יום "גיבוש" בעבודה - מה הקטע של הימי גיבוש האלה בעבודה

Alex19901

New member
יום "גיבוש" בעבודה - מה הקטע של הימי גיבוש האלה בעבודה

שמרגיש שהמנהלים בחסות משאבי אנוש
פשוט בוחנים את העובדים שלהם

מתחילים כל מיני משימות שבאופן מפתיע המנהלים צופים ונציגי משאבי אנוש רושמים להנאתם "כל מיני הערות סודיות לשימוש פנימי"

Lhuna1

New member
לא צריך להגזים עם הפאראנויות

מעולם לא נתקלתי בזה.
ימי גיבוש עם משימות-משחקים היו לי רק בסטארטאפים קטנטנים שמחלקת משאבי אנוש לא היתה קיימת בהם כלל, והמנהלים השתתפו במשחקים ולא רשמו דבר (מדובר בסוג המנהלים שענייני ניהול משאבי אנוש מסוג זה רחוקים מהם שנות אור).
בקורפורטים שעבדתי בהם, מסוג החברות שאולי יכולת לצפות לדברים כאלה, ימי הגיבוש הורכבו מפעילויות כמו לשבת בזולה ליד הבריכה ולאכול, לצפות בהופעה ולאכול, לטייל בטרקטורון ולאכול...
מעולם לא ראיתי מנהלים או משאבי אנוש צופים מהצד בפעילות גיבוש ורושמים הערות.
&nbsp
בכלל איזה אינטרס יכול להיות לדעתך לבחינה כזאת של העובדים? למה אתה מדמיין שזה משמש?
אנו יודעים שיש חברות במשק (פחות בהיי טק) שמעבירות מועמדים לעבודה ימי "דינמיקה קבוצתית" למטרות מיונים. מפוקפק אבל שיטה ידועה.
איזה צורך יש להם לעשות את זה לצוותים שכבר עובדים בחברה, שיש עבורם הערכות ביצועים אמיתיות, דיעה אמיתית מהמנהל הישיר, תפוקה (או אי תפוקה) מוכחת?
האם נראה לך שעובד שמנהליו מרוצים מעבודתו, ההערכה כלפיו תפגע בגלל שהיה פסיבי מידי ביום הגיבוש? שיגידו למישהו "תשמע זה נכון שאתה תותח, עמדת בזמנים, הקוד שלך איכותי ונטול באגים ועובד יפה בצוות, אבל החלטנו לא לתת לך העלאה כי לא עזרת לפתור את הפאזל ביום כיף"??
&nbsp

חכםפסח

New member
לא ניתקלתי בימי גיבוש כאילו מעולם

ימי הגיבוש שיצא לי להיות בהם כללו פעילויות כמו באולינג, פיינטבול, סדנת בישול אסייתי, וכיוב'. לא זכור לי מעולם שהמנהלים ומשאבי אנוש צפו בעובדים ורשמו הערות.

פה ושם נעדרתי מימי גיבוש, וזה מעולם לא נזקף לחובתי. לדוגמא, חברה אחת עשתה מסיבת סילבסטר לכל העובדים. אמרתי לראש הצוות שלי שזה לא סוג הבילוי שהייתי רוצה ללכת אליו עם כל הקולגות שלי ובני זוגם, ובזה נגמר הסיפור.

h a j b i

New member
גם אני לא נתקלתי בזה

יש ימי גיבוש, מי שרוצה מגיע. שום משימות שבהן צופים בנו ורושמים הערות סודיות וכו...
&nbsp
מכיר מקרים של חברות אחרות שחייבו בהן להגיע לימים כאלה, מבחינתי זה אומר משהו לא טוב על החברה וככל הנראה לא אגיע למרות החובה.

ipv6

Member
לא נתקלתי במקרים כמו שתיאר פותח השרשור

שנרשמים "secret notes".
אבל נתקלתי במקרים שבהם מופעל לחץ מאד גדול להגיע ולהשתתף.
מה זה לחץ גדול? שהמנהל של המנהל שלך (או אפילו אחד מאליו), יקח אותך לצד לחדר שקט וירצה לשמוע בפירוט מה הבעיה שבגלל החלטת שאתה לא מגיע לשירה בציבור בנחל החרצופים תוך כדי שהוא מטיף לך כמה גיבוש חברתי חשוב, תורם לפרודקטיביות והוא מבחינתו רואה במחלקה משפחה אחת מלוכדת (בעעע) ומנסה למצוא לך פתרונות לבעיה שלך.
הסיפור קרה לחבר טוב שלי באחד הקורפורייטים.

