תחום לימודים לתואר שני עבור משרת RT Embedded ?

OmerHs

New member
תחום לימודים לתואר שני עבור משרת RT Embedded ?

שלום לכולם,

רציתי להתייעץ איתכם בנוגע לבחירת תחום לימודים לתואר שני.

סיימתי תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ממכללה.

אני רוצה ללמוד תואר שני ולאחר מכן להכנס למשרת Embedded.

השאלה שלי היא, האם ללמוד תואר שני באוניברסיטה בהנדסת חשמל ואקלטרוניקה בהתמחות מחשבים או במדעי מחשב ? (או שאולי שניהם מתאימים)

נ.ב - אני שם לב שכתוב באינטרנט שלמשרות Embedded יש עדיפות להנדסת חשמל. אך בפועל אני רואה במשרות שדורשים מדעי המחשב. לכן אני שואל כאן.

jgut

New member
למה אתה רוצה לעסוק באמבדד?

וויני שאל שאלה טובה. התואר השני לא ישפיע על הסיכויים שלך להתקבל לעבודה בתחום האמבדד. זה ממש לא משנה אם הוא בהנדסה או במדעי המחשב.
התואר השני יכול לעזור בתחומים אחרים שיש לידע האקדמי תרומה משמעותית לעבודה בהם.
&nbsp
באמת להרבה ממשרות האמבדד יש יתרון בהנדסת חשמל. אבל זה לא כזה קריטי והניסוחים במודעות הם כלליים ולא באמת משנים.
&nbsp
הקושי שלך יהיה למצוא את העבודה הראשונה בתחום ושתהיה איכותית. לדעתי שווה להשקיע את המאמצים לכיוון הזה.

OmerHs

New member
למה....

אני חושב שליוצאי מכללות יותר קשה להגיע למשרות Embedded. לעשות תואר שני מאוניברסיטה יעזור לי באופן כללי משום שסיימתי במכללה.
אני רוצה לעשות את התזה בהקשר למערכות Embedded כך שזה יחשב נסיון מקצועי במקצת .

TrustMeEngineer

New member
יש יותר דרישה ממה שנראה בהתחלה לאנשים חזקים בתחום....

תלמד לראיונות (כל הדברים הרגילים - מניפולציות ביטים, ספירות, טבלאות lookup וכו) ותגיש קו"ח לאחת מהחברות הגדולות שמתעסקות בזה (ויש כמה).
אם הממוצע שלך טוב ואתה תדע לנסח כמו שצריך את הקו"ח - יזמנו אותך ללא ספק לראיון. משם זה כבר תלוי ברושם שתעשה בראיונות.

OmerHs

New member
תודה על התגובה

הממוצע שלי גבוה.

מה כוונתך בקורות חיים שמנוסחים טוב למשרה כזו ? יש לך דוגמא שאוכל להתבסס עליה ?

vinney

Well-known member
אני לא חושב שזה נכון

תואר שני לא רלוונטי כמעט לאף מעסיק. זה שעשית תואר שני לא משנה מאומה לגבי התואר הראשון שלך - הוא עדיין ישאר להיות תואר ממכללה. מעסיקים שבעיניהם זה נקודה שלילית - ימשיכו לראות בזה נקודה שלילית. תואר שני הוא התמקדות בתחום ספציפי, לא תואר תשתיתי כמו שתואר ראשון אמור להיות. אלה שלא רוצים בוגרי מכללות - לא רוצים אותם כי הם לא חושבים שהתשתית שהמכללות מקנות טובה מספיק, וזה לא ישתנה רק כי עשית תואר שני.
&nbsp
באופן כללי, זאת מחשבה בכיוון לא נכון כי אתה הולך לבזבז לפחות שנתיים-שלוש על לימודים לתואר מתקדם, כשבזמן הזה היית יכול לצבור נסיון. נסיון הרבה יותר חשוב בעיניי המעסיקים מכל מוסד לימודים (או העדרו), במיוחד, כמו שאמרו, נסיון איכותי.

OmerHs

New member
ניסיון

אני מבין שניסיון יותר חשוב מהכל. אך נראה שאין לי אפשרות להשיג ראיון עבודה, שלא לדבר על משרה בתחום הזה.

