אלגוטק

HiTechBeast1

New member
עברתי בעבר תהליך אצלם

מבחינה מקצועית הם נראים בסדר. מבחינת יחס לעובדים, ברגע שהגעתי לHR הבנתי שאני לא רוצה לעבוד שם. הHRית שעבדה שם (בלי לנקוב בשמות) הרשתה לעצמה להתנהג בצורה שלא מכבדת לא אותי ובעיקר לא אותם. היא זלזלה בדרישות השכר שלי ("אתה לא חושב שאתה מבקש יותר מדי?") שהיו ממוצעות למדי, וכשהיא דיברה עם הממליץ שלי היא ניסתה לחלוב ממנו רפש בכוח (ולא, לא בצורה סטדנדרטית מרומזת... עד כדי כך שהוא התקשר לספר לי על השיחה). ההרגשה היא הרגשה כללית של התנשאות מצדם - ובחיי, אין על מה. לכל אלו שיגידו - טוב, זה בגלל שהוא לא עבר - אז עברתי, שני ראיונות מקצועיים וגם את הHR. החלטתי לא להמשיך מבחירתי בלבד.

fenderon

New member
נשמע לי מוכר ... ואני מתראיין בחברה אחרת

עברתי את הראיונות הטכניים (עם קושי מסויים אבל עברתי)
הגעתי ל-HR לראיון מול מישהי שכמעט ולא חייכה (רק מדי פעם באופן מלאכותי).

מילאה 2 דפי A4 בכל מילה שיצאה לי מהפה.

שאלה כל מיני שאלות פסיכולוג ("איך התמודדת עם ביקורת שלילית ? מה אומרים עליך אנשי הצוות שעבדו איתך ? זה בוודאי מאכזב שלא קיבלת את מה שציפית... )
ניסיתי למנף מקרים מאתגרים שהיו לי כדי לספר איך יצאתי מהם מחוזק וכל מה שהיא חיפשה זה איך הגבתי לזה פסיכולוגית ולנסות לדובב אותי כשאוציא איזו הרגשה שלילית.

בסוף גם דאגה להגיד לי שהשכר שאני מבקש גבוה. גם כשאמרתי לה שזה השכר הנוכחי שלי ופשוט קיבלתי מספר העלאות שכר לאורך השנים, זה לא הרשים אותה.

אחרי השיחה המרשימה הזו הייתי בטוח שהיא הכשילה אותי ואז התקשרו לבקש ממליצים - זה היה מעודד.
אבל אחכ כשאחד מהממליצים התקשר אלי לספר לי מה שאלו אותו הבנתי ממנו שהם חוששים שאני טיפוס בעייתי מבחינה חברתית.

עכשיו אני מתבשל ומחכה לתשובה סופית. כבר עבר מעל שבוע מאז הראיון ואני חושש שזה לא מבשר טובות.

ועכשיו כשאני קורא פה את הפוסט, אני תוהה אם זה אומר משהו על החברה אם ה-HR שלה היא בעייתית והאם זה עלול להפריע לי במידה ויחזירו תשובה חיובית.

ipv6

Member
חבל לפסול על זה

רב הסיכויים שברגע שתתחיל ההשפעה שלה עליך תהיה מנמלית.
כל אחד עושה את השיקולים שלו, אבל לדעתי זה לא מייצג.
הרבה יותר מעניין איך האנשים הטכניים שם, איך הטכנלוגיה, התנאים, הלחץ והמרחק מהבית.