h a j b i

New member
צודק שיש מקרי ביניים

בין חברות שמחייבות (נדיר אבל קיים) לבין כאלה שאתה פשוט אומר שאתה לא בא וזהו.
&nbsp
נתקלתי בזה איזה פעם, פעמיים בעבר באירועים שלא רציתי להגיע אליהם אתה פשוט מתמיד בסירוב, אומר שאתה לא אוהב אירועים כאלה, שואל כל הזמן אם זה חובה (פה הם נבהלים ומורידים ישר את הלחץ) ואז חוזר לנקודה שמאחר וזה לא חובה ואתה לא אוהב אירועים כאלה אז אתה לא מגיע.
&nbsp

ipv6

Member
אני לא מכיר אותך

אבל הרבה יותר קל לכתוב את הדברים האלה בפורום אנונימי מאשר לתקוע אצבע בעין למנהל בכיר ולהגיד לו שאתה שם $%#@ על האג'נדה של הגיבוש החברתי שלו.

רב האנשים לדעתי יתקפלו ויבואו בסוף גם אם לא יגידו להם במפורש שזה חובה.

Lhuna1

New member
מי שמתקפל הגיע הזמן שילמד להגיד "לא"

אני הברזתי מכמה וכמה אירועי חברה ב-corporate שעבדתי בו, גם כשניסו להפעיל לחץ.
פשוט אמרתי שאני לא באה, זה לא בשבילי, וזהו. הכל בנימוס ונחמדות, אין צורך ולא חכם לתקוע אצבעות בעיניים של אף אחד או לדבר בזלזול.
ואם אומרים "חובה", אז "סבבה אבל ביום שלישי אני אהיה חולה"

עוד לא שמעתי על עובד מוערך שפוטר כי לא הגיע לאירוע חברתי.
&nbsp

ipv6

Member
גם אני לא שמעתי על משהו שפוטר בגלל זה

אבל זה לא אומר שאת לא משלמת מחיר על זה.
גם אם לא נאמר לך במפורש שאת משלמת אותו.

לגבי להגיד "לא" בקורפורייט זה לגמרי תלוי בקונטקסט - איך המנהלים תופסים את הסיטואציה ומה מוקבל ואני מכיר מנהלים שלא היו אוהבים את ה"אהיה חולה ביום שלישי" ומכיר כאלה שלא אכפת להם. כמו שאמרתי, בפורום אנונימי קל להיות גיבור..

Lhuna1

New member
כאמור עשיתי את זה במציאות ולא בפורום אנונימי

ולא, לא שילמתי שום מחיר.
ונכון שמקרה אחד לא מוכיח כלום, אבל עד שמישהו יביא לי ראיות אחרות אני לא אאמין שמישהו באמת שילם מחיר על עצם ההברזה מאירוע חברה.
&nbsp

Lhuna1

New member
ואגב לרוב המנהלים בדרגי הביניים בקורפורט זה אכפת

כי הם עצמם נמדדים בין היתר על שיתוף הפעולה של אנשי הצוות שלהם ומנהל שהצוות שלו מגיע בהכרב חסר חושש לצאת לא טוב מזה בעצמו. מכאן הלחץ.
ועדיין - אין השלכות אמיתיות לדבר כזה עבור עובד שמבחינות אחרות הוא מוערך כטוב.
&nbsp

ipv6

Member
את מוזמנת להאמין לי או לא

אבל,
את לא יודעת כל מה שהמנהל שלך חושב עליך.
חלק מהדברים עוברים לך במשוב בצורה מעודנת, חלק לא עוברים אליך בכלל אלא עוברים למנהלים למעלה בלי שאת יודעת.
פה נכנס המחיר שאת (אולי) משלמת ולעולם לא תהיי מודעת אליו.
זה נכון גם לתחום האישי וגם לתחום המקצועי.

