מה הייתם עושים?

the lone gunmen

New member
מה הייתם עושים?

אני עובד פחות משנה במקום העבודה הנוכחי שלי ובמקום העבודה הקודם שלי עבדתי קצת יותר משנה.
בסה"כ, אני מרוצה, התנאים שם טובים והשכר לא רע למרות שאני יודע שאנשים בתפקיד שלי הרבה פעמים מרוויחים יותר - אבל קיבלתי את הרף העליון של מה שביקשתי בראיון ואני לא מתלונן.

מדי פעם אני מקבל הצעה - בד"כ בלינקדין ולפעמים במייל - להתחיל תהליך גיוס בכל מיני מקומות שלרוב לא נראים לי מלהיבים במיוחד, אז אני מגיב בנימוס שכרגע אני לא מחפש עבודה.

לא מזמן קיבלתי פניה שנראית לי מעניינת במיוחד שמשלבת את התחום הנוכחי שבו אני עוסק ואותו אני אוהב עם תחום נוסף שאהבתי מאוד כסטודנט וכיום לא יוצא לי לעסוק בו.

עכשיו, מצד אחד, בעבודה הקודמת שלי עבדתי קצת יותר משנה ובמקום העבודה הנוכחי שלי אני עובד פחות משנה ואני חושש שזה ייראה לא כ"כ טוב בקורות החיים שלי.
כמו כן, מאוד נח לי שם, התפקיד מעניין, אני לומד המון, הסביבה נעימה, התנאים טובים, אופי העבודה מתאים לי והבוסים הם אחלה.

מצד שני, אני מניח שאם אתחיל את התהליך בעקבות אותה הצעה ואתקבל (אני יודע, אף אחד לא מבטיח לי כלום מראש ואני לחלוטין מודע לזה) אז סביר להניח שהשכר יהיה גבוה בצורה די משמעותית, יכול להיות שיהיה לי שם אפילו יותר מעניין ואני מניח ששאר התנאים לא יהיו שונים בהרבה ממקום העבודה הנוכחי שלי.
כמו כן, המצב בשוק הוא של מחסור די רציני באנשים שעוסקים בתחום שלי ואני לא יודע מה יהיה בעתיד - ואם לא "אנצל" את המצב עכשיו, אולי לא תהיה לי שוב הזדמנות כזאת.

עוד דבר שנמצא בשיקולים שלי ושיהיו אולי שיגידו שאני לא צריך להתייחס לזה, הוא הלויאליות.
נוצר מצב שבפועל, כרגע, אני היחיד בצוות שממש עובד במשרה מלאה ולא מתלמד\ללא ניסיון או עובד במשרה חלקית ואם אני אעזוב, אני יודע שזה ייצור בעיה די רצינית עבור הצוות במקום העבודה הנוכחי שלי. (כרגע, אני עושה את רוב הפיתוח - אבל למרות זאת, אין עלי לחץ מיוחד והכל מתנהל רגוע).

אז מה דעתכם?

בן100

New member
אני במקומך

הייתי שומר על מקום העבודה שלי לפחות 3 שנים. אם לא יותר.
השיקול המרכזי? -רוב המגייסים לא ישושו לגייס אדם שבשתי מקומות העבודה הקודמים שלו עבד פחות משנה.

לגבי השכר?
תמיד אפשר להרוויח יותר. זה לא צריך להיות השיקול המרכזי.
שאל את עצמך האם השכר שאתה מרוויח היום מספיק לרמת חיים הרצויה

vinney

Well-known member
קח את ההצעות האלה בערבון מוגבל

הרבה פעמים אלה הודעות ספאם שנשלחות לכל מי שמתאים לאוסף של מילות מפתח, והרבה פעמים להיפך - אלה הודעות תפורות במיוחד בשבילך למרות שמה שמובטח שם זה בכלל לא מה שבפועל קורה.
&nbsp
הדשא של השכן תמיד ירוק יותר ותמיד תקבל את ההצעות ה"חלומיות" האלה. בפועל - תגיב אליהן רק אם אתה ברצינות רוצה לחפש עבודה, לא כי זה תפס לך את העין. לתפוס את העין זה בדיוק מה שרוצים עם ההודעות האלה.

the lone gunmen

New member
אני לא חושב שזו הודעה גנרית

כמובן שאני לא תמים לחשוב שאני היחיד שקיבל הודעה דומה, אבל אני חושב שקהל היעד שלה הוא לא מאוד רחב.

אני גם לא חושב שזו הצעה חלומית, אלא מה שתפס לי את העין זה בעיקר העובדה שלפי תוכן ההודעה, מלבד מה שאני עושה עכשיו, הם עוסקים בעוד תחום שמעניין אותי ומשלבים ביניהם. (כמובן שתמיד יכול להיות שבפועל, יהיה מדובר בשיעמום טוטאלי... אני מודע לזה וזה אחד הפחדים שלי. כרגע, העבודה שלי ברובה היא מאוד מעניינת).

