עוד כתבה על אי שוויון בהייטק

BravoMan

Active member
עוד כתבה על אי שוויון בהייטק

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3721020,00.html

פער השכר בין גברים ונשים בהייטק הולך וגדל
ממחקר של הכלכלן הראשי ומשרד הרווחה עולה כי בעוד שבגיל 29 גברים בהייטק משתכרים 7% יותר מנשים, בגיל 40 הפער מתרחב ל־18%. עוד נמצא כי שכר ההורים משפיע על הסיכוי להשתלב בהייטק

ושוב נראה שמספר הקסם הוא "40" (מעניין למה לא 42?).

ורק כדי לשפוך עוד קצת שמן למדורה, נראה שאפילו Waze, גאוות האקזיטים הישראלית, שוביניסטית מידי:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5015430,00.html
הסטריאוטיפים של WAZE על נהגות / טור
רק מוסיפים כמה פיקסלים סטריאוטיפיים, משהו שיזהה את הנהגת כנשית, כמו ריסים ארוכים, ליפסטיק, צבע ורוד - וקיבלנו אותה. הכי נפוץ לשימוש הזה - סרט לשיער

הייתי רוצה לשאול את הגברת בסרטון שבכתבה: "מה את היית מציע ל-Waze לעשות?"
לא להכין אייקונים נשיים? הדרת נשים!
להוסיף חזה במקום סרט לשיער? החפצת נשים!

אין לי שום חיבה ל-Waze בגלל הפגיעה שלה בפרטיות והתרגיל המסריח שהמייסד שלה עשה לתורמי המפות שלו, אבל אני חושב שבמקרה הזה, לא היה מזיק בנוסף לביקורת שאומרת "מה לא", גם כמה עצות של "מה כן".

אם את כבר באה לתת דעה נשית, אז שלפחות אפשר יהיה להפיק לקחים...

vinney

Well-known member
הכי קל לבקר.

"מה כן" זה הרבה יותר קשה. מי רוצה לעשות דברים קשים? לא "עיתונאים" בצהובונים שכל מה שמעניין אותם זה קליקים....
&nbsp
בכתבה הזאת מדברים על דברים ברורים מאליו (הסיכוי של מישהו לעסוק בתחום עתיר ידע גדל ככל שהוא בא ממשפחה משכילה/עשירה יותר ומעיר משקיעה בחינוך יותר - וואלה יופי, גילו פה סוד כמוס!), אבל לא בדיוק מדברים על איך הגיעו לסטטיסטיקות שכר. הם רק מציינים ש"ניתן להסביר את התרחבות הפער... השתלבות של נשים בתתי ענפים בתעשייה", דהיינו רמות תפקידים שונים, ועוד כל מיני בולשיטים (הבדלים בכושר המיקוח? באמת?)
&nbsp
בגדול, 18% זה הפרש מהותי, אבל קטן מכ30% פער בסטטיסטיקה הארצית, שזה לדעתי סממן אופטימי.

tenen

New member
זה גם לא 18 אחוז

ראיתי סטטיסטיקה בעבר שמדברת על הרבה הרבה פחות ברגע שמשווים שכר לשעת עבודה.
לחלק מהסוציאליסטים שכותבים את הכתבות האלו יש איזו מחשבה שנשים צריכות להרוויח אותו דבר כמו גברים בלי לעבוד את אותו מספר שעות ולכן ברוב הכתבות האלו אף אחד לא מזכיר שמספר השעות הממוצע לאשה הוא נמוך ממספר השעות לגבר ואם בודקים שכר לשעה ההפרש הופך להיות חד ספרתי.
&nbsp
לכן גם הפער בשכר גדל עם השנים, נשים רווקות וללא ילדים עובדות שעות דומות לשעות של גברים, ועם השנים והילדים מספר השעות של הנשים יורד וגם השכר איתו.

יבגניי34

New member
אז תקרא את הסקרים המקוריים של הכלכלן הראשי או הלמ״ס

יחסית לסטטיסטיקאים החומר שהם מפרסמים מאד נגיש להדיוטות.
וכן, הם הצליחו לחשוב על האפשרות שנשים עובדות פחות שעות או יוצאות לחופשת לידה באחוזים גדולים יותר.

יבגני34

New member
אני תומך, נשוי להייטקיסטיט, ורוצה שהיא תרוויח יותר

למעלה