שברו את השוק

user32

Well-known member
מנהל
לא הייתי ממהר להתרגש

אפילו בכתבה מצ'וקמקת יש נתונים ששופכים אור על העניין. לפי הכתב מדובר בתפקידים אקזוטים יחסית כמו "מהנדס שבבים מאחת מענקיות הטכנולוגיה" ואיזה מומחה סייבר שטירגטו כנראה בלינקדאין ומן הסתם בעל ידע מיוחד.
זה קצת כמו הכלכלן משחקים ההוא שקיבל הצעה על 70,000 בחודש מהפוסט שעלה פה לפני כמה ימים (ומפנה לאותו עיתון...).

אז אם אפל, אינטל ואמזון מתכוונים להתקוטט על איזה מפתח שבבים סופר דופר שפיתח את הליבה של הcore של השבב הכי חשוב, אז נו, שיהיה.

כדאי גם להעיף מבט על הפרוייקטים שאמזון רוצה לפתח כאן. זה מתחלק פחות או יותר בין שבבים, עיבוד קול, אלגוריתמים וML ויש קצת תשתיות ענן. אני יכול להבין שמציעים לכל מיני חוקרי אקדמיה משכורות גבוהות. יש לי גיס שסיים דוקטורט בחשמל בבן גוריון ופוסט דוקטורט בגרמניה ולא מזמן קיבל תפקיד בGM בתחום שלו: עיבוד אותות (voice) וטוב שיש למדענים מקומות בתעשיה לממש את הכישורים שלהם.

בסוף לא מדובר במתכנת הממוצע ולא מאמין שאמזון ישלמו למתכנת רגיל יותר ממה שפייסבוק, גוגל וכל השאר משלמים (שגם זה גבוה בהחלט).

מצויין שיש את התחרות על האנשים האלה כי עד עכשיו, לפחות לפי השמועות החברות המקומיות כמו מלאנוקס, מובילאיי, ואחרות שמעסיקות אנשים בפרופיל כזה נחשבות לקמצניות (מתייחס רק לשמועות ששמעתי).

Nuke1985

Active member
יש שם גרף של אתוסיה, לפיו השכר הממוצע עלה ב2.5k השנה

בנוסף לעליות משנים קודמות.
&nbsp
לא יודע אם זה נתונים מדוייקים (לחברות ההשמה בכל זאת יש אינטרס לנפח מספרים), אבל ייכול להיות שהאנקדוטה שהם נתנו היא תוצאה של מגמה אמיתית.

Han36

New member
אמאזון משלמים הרבה וזה נכון

מכיר שני סיפורים על אנשים שקיבלו שם תנאים מופרכים לחלוטין (בעיקר מענקי חתימה).
מה שאותי יותר מטריד הוא המשך הכתבה, עושה רושם שלדמארקר יש כרגע איזה קמפיין שמטרתו להציג את עובדי ההייטק כאוייבי הציבור מספר אחד (שלוש כתבות בשבועיים האחרונים).

Dor77732

New member
ממש אוייבי העם...

לא מבינים שאנחנו (ההייטקיסטים, מעמד הביניים הגבוה), משלמים את רוב המיסים במדינה.
(מצטער על הטון הקצת מתנשא)... אבל אם כבר, צריכים 'לאתרג' אותנו, שחלילה לא נעשה רילוקיישן או משהו.

בן100

New member
אבל איתרגו אותך

יש כללים חדשים לרשעות המסים בנוגע לרלוקיישן.
&nbsp
קח דוגמא: נניח שיש לך בית בישראל ואתה טס לרלוקיישן ומשכיר אותו.
אתה תפסיק לשלם מיסים בישראל רק אחרי 4 שנים.
&nbsp

hadooper

New member
הם דרקוניים, כי הם די חסרי השפעה.

