מדעי המחשב

lopfa11

New member
מדעי המחשב

היי אנשים , אשמח לעזרה..
אני מתלבט אם ללמוד מדמ''ח וישנם חששות ...
קודם כל זה דרך מסלול העתודה - אני מקבל 8.5k כל שנה ואני מהפריפריה ויש אפשרות לקבל עוד מלגה (ואז הופך לעזרה ממש משמועתית ) +מחשב .

החשש הוא לא לאהוב לתכנת ,יש דבר כזה?
אני מסתכל על קוד וזה לא ממש מלהיב אותי ,אבל אולי זה לא אינדקציה כי חוץ מ5 יחידות בתיכון לא למדתי כלום . נראה קצת מלחיץ בלי סוף שורות ..

מצד שני אולי לפתח דברים זה כן יכול להיות מעניין ושפה זה רק אמצעי ..
(שירות בצה''ל )
עתודה כי זה מאפשר לי לעשות שירות משמעותי ועוזר במימון ( יש לי פרופיל קרבי ואני פחות בקטע ורבאק קרבי ,אז עדיפות אחרונה כזו..)

דיברתי עם מישהו שאמר לי שיש אנשים שהם לא סובלים לתכנת ובאו בגלל התנאים ובסוף פורשים -זה נכון או שטויות ? השעות המקובלות הן 9-18 להבנתי ...
אשמח למידע .תודה רבה לכם

BravoMan

Active member
כן, יש דבר כזה!

תכנות הוא לא שורות קוד.
הוא פתרון בעיות.
&nbsp
קוד הוא אכן רק כלי.
אבל בגלל שזה מקצוע יצירתי, חייבים לאהוב אותו במידה מסוימת, אחרת מאוד קשה לעבוד בו ולא מצליחים להתקדם לשום מקום.
&nbsp
מכיר אדם שסיים תואר, עבד שנתיים בפיתוח תוכנה ופרש כי לא סבל את זה.
זה עניין מאוד אישי.
&nbsp
אתה צריך להחליט אם זה מתאים לך או לא.
&nbsp
שים לב גם, שעתודה זה עניין לא פשוט.
אתה מתחייב ל-3 שנים קבע. זה אולי לא נראה לך נורא עכשיו, אבל כשתכיר קצת יותר את צה"ל תראה שזה לא עניין של מה בכך.
&nbsp
בנוסף, יש מקרים בהם עתודאים עם תואר נזרקים לכל מיני תפקידים לא קשורים.
צרכי צבא וכל זה...
&nbsp
בקיצור - אתה עומד לפני הרפתקה רצינית.
תעשה חושבים טוב טוב עם עצמך עם זה מתאים לך, כי זו חתיכת התחייבות.
&nbsp
אני הייתי איפה שאתה נמצא, אבל לי לא היו ספקות - אני אהבתי לתכנת מגיל קטן.
אם אתה לא מתחבר לזה, תשקול מקצוע אחר שתתחבר אליו - יהיה לך הרבה יותר טוב!

יבגניי34

New member
אפרופו ובלי שום קשר, מינכן כנראה בועטת את לינוקס

קראתי על זה כתבה מעניינת. חשדות ל״שחיתות קופרטיבית״ נזרקים לאוויר, ולא מצאתי פירוט סביר של הבעיות הטכניות, אם בכלל, שהיו עם הלינוקס שלהם.

ייתכן שזה הכל פוליטיקה קטנה, ואולי באמת קשה להם להיות ״אי״ לינוקסי בתוך אוקיינוס גלובלי של ווינדוס. לך תדע.

כמו שאמרו - תביא דוגמה אחרת להבא

BravoMan

Active member
למה כנסת את זה לשרשור לא קשור???

