בואו נקטר קצת..

bismark1

New member
לדעתי עושים לך טובה

עדיף בכמה דקות של שיחה להבין שמבזבזים לך את הזמן ולחתוך מאשר אחרי שני ראיונות. יצא לי לקיים לא מעט שיחות בימים האחרונים, די קל לנפות ככה את אלה שאת לא רוצה להמשיך איתם.

shuroo1

New member
מסכימה...

רק חבל על השיחה...

כשמקבלים כמה כאלה ביום, כבר מאבדים סבלנות אפילו לשיחות הטלפון

(שלא לדבר על הכח אדמיות שגם חייבות להתקשר כמה פעמים בשבוע..)

...

אבל כמו שאמרתי, זה גם לא מכבד את ההוא שהם לקחו, וגם מבזבז את זמני. לא מזדהה עם חוסר הלויאליות למועמד שכמעט-סגרתם איתו (כן, אני אדם נחמד יותר מתחרותי..)

BravoMan

Active member
זה לא עניין של לויאליות - כי אין פה עדיין מקום ללויאליות!

כל חברה מנסה לקדם תהליך עם מספר מועמדים במקביל וכל מועמד שמבין משהו בחיפוש עבודה מנסה לקדם תהליך עם מספר חברות במקביל.
זו הדרך היעילה ביותר עבור 2 הצדדים למצוא את השילוב המתאים ביותר בזמן הקצר ביותר.
&nbsp
אני יכול לספר לך מניסיון אישי, בלי לשתף פרטים כמובן, שבמקום בו עבדתי היו קרובים מאוד לסגור עם מועמד שהיו מאוד מרוצים ממנו, וברגע האחרון צצה בעיה שמנעה את העסקתו, והיו צריכים להמשיך בתהליכים עם מועמדים אחרים.
&nbsp
אם היו מתחילים לנפנף מועמדים ברגע שהיו "בטוחים" לגבי אותו מועמד, היו מפספסים את האדם שבסוף הועסק.
&nbsp
אל תשכחי, שלא פעם יש מועמדים שמקבלים הצעת שכר משתי חברות ומשתמשים בזה כדי לנהל מו"מ שכר וקבל הצעה גבוהה יותר מאחת החברות.
האם תקראי גם לזה חוסר לויאליות? האם מועמדים כאלה לא בסדר לדעתך?
&nbsp
בסה"כ, יש כאן יחסים כלכליים בין מי שמציע שירות למי שרוצה לרכוש שירות - שוק תחרותי.
זה עניין אחד להיות לויאלי לעובדים שהם כבר עובדים שלך ולדאוג להם.
זה עניין אחר כשגם החברה וגם העובד עדיין בתהליכי בחירה ולא מחויבים זה לזה בשום צורה.

ipv6

Member
האסטרטגיה שלך לא טובה

בהרבה מקרים מי שמזמן אותך לראיון זה לא מי שתעבדי איתו בפועל. יכולה להיות סתם בחורה מה-HR שכל התפקיד שלה זה לתאם ראיונות.

תהיי מוכוונת מודיעין : תבררי לבד על החברות שיכולות להתאים לך (מחברים \ פורומים \ חברות השמה וכו'), אחרי שתעשי ש.ב בעצמך ותדעי לאן את רוצה להגיע, תדאגי לא לפספס את הזימונים מהחברות הללו.

ומקומות שלא משלמים על חניה זה מבאס..

BravoMan

Active member
אלה באמת סתם קיטורים, והאשמה היחידה היא את!

הנה, נתתי כותרת מרגיזה, עכשיו ברצינות:
&nbsp
1. את מתרגזת שהם אמרו לך מראש שיש להם מועמד אחר והסיכוי שלך נמוך, אבל בו בזמן מתלוננת שמשכו אותך בשיחה, כשבפועל את זו שמשכת - החלטת משום מה שלא נעים לך לסיים.
&nbsp
אבל אם החלטת שלא מתאים - אז על מה האי נעימות?
לא מתאים - תסיימי. בצורה נחמדה ומנומסת, אבל עכשיו ומיד.
&nbsp
2. את מלינה על הזמן היקר והחניה, בעוד שבפועל החברה חסכה לך את שניהם ע"י ראיון טלפוני והצגת סיכוייך מראש.
נשמע כאילו את מנסה "לרקוד על כל החתונות" עם ההעלבות שלך.
&nbsp
3. המצב בשוק לא "פסיכי".
למרות שיש הצע טוב, יש גם הרבה מועמדים, והם אכן מתחרים על משרות.
זה מצב טבעי לגמרי ולא רק בהייטק.
&nbsp
אם מפריע לך להיות מתחרה, הדבר היחיד שאפשר לומר לך הוא "זבש"ך"...
&nbsp
כל עוד אינך אשת המקצוע היחידה שמתאימה לתפקיד ספציפי, תמיד תהיה לך תחרות.
&nbsp
בקיצור - לא ברור לי על מה התלונה.
על פניו, נתקלת בחברה שניסתה להיות איתך בסדר, ואת בחרת לראות בזה חוסר רצינות.
נשמע כאילו דווקא רצית להתקדם איתם בתהליך ארוך ומסודר כדי או להתקבל, או אחרכך לבכות שטרטרו אותך סתם...