התנהגות "מעצבנת" בקטעים חברתיים יכולה לפגוע בך בסופו של דבר, למרות שלעולם לא יבואו ויגידו לך שיש לך בעיה באזורים האלה.
אני לא טוען שאי הגעה חד פעמית לאירוע תקטלג אותך כבן אדם בעייתי אבל מכיר אנשים שבוז \ התרסה כלפי "הקטע החברתי"(כולל אי הגעה מופגנת ומתוך עקרון לאירועים) פגעה בהם בסופו של דבר - למשל פסילה מניהול.
אני מדגיש שוב, זה היה יותר עמוק ומורכב מאי הגעה לאירוע כזה או אחר, אבל כנראה שזה היה עוד מסמר בארון.

כמו שרשמתי זה לגמרי תלוי במקום (כמה זה חשוב להם) ובאיך את מנהלת את הסיטואציה. אני חושב שאמירה כמו "זה לעולם לא משפיע" היא כוללנית מדיי.

Lhuna1

New member
אתה מדבר פה על דברים אחרים בכלל

בוז והתרסה, לא משנה כלפי מה ומי בארגון, הם סיבה מצוינת ומוצדקת לפסול אדם מקידום ובכלל להוריד את ההערכה כלפיו.
וספציפית מי ששואף לתפקיד ניהולי - נכונות לשיתוף פעולה עם אירועים של הארגון זה חלק מהתפקיד.
ומי שעושה בעיות אחרות מסוגים שונים ומחפשים רק איך להפטר ממנו - אז כן, שידע שכש"מחפשים אותך" אז ימצאו אותך, גם על הדברים הכי טיפשיים ולא חשובים כמו הגעה לאירועים.
&nbsp
לא מדובר בשרשור על אף מקרה מהסוג הזה.
אני אחזור שוב על המילים שכתבתי בכל התגובות שלי בשרשור הזה: עובד מוערך. עובד שמרוצים ממנו.
לעובד כזה ל-א יהיו השלכות.
&nbsp
ואני במקרה יודעת מצוין מה אותם מנהלים שלי בקורפורט חשבו עלי, גם אם אתה חושב שאני לא. כשעזבתי התחננו לפני שאשאר וגם הציעו לי יותר כסף (מצטערת אם זה נשמע שחצני אבל זה תשובה לטענה שאני לא יודעת).
&nbsp

חכםפסח

New member
בהייטק אין דבר כזה "מחפשים רק איך להפטר ממנו".

את כותבת כאילו מדובר על חברות ממשלתיות או עם הסכם קיבוציים, שצריך עילה סבירה כדי לפטר עובד.

לחברות הייטק יש יד די חופשית לפטר עובדים, והן לא צריכות לחפש סיבות מתחת לאדמה כדי לפטר עובדים.

ipv6

Member
האמת היא

שכשכתבתי "מכיר אנשים שבוז \ התרסה כלפי "הקטע החברתי"(כולל אי הגעה מופגנת ומתוך עקרון לאירועים) פגעה בהם בסופו של דבר - למשל פסילה מניהול."

במקרה הנ"ל בכלל לא ניסו להפטר מהבחור, הוא היה חזק מקצועית אבל "לא בן אדם של אנשים" ומשהו שבאופן כללי לא כל כך אהבו. לא פיטרו אותו, רצו שישב בחדר שלו יכתוב קוד ולא יעצבן יותר מדי אנשים אחרים\ מנהלים או יעשה קטעים דביליים שהוא היה עושה.

בהינתן אותן יכולות מקצועיות אבל התנהגות יותר סבירה, הוא היה נהיה רש"צ ללא שום בעיה, להערכתי כמובן.

BravoMan

Active member
ולמה שאדם כזה ירצה להיות ראש צוות?

אני מבין מהתיאור שלך, שמדובר במישהו שמתמודד טוב יותר עם מכונות מאשר עם בני אדם.
למען האמת, אני קצת (אולי יותר מקצת, אולי אפילו הרבה יותר) כזה בעצמי, ודבר אחרון שהייתי רוצה זה לנהל אנשים ולהתמודד עם הכאב ראש הזה.
&nbsp
מבחינתי, שב בחדר ותכתוב קוד בשקט - זה בדיוק מה שאני רוצה לעשות לפרנסתי.
&nbsp
אז אולי אותו בחור עשה את מה שעשה מתוך כוונה ברורה שניהול אינו הדרך שהוא רוצה לקדם את הקריירה שלו, וככל שיפנימו זאת יותר מהר, כך ייטב לו!

למעלה