אם יש לך כתבה רלוונטית, תביא קישור, אשמח לקרוא!
ותביא אותו בשרשור חדש, כי זה לחלוטין לא קשור למה שהבחור שאל, ובטח גם אין לו מושג על השרשור הקודם, אז אתה סתם מבלבל אותו.
&nbsp
מזמן לא נתקלתי בחדשות על הפרויקט של מינכן, אז יהיה מאוד מעניין לקרוא משהו עדכני אם יש לך.
&nbsp
ולהזכירך - הבאתי גם את הדוגמה של משטרת צרפת וגם של הצעות חוק בדרום אמריקה לחייב מוסדות ציבור לשימוש בתוכנה חופשית.
&nbsp
90 אלף שולחנות עבודה Ubuntu לא הולכים ברגל

https://arstechnica.com/information...e-saves-millions-of-euros-by-adopting-ubuntu/

BravoMan

Active member
מה הבעיה?

כתוב שם די במפורש שאפילו חברת בת של MS לא מצא בעיות טכניות, אלא רק בעיות ארגוניות.
&nbsp
נראה שהכל פוליטיקה וכסף - ספציפית, MS שילמו לראש עיר חדש כדי שיקדם אותם, וזה הכל...
&nbsp
בכל מקרה, לפי הכתבה זה עוד לא הוחלט סופית. נראה מה קורה בעוד שבוע.

ai21

New member
תנסה לחשוב מה אתה כן אוהב

מנסיוני בצבא הרבה עתודאים נשלחים לתפקיד "מנהל פרוייקטים",
שבעיקרון מדובר על שותפות באיפיונים ופיקוח מגבוה על התקדמות.
מי שאוהב קוד - שונא את זה,
ומי שאוהב ניהול - אוהב את זה.

אם למדת 5 יחידות מחשבים - אתה אמור לדעת אם אתה נהנה מזה או לא.
להסתכל על קוד זה לא כיף.
עבודה בתכנות בגדול זה לקבל משימה קשה, לחלק אותה לחתיכות קטנות, ולפצח אותה בהדרגה,
אם אתה אוהב "פיתרון בעיות" - אז זה כיף.
התנאים בצבא הרבה פחות טובים מבאזרחות, ובנוסף אתה בצבא כשכל החברים שלך כבר גמרו צבא (והם בצבא כשאתה חוגג באוניברסיטה עם לפטוףפותקציב מהצבא) - ונכון, יש הרבה פורשים.

lopfa11

New member
כן

הקבע לא מפחיד אותי ... בקבע בהתחהל עתודאי ירוויח 7אלף בערך (נטו ) לעומת 10-11 נטו משל מתכנת ממוצע ? לא ממש קריטי לדעתי אם מחשבים את היתרונות (תלוי שיבוץ) .
החשש הוא לא לאהוב ..
אתה כל פעם מקבל בעיה חדשה בעבודה השוטפת וצריך לפתור אותה באמצעות קוד ?
אחרי שנים במקצוע ,זה יכול להימאס?

ai21

New member
6 נטו (ולא 7) לעומת 12 נטו למהנדס בנסיון דומה

זה פער גדול,
חלק מהתפקידים בצבא - בהחלט מפצים על הפער, ומשמשים מקפצה לתפקיד מעולה באזרחות (ראש צוות או מאפיין בצבא - יקבל תפקיד דומה באזרחות),
וחלק לא.

לא את כל המשימות אני אוהב (אחרי 13 שנה בתפקידי פיתוח). חלק מעניינות מאוד וחלק משעממות, כמו כל עבודה.
עכשיו למשל - קיבלתי משימה מרתקת: להעביר את כל הקוד למעבד חדש, מעניין ומשדרג את קורות החיים, וביצעתי אותה בזריזות והנאה רבה.
ואחרי זה קיבלתי משימה משעממת - לכתוב מסמכי התקנה.

lopfa11

New member
המשכורת עלתה אז כי זה 6 לכיוון ה7 (להבנתי )

האמת שזה לא אומר לי ממש משהו להעביר את הקוד למעבד חדש ... :p (כנל מסמכי העתקה) .