BravoMan

Active member
אם אתה חושב כך, אני שמח!

Grosseto

New member
אני כבר התרגלתי לעלבונות שלך

אבל מה עם קצת יחס של כבוד לגברת?

shuroo1

New member
אז אתה כמוהם, ואני לא רוצה לעבוד אצלך.

באמת שלא הבנתי מה היה דחוף לך כ"כ להשתלח. בא לי לקטר, אתם פורום, אז תקשיבו.

סתם קיטורים?! אז אל תתערב בשיחה.

ולא נעים לי - כן, לא היה נעים לי לנתק. אתה בהחלט סוג המנהלים שמטילים על המפתח את כל האשמה, והניכור ההייטקיסטי הזה - וההנאה הגדולה בלזרוק את האשמה - הוא בדיוק מה שאני ל-א מחפשת. מצידי שישלמו לי פחות ושיחלקו באשמה ושיהיה מקום עבודה נחמד ולא מגעיל. בדיוק מהגועל נפש הזה ברחתי.

ומצב השוק פסיכי. יש לי שניים \ שלושה ראיונות ביום (לא, אין לי, כי אני מבטלת. אבל יש לי בקלות אם ארצה.. ). אני מכירה.

אם אין לך - אז מן הסתם קורות החיים שלך פחות טובים והיצע המשרות עבורך, דרג-ניהולי-זוטר שכמותך , קטן יותר (כיאה לאלה שמאשימים במקום לתת עבודה ולא באמת תורמים למערכת ).

choo

Active member
"אתם פורום, אז תקשיבו"? אנחנו אנשים, לא "פורום"

&nbsp
לחלק מהאנשים פה יש פיוז קצר מלאחרים, חלקם יתעלמו מהפוסטים שלך וחלקם יגיבו (כי.....גם את בפורום, וגם לדברים שאת כותבת אפשר להגיב ;) )
&nbsp
התגובה שלך לתגובה האמוציונאלית של ברוו - גם היא אמוציונאלית, והאמוציות הללו הן משהו שספק אם עושה לך טוב בחיים.
&nbsp
כשמחפשים עבודה, רצוי ללבוש את העור העבה ביותר שיש לך, ולא לקחת אישית את ההתנהגות של אנשים שנתקלים בהם. סביר שלרובם אין שום דבר נגדך, וסביר שלפחות לחלקם יש רגשות לאנשים שהם מכירים , וכנראה הרבה פחות רגשות לאנשים שהם לא מכירים. על פי נסיוני, קשה מאוד לקשר בין התנהגות של אנשים בזמן ראיונות עבודה, להתנהגות שלהם בזמן שבפועל עובדים איתם (לשני הכיוונים - כאלו שנחמדים יותר בראיונות מאשר בעבודה, וכאלו שנחמדים יותר בעבודה מאשר בראיונות).
&nbsp
כל זמן שאת בצד שיכול להרשות לעצמו לבטל ראיונות - בטלי את אלו שמפריעים לך עם מינימום השקעה אמוציונאלית מצידך, כדי שתוכלי להנות אפילו מתהליך חיפוש העבודה. עם כל כמה שהוא עשוי להיות מייגע - יש בו גם משהו נחמד ומרענן ביחס לעבודה היום יומית.

shuroo1

New member
מסכימה איתך :)

רק שיש משהו שלעתיד אפשר לראות מראש (אני מקווה).
&nbsp
לא את הקרירות, אבל - את הכימיה שהבוס לעתיד מייצר.
&nbsp
כמו כן, האמוציונאליות הזאת גרועה יותר בעבודה מבראיונות. דווקא את הראיונות את לוקחת בשלווה יחסית. הכשלונות שם לרוב לא יספרו לי. בעבודה , פיוז קצר (או אפילו עלבון מאחרים שהיה להם כזה) - בעתיד יכולות להיות לו השלכות...

shuroo1

New member
קראתי שוב. איך וממה אתה מסיק בכלל

שרציתי להתקדם איתם?!
&nbsp
אתה גם חסר קשב.
&nbsp
נו שוין. ניפרד כידידים, כאמור (לא איתם ולא איתך אני רוצה להתקדם).

