מדעי המחשב בתל אביב או בעברית ?

yotamg24

New member
מדעי המחשב בתל אביב או בעברית ?

היי שאלתי פה כמה שאלות לפני כשנה וממש עזרתם לי אז שאלה אחרת שקשורה לנושא שחפרתי עליו לפני כשנה - אני מתקבל למדעי המחשב בעברית ובן גוריון ובר אילן אבל בכל זאת החלטתי לגשת שוב לפסיכומטרי על מנת להתקבל לתל אביב (גר בגבעתיים) , אני ניגש בדצמבר ...

שמעתי לפני כמה ימים על זה שעד סוף 2018 יהיה קו רכבת מתל אביב לירושליים שיקח חצי שעה (נראה לי שגם בכיוון ההפוך חצי שעה) אז האם במידה ולא אצליח לקבל את הציון שאני צריך בפסיכומטרי הזה כדאי ללכת ללמוד בעברית ועדיין לגור במרכז ? זה אפשרי לדעתכם ? או שעדיף כבר ללמוד בבר אילן ? או שבכלל עדיף לי לגשת שוב ולהתעקש ללמוד בתל אביב ? מה דעתכם ? (אני מעוניין להישאר לגור באזור המרכז או אצל ההורים או בדירה שאשכיר)

תודה רבה על העזרה!

Dor77732

New member
דעתי

מבחינת רמת המוסד/הלימודים- אין הבדל ממשי בין תל אביב לעברית, שתיהן נחשבות.
בר אילן פחות משתיהן.
חלק גדול מהמעסיקים מראים העדפה כלפי בוגרי אוניברסיטאות 'מהשורה הראשונה'. במידה ואין לך ניסיון קודם (למשל מהצבא), אז כדאי להשקיע וללכת לאונ' איכותית. בחיפוש העבודה הראשון שלך, תהיה לזה השפעה על איכות החברות + כמות הזימונים לראיונות + משכורת התחלתית. לכן כדאי מאוד ללכת לאונ' מהשורה הראשונה.
&nbsp
לגבי מגורים- אני לא ממליץ ללמוד בעברית ולגור במרכז. לא הייתי בונה על שום קו רכבת, תצא מהנחת עבודה שתצטרך לסוע באוטובוסים. זה סיפור של שעתיים לכיוון, ולכן בכלל לא ריאלי. במידה ותבחר ללמוד בעברית, תצטרך לשכור דירה או לגור במעונות שם.
&nbsp
אם ההתלבטות שלך היא בין העברית לבין בר אילן- חד משמעית עדיף ללכת לעברית. גם אם זה יגרום לך לצאת מאיזור הנוחות ולעזוב את איזור המרכז וההורים. התואר מהעברית 'נחשב' יותר מהתואר בבר אילן. זה ישתלם לך בהמשך.
&nbsp
בסה"כ- תעשה פסיכומטרי שוב, במידה ותצליח לשפר, אז תרשם לתל אביב. אם לא, אז זה לא סוף העולם, ולך לעברית + תגור שם.

yotamg24

New member
תודה רבה על התגובה ! הקו רכבת בהחלט עומד לצאת לפועל

חבר של המשפחה מהנדס בפרוייקט הזה ... זה קו רכבת שיחבר בין ירושליים לתל אביב ויקח חצי שעה והקמפוס של מדמ"ח בעברית הוא בערך רבע שעה הליכה מהאיפה שהתחנת הרכבת , לא אידיאלי אבל נשמע אפשרי לגור במרכז וללמוד שם לא ? (נראה לי זה בערך חצי שעה יותר לכיוון מהזמן שיקח לי להגיע לאונבריסטת ת"א בתחב"צ)

