איך ממשיכים מכאן - תואר שני?

• פותח הנושא Ac32
  • פורסם בתאריך

Ac32

New member
איך ממשיכים מכאן - תואר שני?

היי,
אני עומד לסיים את התואר הראשון במדעי המחשב בעוד כסמסטר, בממוצע גבוה מאוניברסיטה. ומתלבט בנוגע לתואר שני או עבודה במשרה מלאה.

הבנתי שלתואר שני במדעי המחשב אין הרבה ייתרונות. אבל אני לא מיציתי את הלימודים, והרבה אומרים שמהרגע שנכנסים לשוק, קשה מאוד לצאת לחזור ללמוד.

אני מתלבט בין תואר שני במדעי המחשב או תואר שני במנהל עסקים (שניהם יהיו תוך כדי עבודה). האם אחד מהם יכול לפגוע בסיכוי שלי למצוא עבודה? כלומר האם "ההשקעה" שלי בתואר שני יכולה להרוס לי?

שאלה נוספת לגבי חיפוש עבודה, אני עובד במשרת סטודנט (יומיים בשבוע), ובסיום התואר זה יהיה כמעט שנתיים שאני שם. האם זה עונה על ההגדרה "ניסיון"? הבנתי שבהרבה משרות, יש בקשה לבעלי נסיון של X שנים, ניסיון של סטודנט נספר? או שאני עדיין עונה להגדרה של בוגר טרי?

תודה

תואר שני במנהל עזקים זה בזבוז זמן

אם תבא לך לעשות תואר שני במדמח תעשי. אמרת לבד מה השיקולים לכן וללא.
אם את כן עושה אז תחפשי לדעתי תחומים שיהיו רלוונטיים אחרי זה בעבודה.

ai21

New member
עזוב שטויות - ותמשיך לעבוד

גם אני לא מיציתי, ובתור מי שכל החיים חלם על התואר הייתי חייב להמשיך.
אז אחרי שעבדתי כמה שנים (וחסכתי יפה, וקניתי 2 בתים), חזרתי לתואר שני (למרות שזה היה די מיותר).
הסיבה שקשה לחזור ללמוד - היא שהמשכורות כ"כ גבוהות והתועלת כ"כ נמוכה.
&nbsp
תואר שני במנהל עסקים זה רצוי - רק כשאתה כבר במשרה ניהולית זוטרה,
אחרת זה בזבוז זמן טוטאלי.
&nbsp
הנסיון כסטודנט נספר - במיוחד כשאין מולך מועמדים טובים יותר,
אחרת הם יזכו במשרה ואתה לא.
כך זה תמיד.
אבל אם אין לך נסיון בכלל, ולא עבדת כסטודנט - אתה "תקוע".
אם העבודה טובה - תישאר שם עוד שנתיים לפחות לפני שאתה מתחיל תואר שני.

GuestOfHonor

New member
נשמע מוכר

גם אני לא מיציתי את הלימודים אחרי התואר הראשון. אחרי התלבטות לא פשוטה, הלכתי לתואר שני.

אני מציע לך ללכת לתואר שני במדעי המחשב אך ורק אם:
1. אתה רוצה להישאר באקדמיה ולהיות דוד פרופסור.
2. יש תחום מחקר מסויים שאתה רוצה להתמחות בו ולעבוד בו אחר כך, דוגמת למידת מכונה או ראיה ממוחשבת.
3. אתה מבין מה המחיר של עוד שנתיים סטודנטיאליות שלא מקדמות אותך כלכלית ומבחינת קריירה, ומוכן לשלם אותו.

אם אתה לא עונה על אף אחד מהסעיפים, לך לעבוד. שקול שוב תואר שני כשכן תענה על אחד הסעיפים.

אם יש עוד תחומים במדעי המחשב שאתה רוצה ללמוד - אתה יכול ללמוד אותם לבד, בלי לקחת קורס באוניברסיטה. יש גם תחומים מעניינים שאין להם קורס מקביל באוניברסיטה ותוכל ללמוד אותם לבד אם תרצה.

לגבי תואר שני במנהל עסקים - ממליץ לעבוד כמה שנים לפני שמתחילים ללמוד אותו, כדי לקבל קונטקסט מהעולם האמיתי על הרבה דברים שתלמד בתואר הזה.

וכן, אחרי שמתחילים לעבוד לא תמיד קל לעצור אחרי כמה שנים ולהגיד "פוס משכורת וקריירה, רוצה תואר שני". אבל זה תלוי רק בך, אין אף אחד שמכריח אותך להמשיך לעבוד בשום שלב. אני מכיר אנשים שעשו את זה.

משרת הסטודנט שלך בהחלט נחשבת כנסיון, וחשוב שתרשום אותה בקורות החיים. אין נוסחא מסודרת של "שנת נסיון של סטודנט = חודשיים נסיון משרה מלאה + שלוש שנות כלב". הערך של הנסיון שלך תלוי במה אתה עושה במשרת הסטודנט הזאת.

אם אתה מחליט כן ללכת על משרה מלאה, אתה מוזמן לשלוח לי מסר.

GuestOfHonor

New member
לגבי "תואר שני פוגע בסיכויי קבלה"

עד כמה שאני מכיר, זה לא המצב.

היה לי מראיין אחד שהעביר אותי ואמר לי אחר כך שהם חששו שאני פחות בקטע של עבודה יותר בקטע של אקדמיה. במקרה שלי, שטות מוחלטת (כמו שדי ברור מהקו"ח שלי).

מה שכן, השנתיים שאתה מבלה בתואר השני היו יכולות להיות שנתיים של נסיון רלוונטי, שהיו הופכות אותך למועמד יותר מעניין למשרות בתחום.

למעלה