מהירות ביצועים מול מהירות כתיבת קוד - JAVA מול PYTHON

117oz

New member
תודה רבה על התשובות, אני אבהיר קצת

בכוונה לא נכנסתי לפרטים ספציפיים של הבעיה הנ"ל, בגלל שהמטרה שלי הייתה גם להבין באיזה כיוונים נכון להתפתח מהמקום שאני נמצא בו כיום - נכון להתמקד בשפה אחת ולמצוא פתרונות "מסביב"? או לדעת "בערך" כמה שפות ולנסות לתמרן ביניהן? נראה לי שקיבלתי מכם תשובות בשני הכיוונים.
בנוסף, בתור אחד שלא נמצא בתוך תחום התוכנה, באמת מעניין אותי לקבל מושג אם יש עדיפות מאוד ברורה של גישה אחת על פני השניה - כלומר, ביצוע מול זמן כתיבת קוד. אבל הבנתי שגם פה אין תשובה חד משמעית.
בכל מקרה - תודה רבה על התשובות. כרגע הכיוון הוא באמת העלאת הקוד לשרת עם כח חישובי סביר בשילוב עם שימוש מסוים בכלים "ייעודיים" כמו SQL לנקודות קריטיות בקוד.
לגבי J/C/PY/PYTHON - מודה שאני לא מכיר מספיק, בהחלט נתתם לי שיעורי בית.
תודה

Grosseto

New member
בקיצור ההודעה פקטיבית וכולם נפלו בפח

חוץ ממני כמובן

Grosseto

New member
איזה פורום של חובבנים

חושבים שיש תלות בין שפה לביצועים

117oz

New member
מקווה שאתה כותב את זה בציניות

שאלתי משהו ספציפי (ג'אווה מול פייטון , מה הדרך לשפר ביצועים) ושאלה פחות ספציפית. אולי שאלת תם, אבל שום דבר פקטיבי.
&nbsp

Grosseto

New member
לא הייתי סרקסטי

אני לא יודע מאיזה עולם אתה
אני רק צריך להסביר לך משהו,
אם יש בעיית ביצועים , שיפור חומרה והחלפת שפה לא יעזור.

117oz

New member
מה ההגדרה שלך לביצועים?

כנראה שיש לנו עולם מושגים מאוד שונה, אבל מבחינתי ביצועים = מהירות ריצה של סדרת פקודות, ובמקרה הזה שדרוג חומרה/שפה מייצר הבדלים משמעותיים.
נראה שדווקא רוב העונים הבינו את השאלה ונתנו לי כמה נקודות למחשבה.

Grosseto

New member
אני לא רוצה לערבב ביזניס ופלז'ר

מספיק אני מתעסק בזה בעבודה

La Gamba

New member
בוא נפשט ונתייחס לזמן ריצה

במקרה הזה יש תלות ישירה בחומרה.
לגבי שפת תכנות, פייתון היא לא שפה שנועדה לכתיבת קוד יעיל, אבל אפשר להגיע לשם.
וכן, מקובל להתייחס לזמן פיתוח כטריידאוף של זמן ריצה, השאלה במקום.

user32

Well-known member
מנהל
לא בדיוק

x = 1+2
ירוץ פחות או יותר באותה מהירות בכל שפה. הבדלים קטנים בהרצה הראשונה בגלל ענייני JIT (קומפילציה בזמן ריצה) וכו' שגם לזה יש פתרונות וכמעט לכל שפה יש אפשרות לקמפל ולהריץ בשפת מכונה.
אם אתה משתמש בספריות צד ג', קיצורי דרך שמובנים בסינטקס, מבני נתונים שמגיעים עם השפה וכו' אז צריך להבין מה אתה עושה ואיך זה משפיע על הביצועים ואולי במעבר לשפה אחרת גם על הדרך הוחלפו כמה מהנ"ל שעובדים בצורה יעילה יותר למקרה שלך.

חומרה משודרגת דווקא כן יכולה לשפר ביצועים. עם מעבד עושה X פעולות בשניה ומעבד אחר עושה פי שניים אז זה יכול להאיץ. גם כאן צריך לדעת מה ישפר, למשל הגדלת זיכרון לא תגרום לחישוב להתבצע מהר יותר וכנ"ל לגבי הגדלת הליבות (בהנחה שהאלגוריתם לא רץ באופן מבוזר) וכו' וכו'.

למעלה