זה שיש איזו פוצית שמשהו הושיב שם כי צריך ראיון HR, לא אומר שהמהנדסים שם רעים או העבודה לא מעניינת (אין לי מושג האמת)

vinney

Well-known member
ההשפעה של HR היא עצומה

ולו כי הם המסננת בכניסה. ברגע שהמועמדים הטובים מדלגים על המקום - אתה נשאר עם אלה שלא הייתה להם ברירה.
&nbsp
תלוי באופי שלך, יכול להיות שאתה מעדיף להיות ראש לשועלים. אבל אם אתה מחפש להיות זנב לאריות - HR בסנגון הזה זה סימן שזה לא המקום שאתה מחפש.

vinney

Well-known member
ההשפעה של HR היא עצומה

ולו כי הם המסננת בכניסה. ברגע שהמועמדים הטובים מדלגים על המקום - אתה נשאר עם אלה שלא הייתה להם ברירה.
&nbsp
תלוי באופי שלך, יכול להיות שאתה מעדיף להיות ראש לשועלים. אבל אם אתה מחפש להיות זנב לאריות - HR בסנגון הזה זה סימן שזה לא המקום שאתה מחפש.

ipv6

Member
באופן "מפתיע" אני לא מבין מאיפה אתה מביא את מה שאתה מביא

רב האנשים לא פוסלים מקום על סמך HR.
כמה מסיפורי הזוועה של ראיונות ה-HR שאני מכיר הגיעו מהמקומות שמושכים את האנשים הכי טובים.
אתה משחק את המשחק, מקבל חוזה, עושה דברים מעניינים ולכל היותר מקבל ממנה מייל על טיול\כנס\הרצאה או במקרה היותר טוב לא פוגש אותה בחיים.

אף בן אדם סביר לא מדלג רק בגלל זה על המקום..

vinney

Well-known member
רק פעם אחת "דילגתי" על מקום עבודה בגלל HR מזוויע

אני לא חושב שזה קורה הרבה, ואומנם אנחנו שומעים סיפורי זוועה - אבל זה כי האנשים מתלוננים על דברים קיצוניים הרבה יותר ממה שהם מספרים על דברים "נורמליים".
&nbsp
מה שכן הוא שנמנעתי מראש להגיע לחברות עליהן שמעתי סיפורי זוועה. כך שיכול להיות שאולי לא הייתי מדלג אם הייתי מגיע - אבל לא הגעתי כלל.

ipv6

Member
לחבר שלי נאמר

"..קודם נראה שאתה מספיק טוב כדי לעבוד פה, אחרי זה אולי נדבר על זה " כתשובה לאיזו שאלה תמימה שנגעה לתנאים בשלב מוקדם של התהליך.
חייך, עשה את הראיונות והיום ראש צוות שם. ושם זה טוב..

כל אחד שם את המשקלים על מה שחשוב לו. בעניי זה לא מעניין ואני לא מכיר הרבה שיפסלו על זה. יצא לי לעבור ראיונות HR מעצבנים ומיותרים. מקיאים את השבלונות עושים small talk ובאים לקחת חוזה. אחרי שאני בפנים הכל משתנה..

זאת הגישה שלי. מי שנורא חשוב לו הכבוד וכו', קטונתי.

vinney

Well-known member
יכול להיות. רק שים לב - אפילו בשרשור הזה הגיב מישהו

ואמר שוויתר על החברה בגלל הראיון של HR. מעניין איזה מחמאות יש לך להגיד לגסט?

ipv6

Member
מחמאות?

כל אחד שיעשה מה שנראה לו, לא אמרתי שאין כאלה שמייחסים לזה משמעות.
לדעתי אצל רב האנשים זה לא שיקול אלא אם הם עוברים חוויה קיצונית של השפלה\זלזול או משהו כזה.

אם נרים טלפון לחברת השמה, היא תדע לספר לנו יפה במה החברה מתעסקת, כמה עובדים מה התנאים שם וכו', לדעתי היא לא תדע להגיד הרבה על תהליך ה-HR שם (אולי מהיכרות אישית איתן) כי זה בד"כ לא מעניין אנשים.

vinney

Well-known member
דווקא לגבי חברות השמה אתה טועה לגמרי

הם יודעים טוב מאוד על התהליכים בחברות ויכולים לתרום משמעותית לריכוך הHR, או לחלופין לריכוך המועמד. מנסיון