יצא לך לפגוש קולגות שלא אהבו את העבודה? כי אולי זה סתם חשש ובסוף שפות זה עוד שפה ( דובר עברית ,אנגלית ופייתון שפת אם ;) .
העבודה השוטפת כוללת אינטרקציה עם אנשים ? ושעות העבודה המקובלות הן 9.5 שעות או שבאמת עובדים בלילות ומיתוסים אחרים (מקום נורמלי ולא סטארטפ לחוץץ ) .

BravoMan

Active member
כמה דברים:

1. קבע זה לא רק עניין של משכורת.
אתה עוד לא היית בצבא. אתה לא מבין איך הגוף הזה מתנהל. צריך אופי מאוד מסוים כדי להישאר שם דקה מעבר ל-3 שנים שמחייבים אותך ולא לסבול בטרוף.
&nbsp
בוא נגיד כך - כל הכתובת "עד מתי" שאתה רואה בכל מיני מקומות - יש להן סיבה!
&nbsp
2. יש מגוון עבודות שונות בתחום פיתוח תוכנה.
יש תפקידים שכוללים לא מעט נסיעות לחו"ל.
יש תפקידים שכוללים תקשורת כתובה ומילולית עם אנשים ממדינות שונות ומשונות.
לפעמים עובדים בצוות ולפעמים לבד.
&nbsp
כמה עובדים תלוי במקום ובזמן.
סתם כדוגמה - יום עבודה רגיל שלי הוא 9 שעות. אבל היו זמנים שנשארתי עד מאוחר כי היה משהו שהייתי חייב לסגור - לפעמים כי זה "גירד לי" ולא רציתי לעזוב באמצע, ולפעמים כי היה deadline ולקוח גדול שאי אפשר לאכזב.
&nbsp
מצד שני, הרבה מקומות גמישים לגבי מתי אתה מגיע ומתי אתה הולך, במיוחד אחרי שאתה עובד במקום שנה שנתיים, כמובן בתנאי שאתה נותן תפוקה טובה.
&nbsp
אבל דבר אחד אתה חייב להבין - אף אחד לא יגיד לך אם זה מתאים לך!
זו הרגשה אישית שלך, ורק אתה יכול לדעת את התשובה האמתית שאתה מחפש!

choo

Active member
לא כל מי שניהל צוות בצבא יקבל תפקיד ראש צוות באזרחות

&nbsp
בצבא יש יחסית מעט עובדים בכל צוות, ולכן רבים נהיים ראשי צוותים. באזרחות, החברות האמריקאיות מכתיבות טון שונה, שחילחל גם ללא מעט חברות ישראליות (הרבה יותר מפתחים על כל ראש צוות). מעבר לזה, ראש צוות באזרחות צריך לעסוק בנושאים שבהם ראש צוות בצבא לא צריך לעסוק (שימור עובדים, ניהול משכורות וכדומה)
&nbsp
בנוסף, הנטיה בחברות היא לשים במשרות ניהול צוות אנשים שעבדו בתוך החברה, ולא לקחת ראשי צוותים מבחוץ אלא אם אין מישהו מתאים מבפנים לקידום.
&nbsp
לפיכך, אתה תמצא לא מעט אנשים שבצבא ניהלו צוותים, וכשעברו לאזרחות בפועל מצאו תפקידי פיתוח ולא תפקידי ניהול. במקביל אתה תמצא אנשים שניהלו צוות בחברה אחת, וכשעברו לחברה שניה זה היה לתפקיד פיתוח ולא לתפקיד ניהול צוות.

GuestOfHonor

New member
אל תיכנס למסלול של תשע שנים עם חוסר בטחון

זה בסדר גמור לא לדעת בגיל 17 מה אתה רוצה לעשות עם עצמך, וזה ממש בסדר לא לדעת אם אתה מתחבר למקצוע מסויים או לא.

תשע שנים זה המון זמן להתחייב למשהו. יש אנשים שזה מתאים להם ושפורחים בעתודה. אם יש לך חוסר בטחון לגבי התחום, סביר שזה לא מתאים לך.

