יום "גיבוש" בעבודה - מה הקטע של הימי גיבוש האלה בעבודה

ipv6

Member
אני לא רוצה להכנס לפרטים המדויקים של המקרה

הנקודה שהוא עשה הרבה דברים שכל אחד מהם בנפרד לא כזה נורא ולא מפטרים בגלל אף אחד מהם, אבל בסוף נוצרה לו תדמית סציומט\אנטי מערכתי\מעצבן ושורה של אנשים (כולל ה-HR כמובן) ששמחו לקפוץ ולצעוק "הוא לא מתאים!!!" כששאלו אותם את דעתם..

אחד הדברים היה בוז (=דיון למה זה בזבוז זמן וכסף של אנשים וכמה זה מיותר) מובהק לאירועים ואי הגעה מוחצנת "מתוך עקרון".

הוא כן רצה לנהל ואובייקטיבית הוא היה טוב מקצועית.

חכםפסח

New member
ראש צוות צריך עוד כישורים חוץ מלהיות מקצוען כמהנדס תוכנה

ואם הוא נתפס כאנטי-מערכתי ומעצבן, חסר לו משהו מהכישורים הללו.

ipv6

Member
מסכים לחלוטין

לא הגנתי על ההחלטה לפסול אותו.

נתתי אותו כדוגמא לאדם ששילם מחיר על אוסף (דיי גדול) של דברים שאף אחד לא מפטר בגללם בנפרד. פייר? גם אם היה מגיע לאירועים ומוריד את הנדבך הזה ב"עשיה החברתית שלו", כנראה שלא היו נותנים לו. אבל זה עוד מסמר בארון..ואין לדעת כמה המסמר הזה עלה לו.

חכםפסח

New member
הנקודה שלי היא שכדבריך בכל מקרה לא היו מקדמים אותו לר"צ

ובניסוח אחר, אני חושב שסיפורים מסוג "בגלל מסמר נפלה פרסה" הם נדירים, לפחות בחברות נורמליות.

Lhuna1

New member
אולי הניסוח של מחפשים לא היה מתאים.

זו היתה תגובה למה שנכתב מעלי, שדיברה על מקרה של עובד שיש איתו בעיות אחרות ואי ההגעה היתה "עוד מסמר בארון".
&nbsp
&nbsp
&nbsp

h a j b i

New member
אתה צודק שאם אתה רוצה להתקדם לניהול

בטח בארגון גדול אתה חייב לשחק את ה"משחק". וזה כולל גם ימים מסוג זה.

החלק הטוב שאם אתה לא מעוניין לשחק את זה אתה ממילא כנראה לא תתאים להיות מנהל בארגונים גדולים מהסוג הזה ככה שזה לא הפסד גדול ממילא. אם אתה רוצה להיות מנהל בארגון כזה לא רק שתצטרך להגיע אלא גם תצטרך לשכנע וללחוץ על העובדים תחתיך להגיע.

ההודעות שלי התייחסו לאנשים שממש סובלים באירועים כאלה. זה נכון שזה עשוי לפגוע בך ואני אקח את זה יותר רחוק, יש עובדים שהתועלת שלהם לארגון מאוד נמוכה אבל הם מפצים על זה בחברתיות והרבה רעש, בעיקר באירועים מהסוג הזה. אני חושב שעדיף להתמקד בתרומה אמיתית לארגון ואז גם היעדרויות מאירועים כאלה לא באמת יפגעו בך.

בכל מקרה, אני אישית מגיע אירועים מסויימים ולחלק לא, לפי מה שמתאים לי.

hadooper

New member
אז זהו שזה לא זה לא רק אנשים מסויימים אלא כל העובדים.

&nbsp
להכריח עובדים להשתתף באירוע כמו גיבוש, זה דבר לא מקצועי בארגון כמו קבוצת פיתוח של חברת הייטק. לנסות לדרג עובדים לפי הצלחתם באירועים, זה עוד יותר לא מקצועי.
&nbsp
הרבה חברות מאמצות את הגימיק ומחטיאות...
&nbsp
ראש-צוות צריך להתמנות לתפקיד בזכות יכולות מקצועיות שקשורות למיומנויות שלו במקצוע, שבו הוא חש מספיק ביטחון כדי לעבוד עם אנשים אחרים.
&nbsp
עם כל הכבוד שאני רוכש לדינמיקה קבוצתית בתור soft-skill נדרש, מדידתה באמצעות דברים כמו ביצוע ניווטים בשטח או משיכת חבל, חסרי פרודוקטיביות ומשמעות.

ipv6

Member
אני מסכים עם ההודעה הזאת

להבדיל מאנשים אחרים בשרשור הזה, אין לי בעלות על האמת המוחלטת והכל תלוי בסוף באנשים ובסיטואציה.