ולא אין לי שום ניסיון קודם אז בהחלט אצטרך ממוצע גבוה מאוניברסיטה נחשבת

Dor77732

New member
עדיין לא נשמע לי אידיאלי

לפי מה שאתה מתאר, יקח לך מינימום שעה ברוטו לכיוון.
זה אומר שעתיים בדרכים כל יום.
חסם תחתון ריאלי יותר: מגבעתיים לתל אביב יקח לך 30 דק, 30 דקות ברכבת, 15 דק לקמפוס. תוסיף לזה לפחות 15 דק של המתנות וכו'- ותקבל שריאלית זה שעה וחצי לכיוון.
&nbsp
מהנסיון שלי, תואר במדעי המחשב הוא מאוד מאוד עמוס (בכל אוניברסיטה). ובייחוד בשנה א' אתה "צריך כל שנייה ביממה, ואפילו יותר".
&nbsp
לדעתי, אתה צריך ללמוד במקום שתהיה במרחק של 20 דק לכיוון לכל היותר.
חוצמזה, החיים הסטודנטיאלים יהיו הרבה פחות במידה ולא תגור בעיר שבה אתה לומד

yotamg24

New member
יש בזה משהו

אעשה את המקסימום לקבל את הציון המקסימלי במועד הזה על מנת להתקבל לתל אביב (צריך בערך 695) , ואם לא אצליח , כנראה לא אגש שוב ואגור במעונות של העברית ואעשה סוג של חמשושים עם "אפטר" שם

Astroo

New member
עברית מול בר אילן זה נתון לויכוח

למי שלומד בבר אילן יש סיכוי גבוה יותר לעבוד במשרת סטודנט בשנה ג', ואז הוא מסיים את הלימודים עם ניסיון מעשי ומקום עבודה מובטח.
בירושלים כמעט אין חברות הי טק והסיכוי למצוא משרת סטודנט שואף ל-0.

yotamg24

New member
נכון אבל אם אני גר במרכז

לא אוכל לשלב עבודה במרכז עם לימודים בעברית ? בעיקר לפי מה ששמעתי על נתיב הרכבת שעתיד להיפתח

וסתם שאלה לצורך השוואה מה עדיף ממוצע 85 מבר אילן או ממוצע 80 מהעברית/תל אביב/טכניון/בן גוריון

Astroo

New member
עד שזה לא נפתח זה לא נפתח

ייתכן שיהיו דחיות של שנה-שנתיים, ואני גם בספק שזה באמת יקח חצי שעה. בזמנו הבטיחו שזמן הנסיעה לבאר שבע מהמרכז יהיה שעה, בפועל זה הרבה יותר.

Dor77732

New member
בהחלט ניתן לשלב עבודה תוך לימודים בעברית

ממה שאנשים שלמדו בעברית סיפרו לי, הרבה מתחילים לעבוד בשנה ב' או ג'.
חלק במרכז וחלק בירושלים (אינטל, מובילאיי).
עבודת סטודנט זה רק יומיים בשבוע, ככה שהנסיעות לא נוראיות

GuestOfHonor

New member
למדתי בשתיהן

למישהו שמגיע מהירח ושאין לו או לה שיקולים אישיים - אני ממליץ יותר על העברית, למרות ששתיהן סבבה.

אל תחשוב לרגע להישאר בגבעתיים וללמוד בעברית. לא תוכל להרשות לעצמך את הנסיעות היומ-יומיות וזה יחרב לך את החוויה הלימודית ואת הממוצע. שכח מהרכבת - אני כמעט הסתמכתי עליה אי שם ב 2009, אני בספק אם הקו יהיה פעיל ב 2029.

החדשות הטובות הן שללמוד רחוק מהבית יכולה להיות חוויה מאוד נחמדה והחיים החברתיים והסטודנטיאלים באוניברסיטאות שבהן אנשים מגיעים מחוץ לעיר בדרך כלל טובים יותר מאשר באוניברסיטאות שבהן כולם חותכים הביתה שניה אחרי התרגול האחרון.

yotamg24

New member
הרכבת כבר בנויה ממה שהבנתי

ועד סוף 2018 זה בוודאות ייצא לפועל ממה ששמעתי ,
אני דיי פסימי לגבי הפסיכומטרי לפי הסימולציות (אני צריך בערך 700 ומקבל באזור ה690 לרוב ומניסיון עבר - במבחן אקבל קצת פחות מהסימולציות)
אז נראה לי שהאופציות שלי הן בהחלט העברית בן גוריון או בר אילן
ומה דעתך על הרעיון של לגור במעונות של העברית ולצאת כל סופש הביתה ולעשות איזה "אפטר" אחד באמצע שבוע ?
לא בא לי כל כך לבקש כסף מההורים על השכרת דירה בירושליים שממה שהבנתי ממש יקרה

למעלה