&nbsp
לגבי מה מעניין ומה לא מעניין אנשים... אני לא חושב שHR לא מעניין אנשים. הבלוג של יוספוס עשה גלים שנים אחרי שנכתב, ולא סתם קוראים לHRיות היותר סתומות "סיגיות", לפחות פה בפורום (ושמעתי גם על הבלוג וגם על "סיגיות" גם מחוץ לפורום).

user32

Well-known member
מנהל
תחום ההשמה התבגר מאוד

שיטות הגיוס השתפרו פלאים. כמובן לא אצל כולם אבל יש היום המון מגייסות עצמאיות עם נסיון של 10-15 שנה והן כן יודעות לזהות מה מעניין את המועמד. היום ידברו איתך על "פיתוח from scratch", על נפחים של דאטה וטרנזקציות לשניה, על קוד מבוזר, על פרימוורקים נחשבים, ופרטים על התעשיה והסביבה העסקית.
כך גם יספרו לך על תפקיד של אדם-כל-יכול בסטארטאפ, או על מוביל טכנולוגי וההשפעה שלו על ההחלטות, וכו' וכו'.

תחשוב גם על מסלול חייה של המגייסת. היא התחילה בתור מאבחנת בבקו"ם ואחר כך מגייסת זוטרה בחברת השמה אבל אחרי 15 שנה עם עסק עצמאי, תואר ראשון במשאבי אנוש, תואר שני MBA וקרובה לגיל 40 היא כבר לא אותה ילדה שהיתה מדקלמת דרישות מתוך מייל.

ipv6

Member
הדוגמאות שנתת מצוינות

זה באמת מעניין מועמדים.

אבל האם אתה רואה מצב שחברת השמה אומרת למועמד :"תשמע יש לנו חברה נהדרת להציע לך, הם אומנם כותבים בדלפי (סליחה מראש) משלמים מינימום, נמצאים 120 ק"מ מגבול אזור החיפוש שלך, אבל הHR שלהם, נהדרת. לא רושמת כלום בראיון. מחייכת כל הזמן..לא שואלת שאלות מעצבנות. פשוט תענוג".

או ההיפך..(תנאים באמת טובים ומציינת את הHR כחסרון של החברה)

vinney

Well-known member
אתה לא הבנת כלום ממה שאמרו לך, כרגיל...

אף אחד לא טען שHR זה מאפיין שלך החברה שעל פיו אנשים בוחרים איפה לעבוד.
&nbsp
מה שטענתי זה שHR זאת מסננת, ועל פיה אנשים עלולים לבחור איפה לא לעבוד.
&nbsp
וכן, במקרים בהם HR גרוע, גם חברות השמה עלולות פשוט לא להציע את החברה למועמדים החזקים שיש להם הרבה אופציות. לשם ישלחו את הבינוניים ומטה שלא יכולים לברור.
&nbsp
השאלה היא, שוב, איפה אתה רוצה להיות. במקום אותו החזקים בוחרים, או במקום אליו אתה מתקבל כי אף אחד אחר לא רוצה להתקרב אליו? אתה העדת על החבר שלך שהתפשר בראיון HR - ותראה אותו איך התקדם מהר! אבל תהית אולי כי זה משום שהחבר הזה פתאום נהיה ראש לשועלים?
&nbsp
אז כן, אם אתה מובטל/מתוסכל/עייף מחיפושים ויש לך ילדים להאכיל ומשכנתא לשלם - שום HR לא יעצור אותך.

ipv6

Member
כתבתי לך בעבר - אל תדבר על מה שאתה לא יודע

זה נכון לתחומי ידע מקצועיים וזה נכון לגבי אנשים.

אם היה אפשר לערוך את התחרות בינך לבינו, בתחום שאתה "מבין" בו, נניח C++.
בלי לפגוש אותך ורק על סמך ההודעת שלך פה, אני מוכן להתערב עליו ביחס של 1:5 לרעתו (שמים 100 דולר אם אתה מנצח אתה מקבל 500 אם הוא מנצח אני מקבל 100)..