BravoMan

Active member
בוקר טוב!

נתחיל מזה ש-"אנחנו" אכן פורום - לא פסיכולוג, ולא חבר!
מה שאומר, שאנחנו לא מחויבים להקשיב לך בשקט ולתפוח לך על הכתף, ולומר שהכל יהיה טוב.
&nbsp
זכותנו להגיב ולהביא דעה על כל מה שנכתב כאן בפורום - לכן זה נקרא פורום.
&nbsp
אם להשתלח בי עושה לך טוב, לבריאות.
אבל אני לא מנהל, משום סוג (גם ר"צ), ואני לא מחפש עבודה.
&nbsp
התייחסתי עניינית למצב שתיארת בהודעתך, והגבתי מתוך מחשבה איך אני הייתי נוהג במצב כזה.
&nbsp
אספר לך סיפור אישי קטן:
אחרי שסיימתי צבא, חיפשתי עבודה זמנית לקיץ, לפני שיתחילו הלימודים.
&nbsp
סידרו לי ראיון (פרינטלי, דורש הגעה) במקום מסוים, שאין כל קשר בינו לבין הייטק, וסתם חיפש עובד לעבודת כפיים.
הגעתי לראיון, ביליתי אצלם חצי שעה, ואחרי זה המתנתי שבועיים רק כדי שבסוף יועילו בטובם להודיע לי שהם החליטו להשאיר את העובד שכבר היה להם.
&nbsp
היות והייתי צעיר ולא היה לי מושג בחיפוש עבודה, לא ממש ניסיתי להתקבל למקומות אחרים בזמן הזה.
&nbsp
הייתי מעדיף אם היו חוסכים לי את הזמן הזה, מדברים איתי מראש בטלפון וגם מודיעים שכדאי לא להמתין להם.
&nbsp
זה המצב בו נתקלת, ולכן קשה לי להבין על מה את מתלוננת?
במיוחד אם יש לך הזמנות ל-2-3 ראיונות ביום.
&nbsp
לגבי לנתק: לא אמרתי לטרוק להם את הטלפון בפרצוף.
אבל אם את רואה ששיחה לא מתקדמת לשום מקום רציני, למה לא לחסוך זמן ועצבים לשני הצדדים ולומר משהו בסגנון: "מצטערת, אם הסיכוי נמוך יש לי הצעות אחרות ואין לי זמן להמשיך בראיון".
&nbsp
וכמו שכתבת לי - תיפרדו כידידים.
&nbsp
ובכנות - אם הייתי מנהל, לא הייתי רוצה עובדת כמוך שאינה מתאימה למצב בתעשייה.
אם את חושבת שהשוק משוגע, וזה ממש מפריע לך - אולי כדאי לחפש תחום עיסוק אחר, כי אני מניסיוני יודע שקשה מאוד לעבוד ולספק תפוקה כשעצבניים.

RandomNick

New member
אני יכול לספר על מה שפחות או יותר קורה בחברה העונה לשם

צ'ק פוינט.

אין אצלם גיוס ממוקד לפי משרות. הם מזמנים את כל העולם להיבחן למבחן סינון ראשוני בן 5-6 שעות. מי שעובר אותו נכנס ל-pool גדול שמפיצים שם לראשי הצוותים. יש די הרבה תקנים, אבל מתי תזומני לראיון - זה כבר עניין של זמן. יכולים לחזור אלייך אחרי שבוע, אחרי חודש, או אחרי חצי שנה - תלוי מתי ראש צוות מסוים ייתקל בקורות החיים שלך ויתעניין בך. אין להם כל-כך ערך לזמן, כי יש להם את הפריווילגיה. יש להם pool אינסופי של מועמדים. אז לא נורא אם הם נזכרים במישהו רק אחרי חצי שנה והוא כבר גויס לחברה אחרת - יש עוד איזה 400 כמוהו ש"רק מחכים להתראיין לחברה" (לפחות כך נדמה להם, על אף שצ'ק פוינט כבר מזמן לא נחשבת לחברה שאנשים עפים לעבוד בה).

בחברות נורמליות מנפים מועמדים לפי המשרות אליהם הם מבקשים להגיע, ואז בוחנים את מועמדותם. בצ'ק פוינט משום מה זה עובד הפוך - בוחנים מועמדות של כל מי שרק מביע התעניינות במשרת פיתוח בחברה (לא משנה איזו משרה ספציפית), ואז במקרה שעבר הוא צריך לחכות לשיחה מאראלה ממפעל הפיס לגבי משרה שיש מצב גדול שהוא בכלל לא הגיש אליה את מועמדותו.

למעלה