מתלבט על משרה ממשלתית - חברת כח אדם

Tom8080

New member
מתלבט על משרה ממשלתית - חברת כח אדם

שלום חברים,

השתחררתי לפני שנה כמפתח מיחידה מודיעינית.
יש לי נסיון רב כמפתח במגוון שפות.
בלי תואר אך עם ידע מעשי מוכח.

מתגורר בירושלים, לאחר חופשה התחלתי לחפש עבודה בתחום והבנתי שבירושלים אין הצע גדול.

החלטתי לבדוק משרות ממשלתיות בעיר, פניתי למספר חברות השמה וקיבלתי את התנאים הבאים:
משרה מלאה, תלוי בדרגת המשרה, נע בין 16- 19 ברוטו, פלוס נסיעות,
100% הפרשות לפנסיה
83% - 70% הפרשות לקרן השתלמות
17-18 ימי חופשה
ביטוחים שונים:
אובדן כושר עבודה
ביטוח בריאות פרטי ללא עלות
הטבות כגון סבסוד מסוים של קורסים מקצועיים

ואני מתלבט,
מצד אחד מאוד נח, בעיר, לא צריך לנסוע ולשרוף מינימום שעתיים כל כל יום בנסיעות/תחבורה ציבורית.
יתרון נוסף הוא שלרוב אין לחץ במקום העבודה, שעות העבודה מוגדרות, אפשר להגיע מוקדם ולצאת מוקדם וכו
בטחון יחסי לטווח ארוך

חסרונות,
השכר נמוך יחסית להיי טק למרות שבככל שהשכר עולה כך עולה גם המס ובסופו של דבר הפער נסבל לפחות מבחינתי.
חסרון נוסף הוא בפן הטכנולוגי, לרוב עובדים עם טכנולוגיה ישנה יחסית ואין שאיפה תמידית לעבוד עם הטכנולוגיות החדשות, כך שעם הזמן הנסיון נהיה פחות רלוונטי בחוץ.
וכמובן זה שההתנהלות היא דרך חברת כח אדם.

אשמח לשמוע מה אתם חושבים על הדברים,
על תנאי השכר, האם הם הוגנים
על העניין המקצועי והטכנולוגי במשרדי ממשלה
וכן על העבודה מול חברת כח אדם.

GuestOfHonor

New member
אפיינת יפה את ההבדלים

קודם כל, כן הייתי מתעדף חברת סטארטאפ בירושלים על פני חברה ממשלתית. העבודה יותר מעניינת לרוב, הטכנולוגיות יותר עדכניות לרוב, והמשכורת יותר גבוהה לרוב ועולה בקצב יותר גבוה.

אני אסתכן בלהשמע זקן, אבל אתה צעיר מכדי לחשוב על בטחון לטווח ארוך. משרד המשפטים יהיה שם גם כשתהיה בן 28 וגם כשתהיה בן 38.

וכמובן - אם לעזוב לתל אביב, אפילו זמנית, זאת אופציה - לך על זה. המון היצע, המון עבודות מעניינות, ובטח תוכל לנצל את רשת הקשרים שלך מהשירות.

ipv6

Member
זה לא נשמע מדהים

גם אם עשית שירות חובה בלבד (3 שנים) ביחידה "נחשבת" כמו 8200, יש לך 3 שנות ניסיון איכותי בפיתוח.
המספרים עצמם נשמעים לי נמוכים למדיי. רק אתה יודע כמה הקטע הכלכלי חשוב לך אבל לדעתי זה גם ההפרש בנטו מול מה שבן אדם עם 3 שנות ניסיון איכותי יכול לקבל לבין מה שהוצע לך מהותי. יש מחשבוני שכר שאתה יכול לשחק איתם. אל תשכח לשלקלל את ההפרשות הפנסיוניות וקרן ההשתלמות.
אגב זה מוזר שההפרשה לקרן השתלמות היא לא על כל השכר שכן זה חיסכון שפטור ממס רווחי הון ויש לך אינטרס לגדול להפריש עד התקרה שפטורה ממס (אם מה שכתבתי זה סינית תחפש בגוגל, זה חשוב).

לא עבדתי מעולם במשרד ממשלתי, אבל לדעתי מבחינת גילאים אווירה : זה יהיה מאד שונה מסטארטאפ ואפילו קורפורייט. כנראה שתהיה אחד הצעירים בפער ניכר.

לדעתי אתה עלול למצוא את עצמך מקבל ניקוד שלילי על זה שהניסיון שלך יהיה משם בגלל סטיגמות בין אם נכונות ובין אם לאו שיש על מקומות מהסוג הזה (טכנלוגיות לא עדכניות, חלק מהעובדים רק מחכים לפנסיה וכו')

מילת המפתח היא שאר האופציות שלך וכמה אתה מוכן לחפש עוד..

יש לי חבר גאון

שמשום מה עובד במשרד ממשלתי בירושלים. הוא אומר שהוא יותר חכם מכל הבנין שלו יחד.
מהיכרות עם כמה מהם הוא כנראה צודק. גם בגלל חריפותו וגם ובעיקר בגלל הקהל שעובד שם.

Lhuna1

New member
מצטרפת לשתי התגובות למעלה

זו לא הדרך המומלצת לתחילת קריירה בהיי טק ואתה עוד צעיר מידי בשביל פשרה כזאת.
כמה זמן אתה מחפש עבודה?
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה