהיית יום אחד בתפקיד, מגיע אליך הבוס שלך ומודיע לך שמשהו שאמור להיות תחתיך פנה אליו בתחנונים שלא יהיה תחתיך, בין השאר כי יש לך סגנון אישי קלוקל שמפריע לו (אני לא מכיר הרבה אנשים שיסכימו עם זה שיש להם סגנון אישי קלוקל). הבוס מבקש את תגובתך, מה תגיד לו? כנראה שלא תגיד שהבחור הוא מלאך שצודק בכל מילה אלא תתן את הצד שלך ל"סכסוך" שמן הסתם מטיל את האשמה עליו.

בן100

New member
תודה רבה

הזכרת לי למה סירבתי בעבר ואמשיך לסרב לתפקידי ניהול.
הטלת בוץ ורפש - לא הסגנון שלי.
&nbsp

אתה רשאי להיות מנהל בלי להטיל בוץ.

לא נאמר שכל המנהלים מטילים בוץ או חסרי יכולת בין אישית.

אתה יכול לקבל תפקידי ניהול, ולבצע אותם בדרך בה אתה מאמין.

אבל ההמלצה, הנבונה, היא לזכור שאנחנו לא יודעים לצפות מה אחרים יאמרו או יעשו.
אולי המנהל ישמור הכל לעצמו, אבל אולי הוא ישתף את המידע עם ראש הצוות החדש.

Indigo121

New member
מה?...

אתה באמת מאמין שמה שהבוס יעשה אחרי השיחה הזאת זה ללכת להוא להגיד לו "תשמע, הוא אמר עלייך ככה וככה. הוא אמר ככה וככה על הסגנון האישי שלך. נא תגובתך"?
זה משהו שהיית עושה? האפשרות השניה היא לא לעשות כלום, ולהכנס בוודאות למרמור ובעיות עם המנהל החדש, שכבר קיימות.

ipv6

Member
זה מה שמורכב בסיטואציות כאלה

אתה לא יודע מה כל אחד חושב מה האג'נדה של כל אחד ואיך שיחת נפש כזאת תגמר.

אני לא מכיר את הבוס, אני לא מכיר את הבחור השני ואני לא מכיר את פותח השרשור. יש מנהלים שיש להם אג'נדה של "ללבן" את העניינים ובהחלט ילכו לבחור שהתלוננו עליו במטרה לסגור את העניין מולו. איך הוא יקח זה? כנ"ל אין לי מושג..בהנחה שהבוס המשותף יחליט "ללבן" את זה, הבחור שהתלוננו עליו יוכל כנראה בקלות להבין מה הולך ומי דיבר עם מי.

מה שאני כן בטוח זה שאם פותח השרשור יצליח להשאר תחת הבוס הנוכחי מסיבות שהן טכנולוגיות \ לא אישיות הסיכוי שלו לחזית גלויה או סמויה עם הבוס החדש קטנים משמעותית. אולי הבחור הזה הבעייתי אפילו יבין שפותח השרשור פתר את הבעיה לשניהם בדרך שלא פוגעת באף אחד ויעריך את זה.

ipv6

Member
מה שהייתי עושה זה:

לבקש להשאר תחת התת צוות של הבוס הנוכחי בלי להזכיר את חוסר הכימיה עם הבחור שעומדים לקדם. למשל להגיד שתחומי העניין שהבוס הנוכחי ירכז הם אלו שמעניינים אותך ולנסות להתעקש על זה כי זה האזורים שאתה רוצה להתפתח בהם. או כל סיבה הגיונית אחרת שלא תחשוף את הסיבה האמיתית.

דבר נוסף, הבחור שעומד להתקדם ככל הנראה לא ירצה לפתוח את ה"כהונה" שלו עם יחסים עכורים עם משהו שנמצא תחתיו, אם תעזוב \ תפוטר \ לא תסתדרו זה גם כשלון שירשם לו בסופו של דבר, ככה שיש לו אינטרס לעשות מאמץ שזה יצליח.
זה לא יעזור אם יש לך היסטוריה ארוכה \ איבה \ יחסים לא טובים.

למעלה