לפעמים אפשר להגיע לשיאים גם אחרי גיל 40

zaske

New member
לפעמים אפשר להגיע לשיאים גם אחרי גיל 40

אני יליד אמצע 1976. בן 41.
אי שם לפני שנה שאלתי את אשתי היקרה -
"אשתי היקרה, האם אחרי קבלת האזרחות האוסטרלית תרצי עוד לנדוד בעולם ולהגיע למדינות אחרות בשביל החויה ואולי לגור ליד המשפחה?"
אשתי היקרה הסכימה. שמתי את הרעיון בצד, גם ככה התאזרחות לא היתה צפויה לפחות חצי שנה.
בדצמבר פנה אליי אחד התאגידים הגדולים האמריקאים. הם כנראה ראו שאני גר באוסטרליה מעל 3 וחצי שנים,הניחו שאזרחות בקרוב, ואזרחים אוסטרלים זכאים לויזת עבודה מיוחדת (הם ובנות/בני הזוג ) בארה"ב, ויזת E3, שכל שנה אגב, רק כרבע - חמישית מהמכסות מנוצלות.
התחלתי תהליך טלפוני עם התאגיד. לתאגיד קוראים פייסבוק.
בינואר חברת סטרטאפ מפורסמת (סטרטאפ שהשקיעו בו כסף רב והוא אולי עוד יהיה חד קרן) פנתה אליי - עושים יום גיוסים בסידני. הסברתי להם שאזרחות רק עוד חצי שנה. הם אמרו - תבוא בכל זאת.
התקבלתי לחברה הזו. מדובר באובר.
במקביל פניתי דרך חבר למתחרים של אובר- ליפט. עברתי שלבים טלפוניים. טיסה לסן פרנסיסקו לראיון במטה החברה.
פה ושם קשקשתי בפייסבוק שאני חושב רילוקיישן לארה"ב, והתחילו אתי תהליך במיקרוסופט (תתפלאו או לא, דווקא משהו עם ג'אווה, ולינוקס).
על הדרך הצקתי לאמאזון בסידני, ובסופו של דבר גם עברתי תהליכים באמאזון ושילבתי יום באמאזון בסיאטל.
גוגל בניו יורק אמרו - אם אתה כבר בניו יורק (זה היה בגלל פייסבוק) , בוא ליום ראיונות.

בסופו של תהליך - 3 הצעות עבודה.
תודה ל ipv6 , user32, vinney ועוד כמה חברים שעזרו לי לבחור מבין שלושת ההצעות.
בנובמבר הקרוב מאימיגריישן נעבור לרילוקיישן.

vinney

Well-known member
בהצלחה

rj111

New member
בהצלחה

אני מניח שהשיאים שהתכוונת אליהם הם בשכר או באתגר מקצועי?
בד"כ במקומות שהשכר גבוה ביותר גם עלויות המחייה גבוהות ביותר (סיליקון וואלי).
האם ברלוקיישן צריך למכור את כל הריהוט והציוד הבייתי ולקנות במקום החדש?

hadooper

New member
קול

&nbsp
שיהיה בהצלחה...
&nbsp
נשמע שללא צל של ספק, ניצחת את המערכת ואת חוקי ההגירה, שנעשים עם הזמן יותר ויותר נוקשים.

hadooper

New member
אגב, לגבי הגיל, כבר כתבתי בעבר, שאני חושב שמהווה דווקא יתרון

&nbsp
הנתונים בארץ אמנם מצביעים על-פי פרסומים על ירידה בתעסוקה בתחום ככל שהגיל עולה, אבל אני סבור שיש לכך מכלול סיבות יותר רחב (בעיקר כלכליות...).

zaske

New member
אני לא חושב שזה קשור לגיל

היו לי עבודות איכותיות יותר, איכותיות פחות.
היה פה דיון לגבי עזיבת עבודה משעממת/לא מקדמת כשיש הרבה מניות או אופציות.
אני לא לקחתי את ההצעה הכספית הגבוהה ביותר עכשיו.
אני לקחתי אחרי התלבטויות קשות והתייעצות עם לא מעט אנשים שאני מעריך את ההצעה שאני הכי חושב שתקדם אותי גם מבחינה מקצועית.

zaske

New member
לא אגור בסיליקון ואלי

אנחנו עושים רילוקיישן לווישנגטון סטייט (איזור סיאטל).
יש שם מספיק חברות עם שם עולמי, אין סטייט טקס.
עשיתי את החישובים הכלכליים שלי, והרילוקיישן משתלם כלכלית, אבל היתרון הענק מבחינתי הוא שאחת האחייניות שלי גרה בסיאטל, ויש עוד משפחה גדולה ברחבי ארה"ב.