אני נוטה באמת להישאר במקום העבודה הנוכחי שלי - אבל אני לא יכול שלא לתהות אם אני לא מחמיץ כאן הזדמנות שאולי לא תחזור.

user32

Well-known member
מנהל
לגבי ה"הזדמנות שלא תחזור"

אתה עכשיו מקבל מדי פעם הצעות, עם השנים זה יהפוך למדי שבוע ואפילו מדי יום. הצעות מהארץ, מחו"ל, לתפקידים זוטרים ומשעממים ולתפקידים מעניינים וחלומיים. רובן הם ממגייסים אמיתיים שפונים לכל מי שעשוי להתאים.
אם תתייחס אליהם ברצינות תמצא את עצמך מחליף עבודה כל כמה חודשים ואחרי כמה זמן כבר לא יהיה לך שום עבודה כי אף אחד לא רוצה עובד שאפשר לפתות בהודעת לינקדאין.
בקיצור, עבודה זה עניין לכמה שנים ואם עבדת בשני מקומות במשך שנה כל פעם, רצוי מאוד שתשאר כמה שנים במקום הנוכחי שלך ולו רק כדי שלא תתקע עם קו"ח בעייתיים. שכר זה דבר שאפשר לשפר עם העלאות גם אם זה לא יגיע לשכר שאפשר לקבל במקום אחר.

the lone gunmen

New member
אין לי כוונה להחליף משרות בעקבות כל פניה בלינקדין

ואולי לא כתבתי מספיק ברור, אבל העבודה הנוכחית שלי היא העבודה השניה בתחום ובה אני נמצא פחות משנה. (עוד לא היו שני מקומות עבודה שהם עבדתי כשנה - היה רק אחד כזה).

ואם היה מדובר רק בשכר או תנאים - אז לא הייתי בכלל חושב על זה.
הסיבה העיקרית לכך שההודעה הספציפית הזו תפסה לי את העין היא שהם עוסקים בעוד תחום שמעניין אותי מלבד זה שאני עוסק בו עכשיו ואני לא מכיר הרבה חברות שעושות את זה - ובגלל זה אני חושש שזו "הזדמנות שלא תחזור".

BravoMan

Active member
למה אתה כ"כ בטוח שהצעה כזו לא תחזור?

כתבת שיש מחסור בתחום שלך.
בנוסף, אתה בקושי עם שנתיים ניסיון.
&nbsp
אם כבר עכשיו רודפים אחריך עם הצעות אמתיות ומפתות, תחשוב פי כמה ירדפו אחריך כשתהיה בעל 5 שנות ניסיון או יותר.
&nbsp
אם אתה מבוקש כבר עכשיו, כשתהיה מקצוען וותיק תהיה מבוקש עוד יותר, אז לא רק שתחזור הצעה כזו, כנראה יהיו עוד הרבה כמוה.
&nbsp
בכל מקרה, מילת המפתח בכל מה שכתבת בפתיחת השרשור היא "מניח".
אתה מניח הרבה דברים לגבי התפקיד שמציעים לך.
&nbsp
אני לא יודע אלו פרטים רשמו בהצעה, אבל אני די בספק אם יש שם באמת מספיק פרטים אמתיים על התפקיד הספציפי שתבצע אם תתקבל ועל השכר שבסוף יחתימו אותך.
כלומר, כרגע אתה רק מנחש שיהיה שיפור, מה שכלל לא מובטח.
&nbsp
סיפרת שאתה נמצא במצב טוב מאוד עכשיו, עם תנאים וסביבה חברתית טובים.
תתרכז בפיתוח הקרירה שלך במקום לרדוף אחרי שדות ירוקים יותר, ותראה שכשיגיע הזמן להמשיך הלאה, לא יהיה לך מחסור בהצעות מפתות.

the lone gunmen

New member
כי כמו שכתבתי ל-user32

אני לא מכיר הרבה חברות שמשלבות הין שני התחומים שהחברה הספציפית הזאת עוסקת בהם ומשלבת ביניהם.
הענין הכלכלי הוא באמת די שולי (למרות שאני לא יודע אם בעוד 5 שנים השוק יהיה אותו הדבר).
אני יודע שאני מניח הרבה, אבל אלו הנחות די מבוססות.

כבר שלושה אנשים כתבו לי להישאר איפה שאני נמצא כרגע - שזו גם היתה הנטיה שלי - אז זה מה שאעשה.

BravoMan

Active member
זה שהחברה עוסקת בעוד תחום, לא אומר שאתה בתפקיד שלך

תיגע בתחום הספציפי הזה.
וגם אם תיגע, לא בטוח שבצורה שמשמעותית מספיק.
&nbsp
אני עובד מול אנשי חומרה כל הזמן, עדיין לא למדתי איך מלחימים נגד ללוח

liron50

New member
אם הבנתי נכון בסה"כ קיבלת פניה בלינקדאין

אתה כבר עושה שיקולים האם כדאי לך לעזוב?
תבקש קצת יותר פרטים, אפשר גם בטלפון ואז אולי יהיה יותר קל להחליט.

פנו אלי בעבר דרך לינקדאין למשרה מעניינת, המיקום היה מושלם, הטכנולוגיות מתקדמות,
והתנאים טובים יותר מהעבודה הנוכחית. רק מה? רצו הרבה שעות נוספות (לפחות
היו הוגנים לומר זאת בצורה ישירה). אמרתי תודה אבל זה לא מתאים.

בכל מקרה, זה לא עולה כסף להתעניין ואני לא רואה אם זה בעיה, לא משנה מה הותק במקום הנוכחי.

למעלה