כסטודנט בוגר ,איך לכוון את עצמי לכיוון של רילוקיישן?

sdfsdfsdfsfs

New member
כסטודנט בוגר ,איך לכוון את עצמי לכיוון של רילוקיישן?

יש חברות גלובליות שכדאי לעבוד בהן?לחפש עבודה משראל?
צריך סף נסיון מסוים(נניח שנתיים)?
יש לי דרכון אירופאי.
המוסד האקדמי והממוצע עונים להגדרה של חלק גדול מהמשרות שבישראל.

asdf96

New member
תארוז מזוודה

תארוז מזוודה תטוס לאירופה, ותחפש עבודה, אם אתה יכול להתקבל בארץ לעבודה אין סיבה שלא תצליח למצוא באירופה.

sdfsdfsdfsfs

New member
איך אסתדר

איך אסתדר,סתם כדוגמא בברלין,בלי לדעת את השפה?
אני פחות רוצה לבריטניה כי הם עוזבים את האיחוד האירופאי.

vinney

Well-known member
מה זאת אומרת איך? תלמד את השפה.

מה אתה רוצה שיגידו לך פה?

sdfsdfsdfsfs

New member
הבנתי

מבאס שבריטניה יצאה מהאיחוד האירופאי שזה לא מפתיע.
איך אני אלמד גרמנית?
אם אעבור לאירופה זה למדינה שאפשר להסתדר שם גם עם אנגלית.

vinney

Well-known member
קח קורסים במכון גטה בתל אביב

עם אנגלית בלבד תוכל להסתדר בהולנד, ואולי שוויץ (אם כי באזור הצרפתי הם פחות מדברים אנגלית).

יבגניי34

New member
אתה לא תהיה המתכנת היחיד בברלין שלא יודע גרמנית

יאללה סע וספר איך היה.

vinney

Well-known member
אפשר גם לטוס ללא מזוודה

תשיג מס' טלפון במדינה בה אתה מעוניין, ותטוס רק כשיקבעו לך ראיון, תחזור יום למחרת. לא צריך מזוודה, אפשר עם תיק גב.

GuestOfHonor

New member
פנה לחברות אמריקאיות גדולות

יש חברות כאלה שמגייסות בארץ למשרות בחו"ל. אמאזון, פייסבוק, מיקרוסופט וגוגל הן דוגמא טובה - משלוש הראשונות קיבלתי בשנים האחרונות פניה להתראיין עבור משרות בחו"ל, ויש עוד כמוני בפורום.

פנה עכשיו - אם אני לא טועה, זאת בדיוק העונה שהם מחפשים (נגזר ממחזור החיים השנתי של ויזות לארה"ב).

לחילופין, אתה יכול לעבוד שנה-שנתיים בארץ בתחום שיש בו הרבה עבודה כדי לצבור נסיון, ואז לעשות פניה כזאת. יהיה לך 'קייס' יותר טוב.

sdfsdfsdfsfs

New member
הבנתי

כנראה זה מה שאעשה,אעבוד כשנתיים בישראל במטרה להתמחות בנושא מסוים ולאחר מכן על בסיס הנסיון הזה ,אבצע את הרילוקיישן בצורה עצמאית או דרך חברה.

אני בספק שלמשרת בוגר יעשו רילוקיישן.מה עוד שלגוגל ופייסבוק אין סיכוי שיקבלו אותי.

לעבור למדינה,בלי לדעת את השפה,נשמע לי לא פרקטי.

vinney

Well-known member
אתה משתמש במילה "רילוקיישן" ולא בדיוק ברור למה אתה מתכוון.

לעבור עם הדרכון האירופי שלך לאירופה ולחפש שם עבודה - זה לא "רילוקיישן". להתקבל ישירות לגוגל או פייסבוק באירופה או ארה"ב - גם לא. זה אולי "מעבר", אבל לא לזה מתכוונים במושג "רילוקיישן". מתכוונים לזה ש"מעבירים אותך". לא אתה עובר, אלא המעסיק מעביר אותך.

בדרך כלל, מעסיקים לא מעבירים בוגרים טריים או בעלי נסיון מועט של שנתיים-שלוש (אם כי לעתים נדירות עם שנתיים נסיון אפשר להצליח להשתחל לאיזה פרוייקט). בדרך כלל, רילוקיישן גם יהיה זמני. אחרי פרק זמן מסויים (שנה-שלוש שנים) תצטרך או למצוא משרה מקומית או לחזור אל מאיפה שבאת.

