האם מעבר מעובד קבלן לעובד חברה כרוך בדרך כלל בהעלאת שכר?

837183

New member
האם מעבר מעובד קבלן לעובד חברה כרוך בדרך כלל בהעלאת שכר?

הי,
אני בודק ידני בחברה גדולה, מועסק ע"י חברת כח אדם, השכר שלי הוא שעתי ולכן נע בין 7-9.5 ברוטו לחודש. אני שנתיים בחברה ובבדיקות תוכנה בכלל.

תהיתי איך אני יכול לשפר את השכר שלי חוץ מללמוד (משהו שאני עובד עליו, לומד Java כרגע).

מישהו אמר לי שרק הגיוני שכשעובד קבלן הופך לעובד חברה - השכר שלו עולה, מאחר שהמתווך (חברת הקבלן) יוצאת מהמשוואה.

האם זה נכון מנסיונכם?

Indigo121

New member
כן

כן, זה בדרך כלל נכון. ה Delta השמן למדי שהחברה משלמת לחברת הקבלן יוצא מהמשוואה וכך גם אם תקבל העלאה זה עדיין משתלם לחברה.

Rשף

New member
לא (זה תלוי)

השכר של עובד קבלן הוא בעצם הוצאה שוטפת לחברה ולא הוצאת שכר, לפעמים קל יותר לחברה להוציא כסף בצורה כזאת הן מבחינה חשבונאית והן מבחינה כח אדמית למשל של מדרגות שכר. במעט המקרים שאני מכיר התוצאה הייתה הפוכה- השכר ירד מעט כשהופכים לעובד חברה קבוע.
אבל אל תשכח את הצד השני, לעובד חברה קל יותר לקבל העלאות שכר, בונוסים ואופציות ניתנים כמעט אך ורק לעובדים קבועים וכו

לא בהכרח

בשתי חברות גדולות וידועות (אחת עם הסכם קיבוצי, השנייה תאגיד אמריקאי בלי) שעבדתי בהן היו, כתופעה, עובדי קבלן שויתרו על האפשרות להצטרף כעובדי חברה כדי לשמור על שכר גבוה יותר.

מובן שזה טרייד אוף, במובן שצמצומים של עובדי קבלן קלים יותר מצמצומים של עובדים מהשורה, למרות שזה לא כזה חד וחלק ברמה הפרטנית.

liron50

New member
בנוסף

לפעמים חברות גדולות יש הסכמי שכר וועד ולכן הם מוגבלים בשכר שהם יכולים לתת לעובד
חברה, לעומת מה שאפשר להוציא על קבלן כי לפעמים רושמים את זה על סעיף אחר בהוצאות
&nbsp
מציע לך לבדוק עם עובדים אחרים שנמצאים בחברה.
בכל מקרה אם אתה שנתיים בחברה, תבקש דיון שכר.

למעלה