אילן די

New member
אחלה איזור, תתכונן לפקקים

אבל מחוץ לעיר - יהיו לך נופים שחבל על הזמן.

GuestOfHonor

New member
סחתיין!

חבל שלא זרקת רמזים, אם הייתי יודע אולי היתה לך גם הצעה רביעית
.

zaske

New member
המטרה היתה אך ורק מה שמוגדר "חברות העילית"

וכמדומני, ביקרתי בתשעה ימים בכל חברה שמוזכרת בספר "Cracking the coding interview" וגם מעבר -
ליפט בסן פרנסיסקו עבור משרה בסיאטל.
מיקרוסופט ברדמונד (מזרחית לסיאטל)
אמאזון בסיאטל
פייסבוק בניו יורק
גוגל בניו יורק.

ניסיתי גם לשלוח קורות חיים לנטפליקס, הורידו לי כאפה :) היית יכול לעזור לי שם? :)
אה, והיתה לי גם הצעה מאובר, שאותה מינפתי בשביל שתי הצעות נוספות שקיבלתי באותו "טיול" בארה"ב.
חבר (וראש צוות לשעבר) סידר לי ראיון בחברה ניו יורקית שלא נמנית על מועדון העילית. הצעת השכר שלהם (כולל הכל) לא היתה פשוט כדאית לעומת המספרים של אובר וחברות העילית .

zaske

New member
אגב, אני לא מזלזל בחברות האחרות בארה"ב

וגם ניסיתי לברר עם חברות אחרות, ומבחינת חבילות רילוקיישן למשל, לא הכי השתלם.
אולי אם נחליט להאריך את השהות יותר ממספר שנים בודד (זו המחשבה כרגע) אנסה את מזלי גם עם חברות אחרות מחוץ ל"מועדון".

GuestOfHonor

New member
אני לא אעשה לעצמי אאוטינג

אבל לפי מה שאתה מתאר, זה בהחלט היה ב ballpark שלך מבחינת מיקום וסוג חברה.

zaske

New member
אתה מוזמן לשלוח לי בפרטי :)

אתה גם צריך לשאול - האם הייתם משלמים חבילת רילוקיישן לאיזה חמור שגר בקצה העולם במושבת העונשין של הכתר הבריטי.

hadooper

New member
לגבי חבילת הרילוקיישן ותהליך הראיונות, תמיד תהיתי מדוע

&nbsp
לא ניתן לבצע את כל התליכים בימינו באופן מרוחק, למשל לעשות את כל הראיונות הטכניים דרך וידאו צ'אט בגוגל-הנגאאוטס וכד'?
&nbsp
מדוע אותן חברות שמציעות רילוקיישן בימינו מעדיפות לשאת בכל ההוצאות המרובות (כרטיס טיסה ולינה) של המועמד, במקום פשוט לראיין אותו מרחוק, אם זה יותר טוב או נוח עבורו, בייחוד אם הוא מועסק בתפקיד הנוכחי ויש לו משפחה שקצת קשה לו לעזוב לכמה ימים?

vinney

Well-known member
אפשר ועושים

אבל בסופו של דבר אין תחליף לשיחה של פנים מול פנים. ההוצאות האלה יחסית זניחות (אלפיים-שלוש לכל היותר). בדרך כלל מזמינים מישהו אחרי שכבר דיברו איתו כמה פעמים בטלפון/VC.
&nbsp
הסיבה היא לא רק שאני כמראיין אראה פיזית את הבן אדם, אלא גם שהוא יראה אותי, את המשרד, את האזור והסביבה.

zaske

New member
ויני צודק

לדעתי בסופו של דבר, יש ערך מוסף בלראות פיזית איפה תעבוד.
את הטיסות לארה"ב קיבלתי אחרי שעברתי כמה סבבים של ראיונות טלפונים עם החברות שהטיסו.

hadooper

New member
כמובן, אבל האם זה גם בסדר בד"כ לבקש להתראיין מרחוק במקום?

&nbsp
בדרך-כלל מסכימים?
סתם לדוגמא אם אתה מרגיש יותר בנוח לכתוב קוד במחשב (צ'אט), במקום על הלוח ב onsite?
&nbsp
אישית, אני תמיד הרגשתי יותר רגוע כשהראיונות הטכניים הקודמים שלי היו מאחורי מסך המחשב ולא פנים מול פנים...

למעלה