&nbsp
מי שיכול ורוצה לעזוב - הכללים האלו הם לא מה שימנע זאת ממנו.
&nbsp
אישית, הייתי מוכן לשלם מס כפול למדינה ובלבד שהממשלה תנקוט במדיניות יותר פתוחה להגירה עובדים אליה ומחוצה לה, באמצעות יישום תוכניותיה הקפואות והתקועות של ויזות E2 וE3, שהיו אמורות להיכנס לתוקף כבר בשנת 2003, לאחר אישורן על-ידי הנשיא אובמה.

user32

Well-known member
מנהל
לדעתי הן יוצרות בעיה להרבה ישראלים

התרחיש הנפוץ הוא של עובד שהולך לעבוד שנתיים-שלוש בחו"ל ובזמן הזה מתכוון לחסוך. כשהוא חוזר ארצה הוא ניצב בפני שתי ברירות: או להצהיר על הכל ולשלם מס כאילו עבד בישראל, או להלבין את הכסף בדרכים פליליות על כל המשתמע.
אני לא יודע מה היו התקנות עד עכשיו. אני זוכר שהיה ניתוק זיקה עם מבחן ה180 יום בשנה או משהו כזה אבל אולי אני טועה.

hadooper

New member
האם התרחיש הזה תקף גם למדינות שיש להן אמנת מס עם ישראל?

&nbsp
אם כן, זה הזוי הרבה יותר מכפי שדמיינתי, שכן כל הרעיון מאחורי אמנת מס, הוא מניעת כפל מס...

user32

Well-known member
מנהל
בדרך כלל הדרישה היא על ההפרש

אמנה למניעת כפל מס אומרת שלא תשלם מס פעמיים אבל אם שילמת נגיד 20% במדינה כלשהי (על פי החוקים המקומיים) יגידו לך פה להשלים ל35-47% כלומר, לשלם את ההפרש.

hadooper

New member
נכון, אבל מצד שני, כנראה שלא תהיה חייב להפקיד לקרן פנסיה...

hadooper

New member
ואולי גם לא לשלם לביטוח לאומי ולא לשלם לדמי בריאות.

vinney

Well-known member
זה לא נכון במקרה של ארה"ב

בארה"ב אמנת המס היא רק עם הממשל הפדראלי. מס שגובות המדינות לא נכלל. קליפורניה, ניו יורק, מסצ'וסטס - שם רוב הייטק, ואלה המדינות עם המיסוי הגבוה בארה"ב. כך שמי שמשלם 10% מס בקליפורניה או ניו יורק - משלם מס כפול כי האמנה לא כוללת את המס הזה. אם עוברים לטקסס או סיאטל - אין בעיה כי אין מס מדינה שם.

vinney

Well-known member
בנוסף, לביטוח לאומי/בריאות יש אמנות נפרדות

ועם הרבה פחות מדינות. עם ארה"ב (בה מס ביטוח בריאות/לאומי דומה לישראל) אין, לכן משלמים כפל מס במקרה הזה גם.

hadooper

New member
*תיקון קל: רק E2 אושרה ע"י אובמה...

&nbsp
אבל עדיין תקועה וממתינה מאז להחלטה בצד הישראלי.
&nbsp
E3 היא ויזה נוספת שאפשרי היה להשיג בהסכם אחר עם הממשל האמריקאי, אך מדיניות הממשלה הנוכחית מונעת זאת.

zaske

New member
לי יש ויזת E3 . לא מבין מה אתה מתלהב מהויזה הזו?

הויזה הזו היא ויזה ללא מטרות הגירה. היא לשנתיים. כן, אפשר להאריך אותה.
אבל אין גרין כארד בקצה.
אם אני ארצה להשאר בארה"ב, כנראה שהדרך עבורי היא או להפוך למנהל בכיר , או לעבור נניח לקנדה ולחזור לארה"ב על ויזת L. זה כמובן אם איזה נשיא כזה או אחר לא ישנה את החוקים.

מה ההבדל ביני לבינך? שבמקרה הרע, לי יש מדינה מתוקנת מאוד לחזור אליה. מה יש לך?

למעלה