PHP ו- Java בצד שרת - מה מנבא העתיד?

S h a r k 1 8

New member
PHP ו- Java בצד שרת - מה מנבא העתיד?

הי חברים,

לאחרונה node.js ו Python נכנסו חזק מאד כשפות שמשתמשים בהן לכתיבת צד שרת באפליקציות ווב. ציפור קטנה לחשה לי ש-PHP נמצאת בירידה דרסטית. בנוסף, אני גם רואה יחסית מעט משרות שמשלבות Java בצד שרת.

האם הצפי הוא שהנוכחות של PHP ו Java תלך ותדעך בעולם הווב?

PHP אכן בירידה דרסטית

בגלל וורדפרס ופייסבוק יהיה קשה לה למות.
Java פחות פופולארית בפיתוח צד שרת.

h a j b i

New member
אני לא בטוח שפחות משתמשים ב- JAVA בצד שרת

נגיד ביחס ללפני 3-4 שנים.

selalerer

New member
מאוד אמינים הנתונים האלו

h a j b i

New member
היא אכן הייתה קודם

רק שאני חושב שיש פחות ירידה בשנים האחרונות.

N i X

New member
קשה לנבא את העתיד

העיסוק העיקרי שלי זה ווב,
ההרגשה האישית שלי שאין ירידה משמעותית ב php ו java.
&nbsp
קשה לי עם המילה ״לאחרונה״ בצירוף python (ריליז ראשון של דג׳אנגו ב-2005), בשונה מ node.js (ריליז ראשון ב-2009) שעוד איכשהו אפשר להגיד לאחרונה אם כי גם לא כזה, כבר הרבה זמן כותבים ווב בפייטון.
אם כבר אז לאחרונה go מתחיל לצבור טיפה פופולאריות בצד שרת אם כי עדיין נישה.
&nbsp
בכל אופן, בישראל לדעתי רוב שוק הווב הוא asp.net, ג׳אווה ו-php.
כמובן שיש מלא נישות go ,nodejs, django, ror, scala.
&nbsp
javascript היא אחת השפות הפופולאריות בעולם כיום:
http://stackoverflow.com/research/developer-survey-2016#technology-most-popular-technologies
&nbsp
אבל, צריך לשים
ל-http://webassembly.org אם וכאשר זה יתפוס, תוכל לכתוב ב c#, java או וואטאוור, לבחור compile target וובאסמבלי והופ התוכנית רצה בדפדפן (או כל דבר אחר שיודע wasm)
האם זה יתפוס כמיין סטרים או ישאר נישה? כשלא יהיה *צורך* לכתוב ב JS, כמה אנשים באמת יכתבו בה? האם יהיה זכות קיום ל node.js ? נחיה ונראה =)
&nbsp
&nbsp

zaske

New member
אתה לא יכול לנתח סתם פריימוורקים

אתה לא אמור להשוות ג'אנגו ל Java אלא למשל ג'אנגו ל spring-boot

ומהנדס תוכנה טוב לא אמור לפחד משינויי שפה.
כמו שכתבתי בפוסט לגבי המשרות אצלנו - בתקופה האחרונה אני מתעסק בבין 2 לשלוש שפות.

user32

Well-known member
מנהל
PHP תפסה נישה ספציפית

אתרי תוכן: ג'ומלה, וורדפרס, דרופל וכמו כן פתרונות e-commerce פשוטים להתקנה כמו מג'נטו. רוב האנשים שמחפשים להרים אתר/חנות/בלוג/פורומים בצורה מהירה יילכו עם PHP.

בעולם הפיתוח הקצת יותר כבד יש הרבה פחות PHP. לכן לא נראה לי שPHP תעלם אבל מי שמחפש לעסוק בפיתוח תוכנה ולא בהקמה ותחזוקת אתרים, אין לו יותר מדי מה לחפש בPHP.

באשר לג'אווה: אני מופתע כמה השפה הזאת מצליחה להשאר פופולארית. כבר כמעט שנתיים שאני מנסה לברוח ממנה ועדיין סטארטאפים חדשים שהופכים להיות לקוחות שלי בוחרים להתחיל מוצרים חדשים בג'אווה ואני מוצא את עצמי היום בערך 50% מהזמן שם (כולל אנדרואיד יש לציין). אישית אני דוחף node לשרת ותשתיות וPython לאלגוריתמיקה ועבודה מול low level (מול ספריות נייטיב הכוונה).

מאז שהעולם עבר במידה רבה לקליינטים עשירים, אפליקציות SPA והשרתים מדברים בREST, יש חשיבות הרבה פחות משמעותית ל"צד שרת" בעולם הweb. יש את הקליינט שעושה את הUI ולוגיקה בצד הממשק משתמש ויש את הלוגיקה העסקית והאלגוריתמיקה שנעשים בשלל שפות ופרימוורקים. אמנם הלוגיקה הזאת רצה על שרת אבל היא לא "צד שרת" במובן שלרוב היא מנותקת מכל מה שקשור לשרתים, HTTP וכו'. בצד הזה יש אינסוף שפות מC++ דרך ג'אווה וסקלה ועד Go.

zaske

New member
לגבי Java

א. קל לגייס מפתחים ל Java.
ב. יש הרבה מפתחים שמעדיפים להשאר פלוס מינוס בשפת הנוחות שלהם.
מה לעשות - עברית ו Java הן שפות האם שלי. זה לא שאני לא מדבר פיית'ונית כשצריך, אבל לפעמים אני צריך ללכת ל dictionary (חח, יש לי בדיחות טובות כשאני על משככי כאבים).
ג. הפריימוורקים הולכים ומשתפרים. אולי אתה צריך להסתכל עליהם יותר? :)
תסתכל על ספרינג 5 למשל, הביאו ראוטינג מודל שמזכיר את ה ui router של אנגולר

zaske

New member
העתיד גם מדבר על ארכיקטורות "ללא שרת"

הקליינט יריץ פונקציה.
איפה הפונקציה רצה? לא ממש מעניינו.
נניח שהפונקציה כותבת לדטה בייס.
אתה מלביש פונקציה אחרת שתופסת הצלחה או כשלון של הכתיבה.
וכן הלאה והלאה.

למעלה