כמה אמור להרוויח בוגר של קורס בג'ון ברייס?

שנפשנפי

New member
כמה אמור להרוויח בוגר של קורס בג'ון ברייס?

קורס ג'אווה.
השאלה לא עבורי אלא עבור בוגר קורס שמחפש עכשיו עבודה ראשונה.
קשה לי להעריך על סמך משכורות שניתנות אצלנו כי בסביבתי כולם בוגרי תואר.
חיפשתי בטבלאות שכר ומצאתי רק אחת שיש בה את הסעיף הזה, והיא נראית לי קצת מפוקפקת.
מישהו יודע לענות?

בבקשה תמנעו מתשובות כמו "שייקח כל מה שמציעים לו".
אשמח אם תענו לי על סמך מידע מהימן.
תודה.

vinney

Well-known member
קשה להמנע מתשובה מתבקשת

בסופו של דבר הוא שווה את מה שמציעים לו. אם הוא יכול לקבל הצעות ממספר מקומות - זה יהיה מדד קצת יותר אמין, ויהיה אפשר להשוות ולהתמקח.
&nbsp
בגדול, הקושי הוא בלהתקבל לעבודה הראשונה ולהתחיל לצבור נסיון, כך שכן - שיקח כל מה שמציעים לו.

vinney

Well-known member
בן אדם שהמכשול העיקרי שלו זה למצוא עבודה ולצבור נסיון

לא צריך לדאוג לגבי 6K או 12K - זה לא רלוונטי.
&nbsp
אין קנה מידה כי זה מקרה יחסית נדיר, לרוב אנשים בלי שום נסיון או השכלה רלוונטית ורק עם קורס של ג'ון ברייס בכלל לא יגיעו לשלב של לקבל הצעת עבודה בתחום.

יNOT

New member
הייתי חייב להגיב על זה...

ראיתי את הסרטון הזה בעבר על הרבה נושאים,אבל כנראה כשזה "עליך" אז קשה לקבל את זה בשאת נפש,ולהגיד "מצחיק". אני מקבל את הסינון שחברות ההייטק עושות,לא מתוך הבנה שזו ה"שיטה הכי טובה" אלא בגלל שיש צורך ב"שיטה" בכלל, לא שונה מצה"ל...באמת...הרי צה"ל לא גייס ליחידות המחשב שלו את אלה ש"חיים במחשב" ,צה"ל מגייס את אלה שהצטיינו בלימודיהם,כי יש להם יכולת לימוד "מוכחת". התעשייה מגייסת את אלה שיש להם תעודות וניסיון מוכח מתוך מחשבה על זמני פיתוח קצרים או פיתוח שמצריך אלגוריתמים מורכבים. לא פעם ולא פעמיים דנו בנושא הזה פה בפורום,על אחוזי ההצלחה של אותם גיוסים,על "סיגי", ועל שאר ה"תלאות" שעוברים המראיינים עד שמגיעים למועמד שאותו הם מאשרים. אבל למרות כל זה.........המחשבה שאוליי רואים בבוגר מכללה/קורס....מקור של רוע,ושנאה ששמורה לגרוע מכל....היא קצת יותר ממאכזבת....אוליי אני רגיש מדיי...ומצד שני זה לפחות טוב לדעת "למה", ולפחות על זה הסרטון מצליח לענות.

אני סקרן אם כדי לאזן את הבושה ותחושת הגועל,עשו גם סרטון דומה שמציג את היטלר "המעסיק" בחברת הייטק ישראלית שמסנן מועמדים?

N i X

New member
אני חושב שלקחת את זה קצת קשה מדי...

כמו שאמרת, עשו את הסרטונים האלה על מגוון נושאים, זה סוג של meme אם תרצה.
&nbsp
ואם כבר, הסרטון לא בא להשוות את בוגרי המכללות להיטלר, אלה לבקר את הדרישות המוגזמות ( זה לויכוח אחר ) של המעסיקים כלפי בוגרי מכללות.

יNOT

New member
אפשר להתפלסף על כוונת הסרטון...

ומה עבר ליוצר בראש, וטוהר כוונותיו...אבל אי אפשר להתווכח על הבחירה שלקח היוצר של הסרטון,ובחר להציג את בוגרי המכללות/קורסים כהיטלר. הדבר אוליי היה בתום לב, אבל...אני יכול לומר לך שמבחינתי זה לא שונה מהכרזות של הנשיא כהיטלר,או של ראש הממשלה. אפשר לטעון גם שאלה לא התכוונו לתקוף לגופו של אדם אלא לדיעותיו,ושכוונותיהם היו טהורות לחלוטין....(אני לא אעז לטעון את זה) אבל בסופו של דבר מי שמוצג כהיטלר הוא מי ש"אנחנו" הצופים רוצים לגנות,לצחוק עליו,ולא לכבד.