או בתחום דומה שקרוב לתוכנה. את הידע שלי בתוכנה בניתי לבד. אך התואר אינו רלוונטי ואני חושב שהתואר שהוא לא בתוכנה והעובדה שיצאתי ממכללה חוסמים לי את הדרך..לכן התואר השני נראה אופציה מעניינת.

vinney

Well-known member
אתה מתבלבל בין הסיבה לתוצאה

תואר שני לא יהפוך את התואר הראשון שלך לרלוונטי באורח פלא.
&nbsp
אבל כן קח בחשבון שאם התואר הראשון שלך לא רלוונטי למעסיקים - גם לתואר שני הוא יהיה פחות רלוונטי. אתה עשוי להדרש להשלמות לפני שאתה בכלל ניגש לתואר שני.
&nbsp
מה שכן הוא, תואר בהנדסת חשמל הוא דווקא כן רלוונטי. נכון שהוא לא בדיוק מתאים למסננת של דרישות לתואר במדעי המחשב, אבל יש מספיק בוגרי הנדסת חשמל שבפועל עובדים בפיתוח תוכנה.
&nbsp
אם אתה לא מצליח להגיע לראיונות עם תואר ראשון בהנדסת חשמל בציונים גבוהים, גם אם ממכללה, אני מציע שתתחיל לבדוק דברים אחרים - קורות חיים שכתובים כמו שצריך, החיפוש שמתבצע בצורה טובה עם חברת השמה רצינית ולא רק בשליחת קו"ח לאימיילים עלומים באתרי דרושים, שיחות עם חברים שיכולים להמליץ עלייך, וכו' וכד'.

OmerHs

New member
חברות השמה

מיהן חברות ההשמה הרציניות בעיניך ?
אגב מדובר באיזור הדרום..

BravoMan

Active member
במקום לדמיין שחורות, נסה!

תקן אותי אם אני טועה, אבל מההודעות שלך פה נשמע שלא ניסית בכלל להשיג ראיונות.
&nbsp
לא תדע באמת אם תוכל או לא לפני שתנסה, ואם תנסה ולא תצליח, זה לא יפריע לך לעשות תואר שני, או כל פתרון חלופי אחר.
&nbsp
כשהשגתי את העבודה הראשונה שלי, לא היה לי תואר, ואפילו לנסח ק"ח לא ידעתי, אבל ראיתי הזדמנות, והעזתי, וזה פתח לי אחלה פתח לקריירה שלי.
אם הייתי חושב לעצמי "מי ייקח אותי בלי תואר ובלי ניסיון רשמי בתעשייה", אולי הייתי עובד באיזה מפעל היום...
&nbsp
אז יללה, שים את הספקות בצד, ותנסה. מקסימום, תחזור בעוד חצי שנה שנה לבקש רעיונות לשפר את המצב, אם באמת לא תמצא שום דבר עד אז.

OmerHs

New member
מנסה !

זה הקטע. שאני מנסה כבר חודש פלוס מינוס וזה לא זז. משפר כל שבוע את הקורות חיים. ומשהו תקוע.

דרך אתרי משרות / פייסבוק / חברים ששמים את הקורות חיים.

אני ממשיך לנסות.
המטרה שלי היא איזור הדרום.

bismark1

New member
לדעתי כמות המשרות בדרום קטנה מאוד

אם זה לא אילוץ קשיח הייתי מנסה גם במרכז.

חוץ מזה, אתה יכול בינתיים לעבוד בבית על איזה פרוייקט בתחום שתוכל להכניס לקו"ח כדי להתבלט ולהציג איזשהו נסיון רלוונטי (גם אם לא במסגרת עבודה). בתור התחלה זה יקח לך הרבה פחות זמן וכסף מאשר להתחייב כמה שנים לתואר נוסף.

