תזה או ללא תזה - זאת השאלה

VanillaJS

New member
תזה או ללא תזה - זאת השאלה

שלום לכולם.

קצת רקע עליי: הייתי מתכנת 6 שנים בצה"ל. למדתי תוך כדי השירות לתואר ראשון. עם השחרור המשכתי לתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה (במשרה מלאה, ללא עבודה תוך כדי). המשכתי לתואר שני בגלל ענין אישי נטו.

אצלנו באוניברסיטה יש שני מסלולים לתואר שני: עם תזה וללא תזה. אני צריך להיסגר על המסלול שאותו אני רוצה במהלך הסמסטר הקרוב (כי אם אני הולך על המסלול עם התזה אני צריך כבר למצוא מנחה).

עכשיו, אני יודע בוודאות שאני לא רוצה להמשיך לקריירה מחקרית. אני רוצה לחזור לתכנת בתעשיה - זה מה שאני אוהב לעשות. כמו כן, שנה הבאה אני כבר רוצה לחזור לעבוד וכנראה יהיה לי הרבה יותר קשה לשלב עבודה עם תואר מחקרי מאשר עבודה עם תואר לא מחקרי (אם אני עושה בלי תזה אני פשוט יכול לקחת מספר קטן של קורסים כל סמסטר ולמרוח ככה את התואר בצורה שמסתדרת עם עבודה).

התחומי עניין שרציתי לחקור אותם הם למידה חישובית/data science.

מה דעתכם? האם כדאי להשקיע (וזה המון השקעה) בתוכנית המחקרית?

odo21

New member
אם אתה רוצה לעבוד בתחום שמעניינים אותך בתואר

קרי - למידה חישובית או data science, אז תיזה בהחלט חשובה לרזומה.
אם אתה רוצה להמשיך לתכנת, אין משמעות לתיזה.

choo

Active member

Grosseto

New member
בסדר, ויני

יש לך תואר שני מהאוניברסיטה הפתוחה עם תזה
&nbsp
וגם עבדת תוך כדי.

GuestOfHonor

New member
רק תיזה

מעסיקים באופן כללי לא 'סופרים' תואר שני אם הוא בלי תיזה.

התיזה זה מה שמייחד את התואר השני ומפריד אותו מסתם לקחת עוד קורסי בחירה בראשון. זאת חוויה של התעמקות בתחום מחקרי מסויים, שאי אפשר להשיג סתם על ידי ביצוע עוד ועוד קורסים בתחום הזה.

אם אתה לא רוצה לעשות תיזה, תכל'ס עדיף לעצור את התואר שני כאן ולא לבזבז עוד זמן. ברצינות.

מבחינת עבודה, אין לך מה לחזור למשרה מלאה עד שלא סיימת את התיזה. ספציפית בתחום שמעניין אותך, יש יש של משרות סטודנט לתארים מתקדמים. אם התוכנית שלך היא ללכת להיות data scientist אחרי התואר, אז זאת הדרך.

(אומר את זה בתור מישהו עם היסטוריה אישית מאוד דומה לשלך
).

למעלה