בחלק מהמדינות הויזות הניתנות לעובדים זרים גם שונות מהויזות הניתנות לאלה העוברים ברילוקיישן (בארה"ב, למשל, יש לזה משמעויות רבות). יש גם הבדל בין רילוקיישן "רגיל" לרילוקיישן למדינה בה אתה אזרח (במקרה השני, למעסיק אין שום צורך למעשה בלעשות לך "רילוקיישן", אלא יעדיפו לתת לך משרה מקומית - יצא להם הרבה יותר זול ולך הרבה יותר יקר).

user32

Well-known member
מנהל
בהמשך לדברים הנכונים שכתבו לך כאן

במקומך הייתי צובר 2-3 שנים נסיון בארץ ואז מוצא עבודה דרך לינקדאין או סתם אתרי חיפוש עבודה באירופה ונוסע לשלום. יש הרבה מדינות שתוכל להסתדר עם אנגלית לבד, במיוחד כשמדובר בחברות הי-טק שבדרך כלל רוב העובדים יודעים אנגלית טוב. ראיתי בהולנד ובגרמניה משרדים של חברות הי-טק שדיברו בהם אנגלית כי היו שם זרים בצוות (בעיקר רוסים אבל לא רק). מן הסתם עם הזמן תלמד את השפה המקומית.
יש גם מקומות ממש בינלאומיים. אני למשל קיבלתי לא פעם הצעות מגיברלטר שלדעתי ממוקמים שם חברות הימורים ופיננסים שמחפשים מקלט מס נוח באירופה. מאמין שעם אנגלית לא יהיה לך קשה להתאקלם שם. אירלנד גם משופעת בחברות הי-טק אם אתה מצליח להתרגל למבטא.
לא יודע אם ישראלי ללא נסיון כלל יוכל למצוא עבודה בחו"ל. לדעתי זה יהיה קשה.
בהצלחה

vinney

Well-known member
סתם הערה

בהולנד אכן אפשר להסתדר עם אנגלית בלבד כמעט בכל מקום, וגיברלטר היא קולוניה בריטית. אבל בגרמניה? עם אנגלית בלבד יהיה קשה מאוד. לא בעבודה, אלא מחוץ לעבודה. במיוחד באזורים פחות מרכזיים או עם אוכלוסיה יחסית מבוגרת (במיוחד במזרח המדינה).

user32

Well-known member
מנהל
כן, אבל

בהרבה מקומות באמת קשה להסתדר בגרמניה אבל ממה ששמעתי יש סצינת סטארטאפים תוססת בברלין עם אופי בינלאומי, קוסמופוליטי, ליברלי, שמאלני, בקיצור - אתה מבין למה אני מכוון. אני די בטוח שאפשר להסתדר שם עם אנגלית בלבד.
גיברלטר באמת של הבריטים מסתבר. אני מנחש שתהיה אפשרות לעבוד שם עם דרכון אירופאי גם אחרי שהברקזיט ייכנס לתוקף אבל באמת שאינני יודע.

vinney

Well-known member
אני בזמנו התקשיתי בברלין

אם כי זה היה לפני אי אילו שנים.
&nbsp
אבל בגרמניה התעשיה ממש לא מרוכזת כפי שאתה מתאר, אני מכיר סניפים של חברות בכל מיני מקומות. פרנקפורט, המבורג, לייפציג - ואלה עוד ערים יחסית גדולות. אני אישית הייתי בברלין ובפרנקפורט - בשתיהן היה לי קשה עם אנגלית בלבד ברגע שסטיתי מהנתיבים התיירותיים. יחסית להולנד בה לא נתקלתי באף אחד שלא ענה לי באנגלית - מדובר בהבדל מהותי.

user32

Well-known member
מנהל
לגבי התעשיה

זה נכון אבל הוא לא צריך למצוא עבודה בכל התעשיה. מספיק שיש ריכוז טוב של סטארטאפים בברלין כדי שיוכל להגיע לשם. למעשה מספיק חברה אחת במידה והוא מתקבל.
תודה שחלקת מנסיונך האישי. בדיון הבא אוכל להגיד "שמעתי ממישהו שהיה בברלין כך וכך" :)

vinney

Well-known member
נו, בסדר, העיקר שאתה יודע הכי טוב. כל עוד זה לא באנגלית.

אני ממליץ לך לחשוב מה אתה רוצה להשיג בררילוקיישן

ומסכים עם חבריי פה - יתכן וללא נסיון קודם בתעשיה, לא תמצא כל כך בקלות עבודה.
אם יש לך דרכון אירופאי - למה לא לעבוד כמה שנים בארץ, לצבור נסיון ואז לעבור?

למעלה