הסבה לתכנות

drorz21

New member
קורס הסבה באקספריס

היי, מבין את הרצון לעשות הסבה לעולם התוכנה, גם אני עשיתי הסבה לתוכנה לפני חצי שנה באקספריס והיום אני עובד בחברת סטארטאפ בתחום המדיקל.
תראה בקשר לקורס באקספריס יש כמה נקודןת שכדאי שתדע
קודם כל הקורס מאוד אינטנסיבי ולא מתאים לכל אחד. לומדים בקצב מהיר, יש עבודות בית ופרוייקטים שעושים במהלך הקורס.
דבר שני אקספריס זה לא קורס תכנות אלא מסלול הכשרה ששם דגש על הנדסת תוכנה, מיתודולוגיות, מבני נתונים ואלגוריתמים וחשיבה הנדסית.
במיונים תוכל להבין אם הקורס בשבילך או לא ולכן כדאי לך ללכת תוכל רק להרוויח.
בנוסף בסיום הקורס הם יכולים למצוא לך משרה שממנפת גם את היכולות הקודמות שלך בהנדסת מכונות.

המון בהצלחה

choo

Active member
עוד פעם משתמש שנפתח במיוחד בשביל התגובה הזו?

&nbsp
אם היו לכם באמת אנשים שהתברגו בתעשיה ונמצאים שם כבר כמה שנים - הייתי מצפה לראות אחד מהם שכותב פה על בסיס קבוע ותורם לא רק בגיוס תלמידים לאקספריס.
&nbsp
במקום זה כל פעם כינוי מתחלף שכל מה שהוא יודע לדבר עליו - שהוא סיים רק לפני כמה חודשים ולא מסוגל לתת שום פרספקטיבה ארוכת טווח על הצלחת בוגרי המסלול הזה.
ככה לא מייצרים אמינות, וככה לא מספקים מידע שבאמת יעזור לאנשים.

drorz21

New member
ממש לא fake user

דבר ראשון אני אמיתי לגמרי. הוא מוזמן לכתוב לי במייל ואפילו אשוחח איתו בטלפון אם ירצה.
מטרתי היא רק לעזור ואני לא עושה את זה עבור אף אחד, אלא רק כי עשיתי את בהסבה גם ואני רוצה שעוד אנשים יהנו ובהזדמנות הזאת.

פרספקטיבה ארוכת זמן או לא, אני עובד חצי שנה בתוכנה(כמפתח מובייל) ואני מאוד מרוצה ומרגיש בטוח בידע שרכשתי באקספריס.

BravoMan

Active member
על סמך מה בדיוק אתה "בטוח בידע שרכשת"?

כשהתחלתי לעבוד, גם אני הייתי בטוח מאוד שאני יודע מה אני עושה.
מהר מאוד גיליתי, שאפילו לא ידעתי כמה לא ידעתי!
&nbsp
כשהייתי מסתכל על הקוד שלי עצמי חצי שנה אחורה, הייתי מתפלא איזו כתיבה זוועתית זו.
&nbsp
יש לי הרגשה שאתה נמצא במקום שלא ממש מקפיד על code review ע"י אנשים טובים במקצוע, אחרת לא היית זורק אמירות כאלה שאני ואחרים לא זורקים אחרי יותר מעשור בתעשייה...

יבגניי34

New member
שמע זה פורום של מהנדסים. בדיקת עובדות זה המקצוע שלנו.

אז בדקנו. ומצאנו שאתה מגיב בתשלום של אקספריס. זה די מביך עבור ״אקספריס״ (בהנחה שיש בכלל דבר כזה). אני לא חושב ששיטות השיווק הללו מביאות לתוצאות שאתה חושב ב-2017. אבל מאידך שיווק זה לא התחום שלי. אני סתם מפתח תוכנה.

Nuke1985

Active member
אקספריס עובדים בשיטת חבר מביא חבר, ככה שיש גם אינטרסים ...

מישהו שעבר את הקורס של אקספריס ייכול להצניע את החלקים הרעים בקורס, בשביל לקבל בונוס שמן על ההפניה של בן אדם.

וזה בהנחה שמדובר באנשים אמיתיים (ואני בספק אם זה המצב), אני יודע שהם מציעים לדבר בטלפון (מדהים איך הרעיון הגאוני הזה צץ כל כך הרבה פעמים ...), אבל יש איתו כמה בעיות:

1) בחיים לא שמעתי על שיחה כזאת שנעשתה

2) מסתבר שגם בטלפון אפשר לשקר

3) יצא לראות פירסום שמציע תגובות פיקטיביות באינטרנט, הוא מציע לפתוח את השירשור ואז לענות כמה תגובות שונות מכמה יוזרים שונים (גם גברים וגם נשים, ובלי שגיאות כתיב!). אז אין בעיה שבן אדם יציע לדבר עם עצמו בטלפון ...

offWhiteRider

New member
ראיתי, זוכים ב1500 ש"ח מרשימים ומפנקים

אני לא בטוח שאתה לא קצת פרנואיד. אולי אני טועה, לא יודע.

בכל אופן זה היה מצחיק לקרוא, לא רק שיציע לדבר עם עצמו (איתי) אלא אולי באמת השיחה תתקיים והוא משכנע את עצמו שזה קורס טוב (אני, שבכלל גם מטעמם ועושה מלא כסף מפתיחת שרשורים מחמיאים לחברות. עוד כמה שרשורים ואני פורש.)

