מתלבט איפה ללמוד מדעי המחשב והאם כדאי לעשות שוב פסיכומטרי

yotamg24

New member
מתלבט איפה ללמוד מדעי המחשב והאם כדאי לעשות שוב פסיכומטרי

היי, אני כרגע בצבא אבל עושה יומיות ובמהלך השירות עשיתי פסיכומטרי וקיבלתי 660 , אני מעוניין ללמוד מדעי המחשב (נמשך לתחום ויש מעט ניסיון בפיתוח משחקים לאנדרואיד)

אני נרשמתי לאוניברסיטת בן גוריון והתקבלתי (אוקטובר 17) אך לאחרונה יש בי לבטים בנוגע למעבר מהמרכז לדרום (אני גר במרכז) הן מבחינה כספית והן מבחינה הסתגלותית ,

לאונ' תל אביב אני לא מתקבל (צריך בערך 690 בפסיכומטרי בשביל להתקבל) ולבר אילן אני מתקבל אבל שמעתי ששמה בתחום חלש מאוד וללמוד שם יפגע בי מאוד בהמשך הקריירה

אני כרגע בצומת דרכים רצינית בנוגע לקבלת החלטות , האם לעשות פסיכומטרי שוב ולנסות להתקבל לת"א או האם ללמוד בבן גוריון או בר אילן , מה דעתכם ? תודה רבה

vinney

Well-known member
בן גוריון זה בסדר גמור.

עדיף על בר אילן, אבל אם אתה רוצה להשאר במרכז אפשר להתפשר. לשפר מ660 ל690 יהיה לך קשה (אני מניח שאת ה660 קיבלת אחרי הקורס?), ואילו לבזבז שנה בשביל זה, גם אם תצליח, לא נראה לי מוצדק.

yotamg24

New member
כן 660 אחרי קורס

אני לא משהו במבחן הזה ....
ומה דעתך על מצב הממוצעים הנמוך ששמעתי שקורה בבן גוריון ?

S h a r k 1 8

New member
אני חושב שגם בר-אילן זה בסדר גמור.

נכון. התעשיה מעריכה יותר את בוגרי בן גוריון, אבל בר אילן מאד שיפרו את הרמה לאחרונה, והם נחשבים ללא-רעים בכלל.
כמו שכתבת, בבן גוריון מכסחים בלי חשבון, ואולי זה הדבר היחיד שיוצר לאוניברסיטה הזאת את השם, ולכן אולי באמת עדיף ללכת למקום קצת פחות טוב (ואני מדגיש "קצת") ולקבל ציונים טובים יותר.
&nbsp
דבר נוסף שאתה צריך לקחת בחשבון זה משרת סטודנט. בבר-אילן יהיה לך הרבה-הרבה יותר קל למצוא משרת סטודנט מאשר בבן גוריון.
&nbsp
לכן, אם אני הייתי במקומך, אני חושב שהייתי הולך על בר אילן.
&nbsp
דרך אגב, מה עם האוניברסיטה העברית. המחלקה למדמ"ח שם נחשבת באותו קו עם ת"א ועם הטכניון, ודרישות הקבלה שם קצת פחות נוקשות מת"א/הטכניון. שווה לך לבדוק שם.
&nbsp
&nbsp

yotamg24

New member
גם בעברית אני מתקבל

ואפילו ללא פסיכומטרי ורק על סמך הבגרויות , אבל אני ממש לא מעוניין לעבור לגור בירושליים (היא רחוקה לי מהבית אני גר באזור תל אביב)

ללמוד בבר אילן אמנם יקל עלי במציאת משרת סטודנט אך המשרת סטודנט הזאת תהיה כנראה לא משהו ממה שהבנתי ולא באמת תתן לי ניסיון טוב להמשך תקן אותי אם אני טועה

S h a r k 1 8

New member
אבל גם בן גוריון רחוקה מהבית שלך

למה אותה אתה כן שוקל?

ואני בכלל בכלל לא בטוח שמשרת הסטודנט שתמצא בבר אילן לא תהייה משרה שתוכל להתפתח ממנה.

yotamg24

New member
כי את ירושליים אני ממש לא מחבב לעומת באר שבע

ושמעתי מאנשים בתעשייה שללמוד בבר אילן זה ממש לשים לעצמי רגל והשם שלה בערך כמו האקדמית ת"א יפו והבינתחומי

S h a r k 1 8

New member
נתחיל עם זה שהאקדמית והבינתחומי אלה מכללות טובות מאד

ואני לא חושב שמי שמסיים שם עם ציונים טובים תהייה לו בעיה למצוא עבודה.
באותה נשימה אני חושב שאם תלך לבן גוריון אתה תשים לעצמך רגל בדיוק באותה מידה כי הסיכוי שלך למצוא משרת סטודנט יהיה אפסי ותסיים שם עם ציון נמוך מאד ביחס ליכולת האמיתית שלך.
&nbsp
לדעתי, העיר היא לא שיקול. בטח שלא משמעותי. לדעתי, אם אתה סגור על זה שאתה לא רוצה את בר אילן, אתה תעשה טעות מאד גדולה אם תלך לבן גוריון ולא לעברית.
&nbsp
&nbsp

yotamg24

New member
מדוע העברית יותר טובה?

