מענה למיילים של מגייסים

ni4ni

New member
מענה למיילים של מגייסים

שלום

אני כרגע לא ממש מחפש עבודה, אבל כמעט מדי יום מתקשר אלי מגייס מאיזו חברה ואומר משהו בסגנון "היינו פעם בקשר ורציתי לשאול אם חיפוש העבודה עדיין רלוונטי ?"
בדרך כלל אני שומע את מה שיש להם להציע ואז אומר בנימוס שאני לא מעוניין ותודה.
אלא שבזמן האחרון חלקם כבר לא טורחים להתקשר אלא שולחים כל כמה ימים מייל סטנדרטי כזה שאומר שפעם היינו בקשר וכ"ו וכ"ו ומפרט משרה או שתיים.

בהתחלה הייתי עונה לכל מייל כזה וכותב בנימוס שזה לא רלוונטי ואני לא מעוניין כרגע, אבל אחרי זה התחלתי לחשוב שאם הם לא טורחים להתקשר אז אני לא צריך לטרוח לענות.
האם נראה לכם שצריך לענות על מיילים כאלו ? מה אתם עושים במקרה כזה ?

תודה

Epsilonia

New member
אלה מיילים אוטומטיים

שאותם הם שולחים לתפוצה הכי רחבה שהם יכולים.
כבר קרה שדיברתי בטלפון עם מגייס, הסברתי לו שחיפוש העבודה אינו רלוונטי, ואחרי כמה שבועות קיבלתי מייל מאותו אדם בדיוק שדיבר איתי בטלפון.
אל תתרגש מזה. אתה יכול לענות בנימוס, אם בא לך, זה לא מה שימנע מהם להמשיך לשלוח מיילים.
&nbsp

vinney

Well-known member
ממיילים מתעלם

יש כאלה שבשיא החוצפה היו מתקשרים לקבלה של מקום העבודה שלי (יודעים מלינקדאין) ומבקשים שיעבירו לשלוחה שלי, לאלה הייתי מנתק בפנים. עכשיו אין לי שלוחה, מזל

&nbsp
אם זה מישהו שאכן דיברת איתו קודם - אפשר לשלוח מייל מנומס ולבקש להוריד אותך מרשימת התפוצה. אם לא יורידו מגיע לך פיצוי של כמה מאות שקלים על כל מייל שישלחו לך. אם זה מיילים אוטומטיים מכל מיני אנשים אקראיים - אין הרבה מה לעשות חוץ מלהתעלם.

user32

Well-known member
מנהל
עונה רק בשני מקרים

או שזו פניה ממש אישית כמו "עובד אצלינו משה שעבד איתך בX והוא ממליץ עליך אולי אפשר לעניין אותך וכו'"
או שמדובר בפניה של מישהו בכיר שלא מתחום הגיוס כמו סמנכ"ל פיתוח וכו' ואז שווה לשמור איתו על קשר או במקרה שלי לנסות למכור לו משהו.

בקשות חברות של מגייסות אני גם לא מאשר אלא אם כן הן מגיעות מחברה ממש מעניינת.

Nuke1985

Active member
אמרתי להם שאני לא מעוניין, והם הפסיקו

ההודעות היו כאלה שנראה שהם היו ממש לא רלוונטיות ( הם כנראה אוטומטיות ), בהתחלה זה לא הפריע לי כי זה נתן לי תחושה שאני "מרגיש את השוק". בשלב מסויים הבנתי שאם אני רוצה מידע באיכות דומה אני פשוט ייכול לקנפג איזה אתר דרושים שישלח לי מודעות במייל ...

הכלל אצבע שלי שאם זה לא מיילים שהייתי רוצה לבקש במפורש שישלחו לי, אני מבקש שיפסיקו.

לפי חוק הם חייבים להפסיק, כנ"ל לגבי שיחות טלפון, אם תגיד להם באופן מפורש הם אמורים להפסיק להתקשר. אם כל פעם שהם יתקשרו אתה תגיד להם שאתה לא מעוניין הם עדיין ייכולים להקטין ראש ולהתקשר כל כמה זמן ...

d70

Well-known member
תלוי
בפנייה אישית (מייל לינקאד אין וכו') אני משתדל לענות.בעתיד אני אולי אזדקק לשירותיו ועדיף שיזכרו אותי לחיוב.
בנוסף ,ברגע שאתה מעדכן שאתה עובד (אחרי תקופה של חיפוש עבודה) המענה אמור להפסיק את הגישושים והפניות.
לגבי המיילים,דווקא לאנשים עובדים יש בעייה להתחיל לדבר עם חברות השמה באמצע יום עבודה.מיילים זה יותר דיסקרטי.

בן100

New member
בשורה הראשונה בפרטים שלי בלינקאין

רשום במפורש שאני מבקש ממגייסים לא לפנות אלי.
&nbsp
לא שזה מונע מהן\ם. כן?
&nbsp

למעלה