Nuke1985

Active member
אני משתמש הרבה באינטרנט לצורכי מחקר

נתקל בהרבה דעות ואני לא זוכר מתי כל כך חשדתי שמשהו מזוייף (עכשיו שאני חושב על זה, אני לא זוכר מתי הפעם האחרונה שעלתה לי המחשבה שביקורת או חוות דעת היא מזוייפת ).

יש משהו בעייתי בלבסס את ההחלטות שלך על דיעות באינטרנט, שמובעות על ידי אנשים שאתה לא ממש מכיר ואם הייתה מכיר אולי לא ממש הייתה מתייחס לדעתם, אני מכיר פה את האנשים אז יודע להעריך כמה זה סביר שהדעה של כל אדם פה היא נכונה. אז שהפורום כל הזמן מופצץ בדעות של אנשים שאני לא מכיר (תוך כדי עוד כל מיני סממנים מעוררי חשד), אני נהייה חשדן.

ובכלל כמו שאומרים , "זה שאתה פרנואיד זה לא אומר שלא רודפים אחריך" (או אחרי הכסף ו/או הזמן שלך).

ד"א יש איזה דוח של האו"ם שמתיימר למדוד את האושר של אנשים ויישראל תמיד מסומנת כמדינה שבה האמון של אנשים אחד בשני יחסית מאוד נמוך, אז או שהישראלים הם חשדנים או שהישראלים נותנים לישראלים סיבה להיות חשדנים ...

offWhiteRider

New member
האמת שבשיטוט קצר קיבלתי את אותו הרושם כמו שלך(שלכם)

ותודה על הדאגה, אני לא מבסס את ההחלטות שלי רק על דעות של אחרים (אפילו אם אני מכיר אותם :))

לגבי החשדנות, ואללה ? אולי בגלל השואה... אני דווקא זוכר שמדווחים על אושר גבוה יחסית (למרות שאני לא זוכר שהתייחסו לחשדנות).

הפרבולה

New member
יש בעיה ללמוד המון בזמן קצר

צריך גם לתת למוח זמן לנוח ולעכל את החומר, וזה קורה בלילה שיושנים, בטיול של שבת, בחופשת החגים .....
יש להניח שהקליטה תהיה הרבה פחות יעילה שדוחסים לימוד חומר של כשנתיים לתוך חצי שנה.

סיכוי מאד נמוך. חבל.

תראה, אתה רוצה ללמוד רק קצת. וזה לגיטימי, זכותך לרצות ללמוד מעט ולהתחיל להרוויח מהר.

אבל אולי זה אומר שתכנות זה לא התחום עבורך.

גם אחרי אותו קורס של חצי שנה, רמת הידע שלך תהיה פחות או יותר כמו בוגר סטנדרטי של מגמת מחשבים בתיכון.
רק לצורך השוואה - אפילו מי שלא במגמת מחשבים אלא במגמת מדעים אחרת, יודע יותר משתי שפות תכנות. (לפחות זה המצב בבית הספר התיכון הקרוב למקום מגורי).

ומה שחשוב לגבי מציאת עבודה - אתה תדע פחות מאיש צעיר שעשה 10 יחידות מחשבים, ועכשו התחיל לימודי תואר. למי יש יותר סיכוי להתקבל לעבודה? לאיש בן 40 שכבר אין לו כלכך כוח, או לצעיר נמרץ שעדיין לומד ומתפתח (ואולי גם מגיע עם פחות דרישות וציפיות)?

(אני כבר עברתי את ה40. די מזמן. זה לא שאין קשישים בהי טק. אבל הגעתי לגיל 40 עם תואר, ועם נסיון של 15 שנים. ככה שאולי כבר לא היה לי הרבה כוח, אבל היו לי יתרונות אחרים)

offWhiteRider

New member
תודה על התגובה !

אני חושב שהטעיתי אותך, ואולי גם את השאר.
אני לא רוצה ללמוד רק קצת. הנושא מרתק אותי.
אני אוהב לייצר תוכן. במכונות אני מרגיש כבר שחוק.
המוח מתנוון, כבר לא לומד דברים חדשים כמעט. התחום מתפתח לאט מאוד.
הכלים הם אותם כלים..

ומילה על היום שהיה לי היום, הייתי שם ביום מיונים:
(if (troll
-הציעו לי בוחטה של כסף כדי לרשום עליהם שרשור מחמיא
else
-היה ממש נחמד, לחלק מהחברה שבאו ללמוד יש תואר בהנדסת תוכנה.
-המבחן היה לא קל, והכי חשוב עושה חשק לעוד.

לגבי אנשים צעירים, תסלח לי, אבל אולי זה הפרנויה מדברת. יש עבודה לכולם, פשוט לפעמים לוקח זמן למצוא וצריך להתפשר. מה הכוונה שחבל ? סיכוי נמוך מאוד ? אם לא אמצא כמפתח, אעבוד ב QA . אוי לבושה...

זה לא נשמע לי כזה חבל. הכי גרוע יהיה קצת מצעמם. מה שקורה עכשיו.
תמיד אפשר ללמוד לימודי תעודה או לחזור למכונות או לעבוד בתור נהג מונית. שיודע לתכנת. תאר לך איזה שיחות מעניינות הוא יוכל לספק לנוסעים

אולי "אק**זי**" או מכללת שקר כלשהיא אחרת היא לא הבחירה שאתם הייתם עושים במקומי. זכותכם.
כרגע אני ממשיך איתם, נראים לי אחלה.
תודה רבה על התגובות, המשך שבוע חאליסי נעים.

BravoMan

Active member
בהצלחה!

יהיה מאוד מעניין אם תחזור אחרי שתסיים ותספר עם הצלחת ואיך הצלחת.

למעלה