במקום הנוכחי שלי גם רוצים שתבוא אבל זה התנדבותי ואין שום לחץ לכן לא כואב להבריז. עם זאת,אני מכיר מנהלים\ארגונים (חלקם גם לא מקומות רעים לעבוד בהם) שבהם "אז אני חולה ביום שלישי" עלול להרגיז מנהלים מסוימים.
בפיטורים זה לא יסתיים אבל עלול לפגוע ביחסים עם מנהל ברמה כזאת או אחרת, שוב תלוי כמה פעמים הדבר הזה נעשה ומי הנפשות הפועלות

אני אישית מעדיף להיות כמו צבא ארה"ב - צדק ועקרונות לא מעניינים אותי, אני סופג אבידות רק כשמדובר על כסף ושליטה ..

h a j b i

New member
לא צריך לתקוע אצבע

אלא לעשות את זה בצורה מנומסת.
&nbsp
אישית גם לא הגעתי פעם לאירוע שניסו לחייב אותי להגיע, היום המחלה היחיד שלקחתי שם ב- 3 שנים (ואחד הבודדים שאי פעם שלקחתי ב- 10 שנים בתחום).
&nbsp
אבל במקרה הזה ידעתי שעשוי להיות מחיר והסכמתי לשלם אותו ככה שזה ממש לא מומל לכל אחד.

S h a r k 1 8

New member
אבל אם זה מתבצע במהלך יום עבודה

לא ניתן לחייב אותך להגיע?
אולי לא ניתן לחייב להשתתף במשימות אבל להגיע - אני חושב שכן.
&nbsp
ומה יעשה מי שלא מגיע? האם הוא ייקח יום חופש על חשבונו? האם הוא יגיע לעבוד במשרד לבד?
&nbsp
&nbsp

Lhuna1

New member
המילה לחייב לא מתאימה פה

אי אפשר לחייב כלום.
השאלה היא רק אם יכולים להוריד לך יום חופש במקרה שאין אפשרות לעבוד לבד במשרד באותו יום. לדעתי התשובה היא שיכולים, אבל לא נהוג (נעדרתי מיום אחד כזה ולא זכור לי אם הורידו לי. שאר האירועים שנהגתי להבריז מהם היו בערב).
&nbsp

h a j b i

New member
בגלל זה שואלים אם זה חובה

במידה ולא וזה בזמן עבודה ולא ניתן לעבוד באותו יום, אני הייתי לוקח פשוט יום חופש ולא עושה מזה עניין.

user32

Well-known member
מנהל
אתה יכול להגיע עם פנקס

לצפות במנהלים ולרשום כל מיני הערות סודיות. אם ישאלו אותך תגיד שאתה כותב סיכומים שיהיה לך מה לכתוב בהערכה השנתית בפידבק על המנהלים.

תהנה

liron50

New member
גם לא נתקלתי

במנהלים שבמכוון בודקים את העובדים במהלך ימי גיבוש.
מה שכן, צריך לקחת בחשבון שכל התנהגות בעבודה משפיעה על איך שמעריכים אותך.
אם אתה אף לא מגיע לימי גיבוש, או מגיע אבל לא מגלה שום עניין, זה ישפיע על איך
שחושבים עליך בעבודה. לא בעיני רק מנהלים.
&nbsp
&nbsp

hadooper

New member
הקטע הוא להצדיק את קיומן של מחלקות משאבי האנוש...

ipv6

Member
אתה צודק במידה רבה

"יום כיף" שאפשר לא להגיע אליו שלא ידברו עליו לפני ואחרי, זה כמו קוד שהושקע בו מאמץ רב אך לא הורץ בproduction..

גם נושא ה-"סיגיות" והמעורבות שלהן בתהליך הגיוס, גם זה בסופו של דבר כדי להצדיק את המשכורת שלהן.

TotalCommnader

New member
אני רואה 4 אפשרויות:

אם זה במהלך יום העבודה:

אני מקבל משכורת.
אם הפעילות כיפית זה בטח עדיף על לשבת בישיבה או לקודד.
אם לא מה אכפת לי לקבל משכורת על אוכל טוב ולקשקש עם קולגות? עדיף לקחת חופש על חשבוני? ובפעילות עצמה אני משתתף כמה ואם בא לי.

אם הפעילות אחרי העבודה ובא לי - או ארוחה עם בני זוג אז מה אכפת לי לאכול או לעשות כיף על חשבונם. במיוחד אם החבר`ה אחלה.

אם זה אנשים שלא בא לי לראות אחרי העבודה, או הפעילות משעממת או סתם לא מתאים או לא בא לי אני לא בא. ולחפרנים אני מתחייב ב"נראה". אני לא חייב כלום לאף אחד

למעלה