אתה מייעץ הרבה מנסיונך הרב לגבי המקומות שהוא התקבל אליהם..נגיד את זה ככה..וכנראה שגם המון מהנדסים מוכשרים אחרים.

המסקנה היחידה פה שאי אפשר לנהל איתך דיון כמו בן אדם, צריך לתת לך בראש עד שתברח עם הזנב בין הרגליים, כמו שכבר עשיתי פעם אחת ולא למדת כלום.

vinney

Well-known member
למה שתבקש? במילא בסוף תאשים אותי.

תראה איזה יופי של תגובה הוא כתב. מנומסת, מנומקת, עניינית להפליא. כל הרוע בפורום זה כי אני לא אוהב דתיים, כל השאר מושלמים.

ipv6

Member
המשוואה היא מאד פשוטה

אתה רוצה להגיב לי, תכבד אותי כמו שאני כבדתי אותך עד ה-"אתה לא הבנת כלום ממה שאמרו לך, כרגיל."
לא תעשה את זה, אני גם אני לא אכבד אותך בדיוק כמו שקרה בהודעה הקודמת.

זה נחמד שאתה יודע אם הבחור שדיברתי עליו "התפשר בראיון ה-HR" (הוא לא מתחתן איתה, אתה מבין את זה נכון?) אם הוא ראש לשועלים, זנב לאריות או עמוד שידרה של דרקון קומודו, רק שאני יודע מי זה ואיפה הוא עובד (כתבתי לך גם ש-"שם זה טוב") ואיפה הוא יכל לעבוד אם היה רוצה (בערך בכל מקום). כדי להראות לך את הנקודה, הצעתי לך את ההתערבות.

אין לי מושג איך החלטת שאנשים חזקים פוסלים לפי HR אבל זה שתחזור על השועלים והאריות בכל הודעה לא יעשה את זה נכון יותר.

לשאלתך למטה, לא חיפשתי עבודה באופן אישי כמה שנים, אבל לי לפחות יש חברים שמתראיינים, חברים שמראיינים וגם לי יוצא לשבת מה"צד השני של השולחן", להיות בקשר עם ה-HR(כולל חברות השמה) ולראות מה חשוב לאנשים.
אני עוד אחד שנמצא במחנה ה"אנטי HR". יש לי לא מעט חברים שמקבלים את כל נושא ה-"אם הייתה חיה איזו חיה הייתה" בהבנה ולא מתרגשים\מתעצבנים מכאלה דברים כמוני, חלקם באופן מפתיע אנשים חזקים ומבוקשים ומן הסתם בכלל לא יכניסו ראיון HR למערכת השיקולים שלהם.

2 הצעות עבודה אף פעם לא זהות לחלוטין ולדעתי אלא אם קרה אירוע קיצוני בראיון, גם אנשים שבאים באנטי לדברים האלה, כמוני, לא מייחסים לזה הרבה משמעות.

אין לי שום עניין בלשכנע אותך או במשהו, הפסקה הראשונה בהודעה שלי היא החשובה ביותר בכל ההודעה הזאת.

vinney

Well-known member
אז העירו לך שלא הבנת משהו, אז מה? ישר מכות?

לא הבנת, לא נורא, קורה. למה אתה כל כך מתעצבן?
&nbsp
כל פעם שאתה מדבר איתי, בסוף אתה מתחיל להיות אלים בצורה בלתי נתפסת רק כי אתה לא מצליח לתפוס את מה שאני אומר. אני כבר לא מסוגל לפשט את זה יותר, מצטער. אם אתה לא מבין - תבקש הבהרות. או פשוט תתעלם.
&nbsp
אלימות לא תביא אותך לשום מקום טוב. וזה שמנהל הפורום מרשה לך להמשיך בהתנהגות הזאת שלך רק מתוך הטינה האישית שלו כלפיי לא צריך לעודד אותך. פעם הבאה - לפני שאתה מגיב אליי כדאי שתשתה כוס מים.

למעלה