אני בטוח שלא הייתה כוונה להגיד שבוגרי המכללות הם הרשע בהתגלמותו,אבל אם הדבר לא מגונה,ומתורץ,כפי שאתה עושה...זה הופך ללגיטימי, ובסופו של דבר זה משפיע... מי שראה את הסרטון הזה וצחק ממנו, וייקבל לידיו קורות חיים של בוגר מכללה קורס,"יידע" בנוסף לשאר הסיבות שכבר היו לו לתירוץ,שיש לו עוד "סיבה" למה להעביר את השם לתחתית הערמה.

*לתשומת לבך,אתה שקישרת לסרטון הזה עשית זאת בדיון על שכר שבוגר מכללה/קורס צריך לבקש ממעסיק. אתה ההוכחה שיש לסרטון הזה השפעה שלילית על איך נתפס בוגר מכללה/קורס, אם אתה רוצה להודות בכך או לא.

טענתך היא הפוכה,או הבנתך את הסרטון פשוט שונה משלי, אבל לדעתי הצנועה, אם הכוונה הייתה אכן כמו זו שאתה טוען לה,המעסיק היה מוצג בתור היטלר ולא בוגר המכללה. ולכן שאלתי אם נעשה סרטון קודם לאיזון טענותיי.

*אני רוצה להבהיר שאין לי שום טענה אישית נגדך, ושברור לי שכוונותיך היו לכבד את הפורום ומשתתפיו,התגובה שלי היא היא רק כנגד התוצאה לא הכוונה.

BravoMan

Active member
אין לי מידע קונקרטי על בוגר קורס ג'ון ברייס

אבל נניח שהייתי מכיר מישהו שנכנס לעבודה אחרי קורס כזה ומרוויח X.
האם זה בהכרח היה מספר נכון לשאוף אליו עבור החבר שלך?
&nbsp
השאלה שלך מנוסחת מעניין: מצד אחד, אתה בטוח שהחבר שלך שווה לפחות סכום מסוים, כי כתבת "בבקשה תמנעו מתשובות כמו שייקח כל מה שמציעים לו", מצד שני, אתה לא חושב שהוא שווה כמו בוגר תואר.
&nbsp
אז השאלה האמתית היא לא "כמה אמור להרוויח" אלא "כמה החבר שלך שווה"?
&nbsp
מה בעצם הרמה שלו?
למה הוא מסוגל? מה הוא ידע לתת למעסיק ואיך הוא יכול להציג את הידע והכישורים שלו בראיון עבודה?
&nbsp
האם הוא התעסק בפיתוח לפני הקורס? יש לו זיקה למקצוע והוא עשה לבד פרויקטים?
יש לו תיק עבודות?
האם הוא סיים את הקורס בהצטיינות, בינוני, או בקושי עבר?
&nbsp
יש בכלל משהו מחוץ לקורס להראות?
&nbsp
אני חושב שהסיבה שלא מצאת טבלאות שכר ל-"בוגרי קורס" היא שיש מגוון סיבות למה אנשים הולכים לקורס ולא עושים תואר, והסיבות האלה קשורות באופן ישיר לרמה של אותם אנשים כמפתחים.
&nbsp
יהיה הבדל של שמיים וארץ בביצועים של מישהו שאין לו כל זיקה לתחום הפיתוח ועשה את הקורס רק כי הוא שמע שמפתחים מרוויחים בוחטה וחשב שאפשר להפוך למפתח בקלות, לבין מישהו שחי ונושם "מחשבים" מגיל קטן, אבל מסיבות כלכליות, אישיות, או אחרות נמנע ממנו ללכת אפילו למכללה ולכן עשה קורס כדי שיהיה לו לפחות משהו "רשמי" להראות.
&nbsp
ומכאן שגם השווי של עובד כזה למעסיק יהיה מאוד שונה.
&nbsp
גם אצל אנשים עם תואר יש שוני די גדול, אבל לפחות עצם העובדה שהם סיימו מסלול תלת שנתי די מפרך בציון מסוים נותן קו בסיס, שקורס בודד לא מסוגל לתת.

שנפשנפי

New member
זה לא העניין.

אין לי שום יכולת לדעת כמה הבחור "שווה" כי הרי הוא לא עבד עוד באף מקום ורק על סמך קורס קשה לדעת.
זו שאלה לגמרי קונקרטית: כמה מקובל?
אם היא התשובה היא שאין משהו מקובל ולכן אני לא אמצא את זה בטבלאות שכר - בסדר גמור. תשובה לגיטימית.
אם התשובה היא שכר מינימום זה גם בסדר.
אבל להגיד 0K ומעלה זה כבר לא לגיטימי, כי ברור שאף אחד לא יעבוד בכלום כסף.
(לפחות לא מישהו שיש לו ילדים להאכיל...)