אל תלך לעתודה רק כי יש מלגה ונותנים לך מחשב. אל תלך לעתודה רק כי זה מוציא אותך מקרבי. תשע שנים מהחיים שוות הרבה יותר משני הדברים האלה ביחד.

אני אומר לך את כל זה בתור מי שהיה חונך בעתידים, שירת עם עתודאים בצבא ולמד איתם באוניברסיטה. עשה לעצמך טובה ותקשיב לי.

מה הדדליין שלך להגשת מועמדות לעתודה? אם יש לך עוד זמן, אתה יכול אולי להתנסות בפיתוח תוכנה בצורה יותר רצינית ולראות אם זה מתיישב עליך. דבר עם המורה שלך למחשבים ותבקש הכוונה לפרוייקט גדול ו'אמיתי'. אם היא או הוא לא מסוגלים לתת לך את זה, דבר איתנו או עם כל מי שנמצא בסביבתך ועובד במקצוע (בתקווה שיש מישהו כזה).

Nuke1985

Active member
, כדאי גם להוסיף שטעות נפוצה אצל מתגייסים היא ...

שהם חושבים שאם אתה לא קרבי , אתה תהיה איזה פקיד או עובד רס"ר.

יש מלא תפקידים משמעותיים לא קרביים למועמדים איכותיים עם מוטיבציה גבוהה, במיוחד במערך הטכני. לדוגמה בזמני אמרו לי שהצבא מעדיף לשים בן אדם בתור טכנאי אלקטרוניקה מאשר בתור לוחם כי שמה יש מצוקת כוח אדם גבוהה יותר. הוא גם היה מוכן לממן לאנשים קורס קדם צבאי רק כדי שהם יהיו טכנאי אלקטרוניקה.

וכדאי להדגיש, הצבא הוא מסגרת קשה שלא מתאימה לכל אחד. אני הייתי עם מוטיבציה גבוהה יחסית, הייתי בקבע, ונחשבתי למישהו שעושה עבודה מאוד מאוד טובה אבל עדיין דיי סבלתי. אני חושב שבאמת אי אפשר לדעת אם מתאימים למסגרת צבאית בלי לקבל "טעימה".

GuestOfHonor

New member
עם פרופיל קרבי, קשה להתגלגל למסלול לא קרבי

לפחות ככה זה היה בזמני.

ואני מבין שיש אנשים עם רתיעה וחשש גדול משירות קרבי, עד כדי כך שהם מוכנים לתת עוד שנים לאותו ארגון ש"מתעלל" בהם כדי לא להיות בקרבי. אבל זה באמת לא שווה את זה.

אם לפותח השרשור יש אפשרות להתמיין לתפקיד כזה של טכנאי אלקטרוניקה עם פרופיל קרבי - בכיף, אני אומר.

ipv6

Member
חלק מקורסים של מודיעין "מנצחים" קרבי

ככה לפחות היה בזמני.
כמובן שלא פשוט להתקבל אליהם.

בימי ממר"מ יכלו לקבל עד 5 בעלי פרופיל קרבי לשנה לקורס תכנות

או אולי 5 לקורס (נפתחו שלושה בשנה). במחשבה שנייה, אולי רק לבעלי פרופיל נמוך מ 82.

תמיד היו פתחים קטנים עבור יוצאים מן הכלל, צריך רק לחפש אותם.

lopfa11

New member
תודה

עד סוף פבואר להירשם לעתודה . סיימתי כבר 5 יחידות (אין לי מורה ..)
אין אף אחד במשפחתי שעובד בהייטקאז לא אוכל להתייעץ איתו .
פרויקט כמו מה ?
ויצא לך להיפגש עם עתודאים שלא אהבו לתכנת? עד כמה ניתן להמשיך אם זה אע''פ כן ?
אם אפשר דוגמא נניח שעשית בצבא...
תודה רבה לך !!!

למעלה