קרן פנסיה או ביטוח מנהלים

ipv6

Member
יש עוד נקודה - עלות ביטוח

שהיא לא נכללת בדמי הניהול הרגילים של קרן פנסיה וביטוח מנהלים אבל היא תהיה יקרה הרבה יותר בביטוח מנהלים לעומת קרן הפנסיה.
ביטוח מנהלים זאת הכלאה של חיסכון וביטוח וחברת הביטוח מנסה להרוויח גם על הרכיב הביטוחי שלו.

אין לי ביטוח מנהלים אבל שמעתי הצעות של אנשים אצלנו ודווקא התעריפים לא גבוהים משמעותית מהצעות של קרן פנסיה.
דמי הפקדה חודשיים "קטומים" בסכום הגיוני (30-25 שקלים?) ודמי צבירה של 0.3%-0.4% - שזה גבוה הרבה יותר מקרנות ברירת המחדל, אבל יש אנשים שמשלמים סכמומים עבור דמי החזקה של קרן פנסיה מקיפה. מה שרשמתי כמובן ללא מקדם מובטח

המספרים מזכרון, ולא מניסיון אישי אז אולי לא דייקתי אבל זה מה שאני זוכר.

ipv6

Member
באותו העניין

שווה לציין שביטוח מנהלים שונה מקרן פנסיה מקיפה בכך שהוא חוזה בין המבוטח לחברת הביטוח ואין פה עקרנות של ביטוח הדדי כמו בקרן פנסיה מקיפה. הדבר מוריד את הסיכוי להתערבות של המדינה (כל הקיזוזים של בגלל גרעון אקטוארי) ומעלה את הסיכוי שתראה את הכסף שלך בסופו של דבר.

לגבי קרנות ברירת המחדל, הקרנות הללו מאפשרות לאכלוסיות חלשות \ אנשים שעובדים בעבודות פיזיות מסוכנות להצטרף ללא חיתום או "תוספת מקצועיות". הסיכוי של האכלוסיות האלה להפצע או לחלות גבוה משמעותית מהסיכוי של עובדי היי טק, למשל. זה מעלה שאלות חששות לגבי המאזן האקטוארי של הקרנות האלה.

אין לי ביטוח מנהלים, מהסיבה שאני גם רוצה לחסוך בדמי הניהול, אבל צריך להשוות תפוחים לתפוחים.

selalerer

New member
בקרנות ברירת מחדל, על מה שאתה מפריש מעל התקרה, לוקחים הרבה

geek100

New member
קרן פנסיה כללית או ביטוח מנהלים

מה עדיף בקרן פנסיה הכללית, מה שמעל תקרת השכר לשים בקרן פנסיה כללית או בביטוח מנהלים ?
&nbsp
תודה!

למעלה