שמעתי דווקא שאב"ג יותר טובה ממנה

S h a r k 1 8

New member
האוניברסיטה העברית נחשבת לאוניברסיטה הטובה ביותר בארץ.

יש לה שם בינלאומי חזק מאד.
בן גוריון, לעומתה, היא לא שם בינלאומי.
&nbsp
דבר נוסף, בעברית לא דופקים בציונים כמו בבן גוריון. זה כבר נותן לך את האפשרות לסיים את התואר בממוצע טוב יותר.
&nbsp

vinney

Well-known member
אני חושב שאם אתה מתקבל לעברית - כדאי לך מאוד ללכת לשם

זאת אוניברסיטה מצויינת.
&nbsp
לגבי לא לאהוב את ירושלים... אני, בתור ירושלמי, קצת סובייקטיבי אבל לדעתי קשה שלא לאהוב את העיר. האנשים בה זה כבר משהו אחר, אבל אם אתה מסתובב במקומות בהם מסתובבים הסטודנטים, זה כנראה לא יפריע לך במיוחד. להשאר לגור בה כנראה שלא תשאר, אלא אם אתה דתי.

yotamg24

New member
יש לכם הוכחה שדופקים בציונים בבן גוריון ?

הממוצע סיום תואר שם אשכרה יותר נמוך מהאוניברסיטאות המובילות האחרות ? איך זה הגיוני ? אם המצב כך אז השם שלה אמור להיות יותר טוב משאר האוניברסיטאות לא ?

vinney

Well-known member
לנו? אתה זה שטענת את זה

yotamg24

New member
חחח ראיתי שדיברו על זה איפשהו

אני גם לא שולל לעשות שוב פסיכומטרי בשביל להירשם לת"א ... אני סך הכל עדיין בצבא לא יודע כמה זה חכם ללמוד איך שאני משתחרר (משתחרר בספטמבר)

S h a r k 1 8

New member
חכם מאד להתחיל ללמוד איך שאתה משתחרר.

מה תעשה בשנה שלמה בבית?
&nbsp
מקסימום את הטיול שאחרי הצבא תעשה אחרי התואר.
&nbsp
במצבך יש תשובה אחת ברורה והיא ללמוד בעברית.

vinney

Well-known member

מקסימום אם רוצים טיול ממש ארוך אפשר להתחיל בסמסטר אביב.

yotamg24

New member
אם כבר אני רחוק מהבית אני מעדיף ב"ש

לפחות שם יש חיי חברה ממה שמסופר ,
ויצאתי עם מישהי שגרה בירושליים , לא חושב שבא לי להתגורר שם 3 שנים ובנוסף זה עוד כסף

דיברתי עם אנשים על זה , אמנם זה שנה של בזבוז זמן אבל זה שנה שאתה מנקה בה תראש ובא ללימודים עם ראש יותר נקי אז אני לא יודע כבר למי להקשיב , הרי זה סך הכל שנה זה לא כזה קריטי אם אסיים את התואר בסוף גיל 24 או סוף 25

S h a r k 1 8

New member
באותה הזדמנות אני חייב לזרוק רפש על ת"א

קח בחשבון שאמנם המחלקה שם למדמ"ח נחשבת לטופ 20 בעולם (ביחד עם הטכניון), אבל מדובר במחלקה נאצית ולא אנושית בעליל. אין להם שום בעיה להעיף מהלימודים אנשים, והם עושים את זה בלי נקיפות מצפון.
&nbsp
שים לב לכאן לתקנון: https://exact-sciences.tau.ac.il/yedion/2015-16/computer_regulations
&nbsp
"תלמיד אשר צבר במהלך לימודיו 10 כישלונות, גם אם תוקנו, יופסקו לימודיו." - זה אומר שאם נכשלת ב-10מועדי א' בתואר, יכולים להרחיק אותך, גם אם עברת את כל מועדי הב' העוקבים וגם אם בסה"כ לא נכשלת אפילו לא בקורס אחד כישלון סופי.
&nbsp
זה גועל נפש, וכל עוד התקנון במוסדות אחרים אנושי יותר (והוא אכן אנושי יותר), הייתי שוקל ברצינות לא ללמוד בת"א. הבריאות הנפשית חשובה לא פחות. עוד שיקול שצריך לקחת בחשבון זה שזה עלול להרתיע אותך מלשפר ציון, וכתוצאה מזה לגרור אותך להתפשר על ציונים נמוכים, כל עוד והם עוברים.
&nbsp
&nbsp

yotamg24

New member
אני לא חושב שבאמת זה מה שקורה שם

זה נראה לי סתם איום ולא ממש קורה בפועל , יש איתי אפילו מישהו בצבא שלמד כימיה בת"א והיה לו מלא נכשלים והוא עזב את הלימודים מיוזמתו והוא אמר שלפני שהוא עזב הייתה לו כמעט "אזהרה" אבל לא היו מעיפים אותו

למעלה