jgut

New member
כמה דברים

חודש של חיפוש עבודה זה לא הרבה זמן במונחים של משרה ראשונה.
תוסיף על זה שהרבה אנשים בחופש עכשיו (גם בחגים תהייה בעיה דומה).
ועל כל זה יש את הקושי של למצוא עבודה באזור הדרום. מה הגבולות הגאוגרפים שבהם אתה מחפש?
&nbsp
לגבי הקורות חיים, אתה יכול לעלות אותם לכאן, אחרי שהסרת את כל הפרטים המזהים שלך מהקובץ (כולל מהגדרות הקובץ). אנשים מנוסים יוכלו להציע רעיונות לשיפור הקורות חיים.
&nbsp
אני מצטרפת להמלצה על כתיבת פרוייקט עצמאי כפי שהציע לך אחד הכותבים. אם תוכל לכתוב משהו בתחום שאתה מעוניין לעסוק בו, זה יוכל לתת לך עוד קצת קרדיט.

rj111

New member
תואר שני הוא כיוון שגוי

אם אתה רוצה להגיע למשרות תוכנה, אתה צריך ללמוד לתואר ראשון במדעי המחשב או לימודי תעודה, עדיף מאוניברסיטה.
רוב משרות האמבדד אינן דורשות ידע בחומרה ואין בהן גישה לחומרה. מה שכן דורשים בהן זה ידע חזק במערכות הפעלה, עדיף בזמן אמת.
יש מעט משרות אמבדד שדורשות ידע בחומרה (ללא OS / דריברים) ובעיבוד אותות (DSP). אני מציע לך לא להכנס לפינה הזאת כי כך תגביל מאוד את היצע המשרות הרלוונטיות לך.
גם כמות משרות האמבדד היא נמוכה יחסית וחבל להגביל את ההתפתחות המקצועית שלך לתפקידים רק באמבדד.

יבגני34

New member
אמבדד תחום מת בישראל

תעשיית הציפים וחומרה כבר לא קיימת בארץ, חבל על הזמן שלך, נסה אולי אולי בארה"ב
בישראל זה בזבוז זמן, כולם מתעסקים בתוכנה

ipv6

Member
אמבדד זה מושג שעבר קצת abuse

נכון שזה לא התחום עם הכי הרבה משרות, אבל יש מספיק חברות שעוסקות בתחום הזה, חלקן גם לא מפתחות צ'יפים בעצמן אלא קונות מהיצרנים הגדולים אבל כותבים בהם firmware-ים וקוד נורא נורא low level (כן מפתחים בהם boardים שנבנים ממוצרי מדף של חברות אחרות).

ipv6

Member
אני דווקא חושב שלתואר שני יש ערך

בעיקר בעניינים של שכר \ מועמדות לתפקידים בכירים, בעיקר בחברות גדולות אבל לא רק. לידע יש חשיבות במשרות אלגוריתמיות מסוימות, אף אחד מאלה הוא לא המקרה שלך.

עדיף שתשקיע את הזמן בצבירת ניסיון כלשהוא.
כמו שרשמו פה התואר השני לא יעזור לך להתקבל למשרות אימבדד שלרובן הוא לא דרוש

aaamar

New member
יש לי דוגמא רלוונטית למקרה שלך שלדעתי תעודד אותך

אני לא בטוח שכולם צודקים לגבי החוסר רלוונטיות של התואר השני.
אני מכיר מישהו שסיים חשמל במכללה בציונים טובים, אבל לא מצא משרות מתאימות במשך מעל שנה . בסופו של דבר הוא התחיל ללמוד תואר שני במוסד נחשב, התקבל אמנם על תנאי לשנה עם כל מיני השלמות, אבל מצא עבודה במשרת סטודנט באינטל עוד מלפני תחילת הלימודים, הוא עבד באינטל שנתיים ובסופו של דבר המשיך בתחום האקדמיה כי זה מה שעניין אותו יותר.

אבל בכללי זה נתן לו את הזדמנות לעבוד בחברה שסביר להניח שהוא לא היה מקבל ללא ה"טייטל" של סטודנט לתואר שני באוניברסיטה.
אפילו שנת העבודה בתור סטודנט יכולה לסייע (ובנוסף השכר השעתי לא רע).

vinney

Well-known member
הטייטל הוא לא "סטודנט לתואר שני", אלא "סטודנט".

כן, אינטל מעסיקים אנשים במשרות סטודנט. ולא רק אינטל. ואם מישהו רוצה משרת סטודנט, הוא כנראה צריך להיות סטודנט בשביל זה.

למעלה