עכשיו, אני אשאל את זה אחרת:
אם הוא מקבל עבודה בשכר מינימום, האם זה סביר לחשוב שתוך שנתיים - שלוש השכר כבר לא יהיה מינימום?
או שבוגר קורס "נתקע" במשרות עם שכר נמוך לנצח ואין לו בכלל למה לצפות?

יבגניי34

New member
אתה מציג דטרמיניזם מדכדך משהו. זה תלוי בו!

אף אחד לא ״נתקע״. מי שמשקיע חופר ונובר נהיה טוב ומי שטוב מבוקש ומי שמבוקש משלמים לו הרבה כדי שלא יברח.

BravoMan

Active member
"קח מה שמציעים" לא אומר שכר מינימום

ובטח לא "תעבוד בחינם" שזה בכלל לא חוקי.
&nbsp
הכוונה היא שבתור בוגר קורס בלבד, אפילו לא תואר במכללה, שמנסה להתמודד על אותן משרות כמו בעלי תארים, הוא לא יכול להרשות לעצמו להיות בררן.
בנוסף, ניסיון איכותי יכול להיות שווה יותר מכמה אלפים בנטו. אפילו למי שיש תואר.
&nbsp
אני יכול לספר לך באופן אישי שגם מי שאין לו תואר לא נתקע, בתנאי שהוא טוב והוא לומד ומשתפר תוך כדי עבודה.
&nbsp
כשהגעתי לעבודה הראשונה שלי בתור מתכנת לא היה לי גם קורס.
למיטב ידיעתי, באותה תקופה עוד לא עלו על הפטנט להציע קורסי שקר כאלה.
&nbsp
מצד שני, היה לי תיק עבודות - תוכנות קטנות שכתבתי בשביל עצמי וחברים.
בנוסף, נבחנתי בעובדת בית שלקח לי כשבוע לעשות - ממש תוכנה אמתית שעושה משהו קצת שימושי.
&nbsp
התחלתי עם שכר נמוך, אבל לא נתקעתי איתו.
ואני מכיר עוד כמה אנשים במצבי.
&nbsp
אבל, וזה אבל גדול - אני ואחרים שהגיעו במסלול הזה חיים ונושמים מחשבים מגיל די צעיר.
אנחנו אוהבים לתכנת, ועושים את זה לפעמים גם כתחביב.
&nbsp
אם זה לא המצב של החבר שלך, הוא יהיה בבעיה...
כמו שכבר כתבו לך, הכל תלוי בו.
&nbsp
ועוד נקודה חשובה:
יש דברים שבעבודה ראשונה חשובים הרבה יותר מהשכר, אפילו אם יש לך תואר, אבל פי כמה אם אין לך.
ניסיון איכותי, אנשים חזקים שאפשר ללמוד מהם, חשיפה לטכנולוגיות ושיטות עבודה - כל אלה חשובים יותר מהברוטו בשנים הראשונות של המפתח, כי בעתיד הם יבטיחו עבודה איכותית ושכר (ויתר התנאים) בהתאם.

vinney

Well-known member
המעסיקים לא מטומטמים

אם מישהו יציע לחבר הזה שלך שכר מינימום - הרי ברור לו שהבן אדם יעזוב תוך לכל היותר שנתיים. כך שכך גם צריך להתייחס להצעות האלה, ולפי זה למדוד. מעסיק שירצה שהבן אדם ישאר לתקופה סבירה+, יציע שכר סביר+. ברור שזה יהיה יותר נמוך מהשכר שמוצע לבוגרי תוארים, אבל זה יהיה שכר שהבן אדם לא יברח ממנו אחרי שצבר מינימום נסיון.

זה לא עובד ככה
אם הוא ימצא עבודה, השכר יהיה דומה לזה של מתחיל חסר נסיון, ולא משנה מה ההכשרה שלו.
&nbsp
אם הוא לא ימצא עבודה, לא יהיה לו שום שכר.
&nbsp
בשאלה שלך יש הנחה סמויה שכל בוגר מוצא עבודה בשכר כלשהו. זה פשוט לא נכון.

h a j b i

New member
לא מדוייק

מניסיון של אנשים שאני מכיר, יש גם משרות פיתוח ב- 6,000 ו - 7,000 ש"ח, אני מניח שבוגר שיכול למצוא משרה ב- 10K וצפונה לא יילך עליהן אז נשארים בוגרי קורסים או בוגרי מכללות בציונים נמוכים.

אבל זה נכון שגם קיימת האפשרות לא למצוא משרה בכלל.

למעלה