התייעצות לגבי עתיד מקצועי

• פותח הנושא NEO83
  • פורסם בתאריך

NEO83

New member
התייעצות לגבי עתיד מקצועי

אני הנדסאי אלקטרוניקה במקצוע/לימודיי,
הצלחתי להתברג לתוך חברה בינלאומית בתפקיד שווה ערך למהנדס תמיכה (production) באותה חברה, זה כמובן כולל גם תנאי שכר לא רעים, לאו דווקא כמו של מהנדס אבל משמעותית יותר טוב ממה שמציעים בשוק הנדסאים,
אני לא רואה את עצמי עוזב את החברה (עובד בה כבר כמה שנים) ואני לא רואה שהולכים לפטר אותי בקרוב כי מרוצים ממני.
אבל בכל מקרה בעתיד הלא נודע, אני מעוניין לשמר את אותה רמת שכר, או אפילו לשפר אם זה אפשרי...
לכן במקרה אאבד את עבודתי בעתיד או אחליט להתפטר מסיבה כלשהי אני רוצה להקדים ולמצוא לעניין פתרון.
בנושא לימודי הנדסה, אני לא רואה את עצמי לומד הנדסה, אני לא טוב במתמטיקה ואין לי תחת ללימודים, אם הייתי מסוגל לזה מלכתחילה הייתי לומד אבל זה לא קרה, אז בבקשה לא להציע ללמוד הנדסה.
מה הייתם ממליצים במקרה שלי?

vinney

Well-known member
אי אפשר להציע לך כלום

אני מניח שהמלצה להשלים לתואר במדעי המחשב תדחה בדיוק כמו ההמלצה להשלים את התואר בהנדסה. אם אתה עצלן, אז העצה הכי טובה היא להמשיך למצוא חן בעיניי המנהלים שלך, לא להתפטר לפני שיש לך הצעה אחרת שמתאימה לך, ולקוות שהחברה לא תפשוט רגל עד אז?

NEO83

New member
וואוו, אפשר את זה ביותר שלילי?

לא כל אחד שלא לומד או לא מסוגל ללמוד לתואר מדעי הוא עצלן.
אני בעצמי יכול למנות לך כמה וכמה דברים כדי לקדם את עצמי בחיים בתחום, דברים שהם לאו דווקא תואר מדעים מדויקים, אני רק בא להתייעץ, אם אין לך משהו טוב להגיד עדיף לא להגיד כלום

user32

Well-known member
מנהל
אתה יכול לנסות להגיע לניהול

זה מה שהרבה אנשים במצבך עושים. קח בחשבון שככל שהקריירה מתקדמת והגיל עולה היצע המשרות מצטמצם דרמטית.

בהצלחה

vinney

Well-known member
"אין לי תחת ללימודים" - מילים שלך, לא שלי.

את ההנדסאי סיימת, כך שאמפירית הראת שיש לך יכולת ללמוד בצורה מסודרת. "אין לי תחת" זה בדרך כלל סימן לעצלות ותו לא.
&nbsp
"לקדם את עצמי בחיים" תלוי מאוד בהגדרה שלך ל"קידום". ציינת שאתה דואג ליכולת שלך למצוא עבודה תואמת למה שיש לך עכשיו, לא דיברת על "קידום".

NEO83

New member
בדיוק

המתמטיקה בהנדסאים זה חלק לא משמעותי בכלל מהדיפלומה, 5 יח' במתמטיקה במקסימום וגם זה בקושי.

vinney

Well-known member
אני לא מבין, ניסית ללמוד לתואר ראשון ולא הלך לך?

או שבכלל לא ניסית כי אין לך תחת ללימודים?
&nbsp
בסופו של דבר זאת החלטה שלך, אבל אם אתה שולל לימודים לתואר על הסף כי "אין לך תחת ללימודים", אל תתפלא שהרושם שמתקבל אצל הקוראים הוא שאתה עצלן.

NEO83

New member
לא ניסיתי ללמוד לתואר ראשון

אבל ניסיתי לשפר בגרות ל5 יח' ולא צלח לי למרות שלמדתי, גם הנדסאי טיפה התקשתי עם המתמטיקה

NEO83

New member
אולי הייתי צריך לנסח את זה אחרת

המתטמיקה שלי גרועה, ולשבת על התחת ולחרוש לא תמיד עוזר, וגם אם כן זה מעבר לנורמה, לא כל אחד בנוי ללמוד חדווא ואינפי ברמה גבוה כמו שמלמדים בתואר מדעי

vinney

Well-known member
אז אל תלמד תואר מדעי.

בתחום שאתה עוסק בו, כשאתה מסתכל על מודעות דרושים - מה הדרישה הרווחת?

NEO83

New member
בתחום שאני עוסק בו

אין משהו ספציפי שמצביע עליו שאפשר ללמוד אותו, לרוב זה תואר הנדסה באלקטרוניקה אבל גם ניסיון יכול לתפוס, תלוי כמובן בחברה בתפקיד

בזמן לימודי ההנדסאי מאוד נהנתי מהתוכנה, לכן חושב או ללכת לעשות קורס בתוכנה או לעשות תואר ראשון כללי כלשהו כדי לפנות לתחום הניהול כמו שהציע המנהל פורום כאן

למעלה