הסיפור הרגיל עם הגיל.

הסיפור הרגיל עם הגיל.

לא משנה כמה אני חופר בנושא אני לא יוצא עם מסקנה. מצד אחד בעבר כששאלתי בפורום אז אנשים כתבו לי שאפשר לעשות הסבה להייטק בגיל יותר מאוחר ואין בעיה. מצד שני רק בעמוד הזה כמדומני מישהו כתב שעובד מעל גיל 40 הוא "סוס מת מהלך", ואין מצב לעשות הסבה. אז מה האמת ובאיזה גיל עובר הגבול? ואולי בעצם צריך לחלק את השאלה לשני חלקים, אולי אפשר נגיד לעשות הסבה באיזה גיל 35, אבל עדיין בכל מקרה לכולם השעון נגמר באיזה 40-45. אנא יישבו את הסתירה בין המקורות השונים.

יש כאלה ויש כאלה.

יש כאלה שהם מוכשרים במה שהם עושים, ומבוקשים גם בגיל 60 וגם אחריו.

יש כאלה שפחות מוכשרים ( או בחרו לא בדיוק במסלול שמתאים להם, או לא טובים ביחסי אנוש, אם כל מיני כשלים אחרים) וגם בגיל 30 קשה להם למצוא עבודה.

ויש כאלה שעבדו קשה, ובגיל 45 לא ״נגמר להם השעון״ אבל הם מרגישים מותשים מהתחום, ומחפשים הסבה למקצוע יותר נינוח/שונה.

אבל הכי חשוב - אל תקבל החלטה על המקצוע על סמך פורום עם כל מיני כותבים אנונימים.

user32

Well-known member
מנהל
אתה מחפש תשובות מדוייקות במקומות שאין

זה לא מדע מדוייק ואי אפשר לקבוע "איפה עובר הגבול". אין איזה תאריך מסויים שעובד הופך ל"סוס מת".

לגבי מי שכתב את זה: אם אני זוכר נכון הוא אחד הטרולים בפורום אז אתה יכול להתעלם.

לגבי הדעות שאתה שומע לכאן או לכאן: זה מן הסתם תלוי בנסיון האישי ובמצב האישי של כל אחד. שני דברים אפשר לומר די בבטחון:
1. יש עבודה בכל גיל ואנשים מוצאים עבודות בהיי-טק גם בגיל 60+
2. ככל שהגיל עולה קשה יותר להחליף עבודות, ובוודאי לעשות הסבות (גם הסבות בתוך המקצועי כמו מחשמל לתוכנה וכו')
נראה לי שזה מאפייין כמעט כל מקצוע ואולי זה רק בולט יותר בהיי-טק בגלל התנודתיות והשינויים המהירים בתעשיה.

יבגני34

New member
שלא יספרו לך סיפורי סבתא

אם אתה באמת טוב, אז לך על זה,
איך תדע שאתה טוב?
אולי רק בדיעבד,
בפועל אחרי גיל 45 בכל עבודה אתה דיי בבעיה,
ובהייטק לרוב ילדים מיישרים קו מאד מהר ואתה הופך
להיות. סוס מת מהלך

h a j b i

New member
אצלנו היו כמה וכמה גיוסים של בני 40 פלוס

וגם 50 פלוס.

אבל כן, ככל שאתה עושה הסבה בגיל יותר מבוגר קשה יותר למצוא עבודה, לדעתי בכל מקצוע כמעט (כי אתה מתחרה בחסרי ניסיון צעירים בהרבה ממך).

כפי שכתבו, זה שכתב סוס מת זה סתם משועמם שאין טעם להתייחס למה שהוא כותב.

לדעתי, הכדאיות משתנית בהתאם לאלטרנטיבות. האם אתה עוזב מקצוע מכניס ויציב או שאתה עובד בעבודות מזדמנות? כלומר, מה בעצם הסיכון שאתה לוקח? אם לא תעשה הסבה להיי טק מה אתה רוצה לעשות במקום? מה הסיכון שאתה מוכן לקחת (זה משתנה למשל אם אתה מפרנס יחיד מצד אחד לרווק בלי ילדים מצד שני אבל גם עניין של אופי)?

יבגניי34

New member
אין שום סתירה ושום חלקים מי שנכנס מאוחר נפלט מוקדם עובדה.

או למצער ״עובדה אנקדוטלית״. הייטק מקצוע טוב למי שאוהב ואינו מסביר פנים ל״שאר״.

אני אחזור ואומר שאני מכיר מישהו מעל גיל 45 שעשה הסבה להייטק

ואני יודע שרבים מכם לא יאמינו לי
אבל ככה זה
אמנם הוא לא מרוויח משכורת גבוהה
אבל הוא רק בהתחלה

למעלה