שאלות ששואלים מנהלים בראיון קבלה לעבודה.

שיווקי

New member
שאלות ששואלים מנהלים בראיון קבלה לעבודה.

נתקלתי בשאלות של מצבים (ראש צוות/מנהל פרוייקטים שאחראי על קבוצת אנשים) , כגון:
1. מה היית עושה אם עובדת שלך תותחית ב-QA מחסירה הרבה שעות וקצת מראה קושי במתן שעות מלאות, וזה נחוץ לעבודה, אך העובדת מעולה ומאידך חבל לוותר.
2. מה היית עושה אם יש זמן קצוב לסיום עבודה וברור שהוא לא ריאלי בעליל. איך היית מתנהג?
3. תאר לי שיחת משוב שעשית למישהו והיתה משמעותית.

מה הייתם עונים על הנ"ל, ואם יש שאלות דומות - אשמח לדעת.
תודה.

בן100

New member
התשובות שלי

1. אם היא עומדת בהתחבויות שלה ללוחות זמנים אני לא רואה בעיה מיוחדת.
מאידך, אם היא לא עומדת בהתחיבויות שלה אז לוקח אותה לשיחה ומנסה לבדוק למה היא לא נותנת את מספר השעות עליהן התחייבה.
אולי יש לה בעיה אישית? משפחתית. אם יש לה בעיה כזו אז לדעת כמה זמן תהיה אותה התקופה. אם אין לה בעיה כזו אז לומר לה שעליה להשלים את מכסת השעות.

2. מודיע למנהל שלי שאנחנו לא עומדים בלוחות זמנים. מנסה להסתכל על רשימת הפיצ'רים ולראות אם יש פיצ'רים שאפשר לדחות לגרסה הבאה. מנסה להשלים את כל מה שכן ניתן.

3. לא לכאן.

שיווקי

New member
תודה.

תודה רבה.
הייתי שמח לדוגמאות של שאלות נוספות.

לגבי 3 - יכול להיות משהו היפוטתי. לא חייב משהו אמיתי שקרה שיכול להסגיר מישהו.

תודה.

vinney

Well-known member
המם...

1. אם היא מעולה, סימן שהיא עושה את כל המוטל עליה בצורה טובה למדי. למי איכפת כמה שעות זה לוקח לה?
&nbsp
2. אם מישהו קצב לי זמן בלי לדבר איתי - סימן שהוא או שיכול להעריך ברמה טובה בעצמו (ואז המצב הזה לא יקרה מלכתחילה), או שה"קיצוב" הזה לא נועד למטרות עמידה בלוחות הזמנים, ואז הזמן הזה לא רלוונטי לעבודה. אם מישהו שאמור להיות מסוגל להעריך זמן העריך לא נכון - אעיר לו. אחרת - אתעלם.
&nbsp
3. אתאר שיחת משוב למישהו שהייתה משמעותית.

למעלה