קורסים לפיתוח אפליקציות

rdhkvmvk

New member
קורסים לפיתוח אפליקציות

היי.
אז ככה - השתחררתי לא מזמן, והתכנון בגדול הוא לעשות תואר במנהל עסקים ואז שני במדעי המחשב (אני יודע, חשיבה ארוכה שאולי תשתנה בעתיד :).)
בכל מקרה - לתואר ראשון אני מתכוון להתחיל ללמוד רק עוד שנתיים ועד אז לעבור ולטייל קצת.
הציעו לי לאחרונה בקרן ליחידה הכוונת חיילים לעשות קורס תכנות אפליקציות לאנדרואיד במכללת סלע. הלימודים על חשבונם לגמרי (הבנתי שזה קורס חלקי ולא המלא, 300 שעות לעומת סביבות ה500 אם אני זוכר נכון.)
זה נשמע הצעה מאוד נחמדה אבל לפני שאני מתחייב רציתי לדעת ממכם האם זה לא בזבוז זמן? אפשרי להשיג עבודה בתחום אם הניסיון היחיד יהיה הקורס הזה (שנמשך 5 חודשים)?
אשמח לשמוע בעיקר מאנשים שעברו קורסים דומים ויכולים לספר על הקורסים האלה ועל כמה הם עזרו להם.

BravoMan

Active member
עבודה לא תצא לך מהקורס הזה, אבל אולי משהו אחר כן:

השאלה היא תמורת מה אתה מתחייב?
כלומר, הם נותנים לך סתם ככה קורס חינם, רק תגיע?
&nbsp
אם כן, שווה לך לנסות. אם אתה מתכנן קריירה כמפתח תוכנה או תחומים נלווים, זה יכול לתת לך טעימה של מה שאתה צריך ללמוד.
&nbsp
אגב, על תיעלב, אבל בחירת התואר שלך נשמעת תמוהה למדי.
אם אתה רוצה לעבוד בפיתוח תוכנה, תעשה קודם כל תואר ראשון במדמ"ח.

rdhkvmvk

New member
אין שום התחייבות

יש דרך היחידה להכוונת חיילים משוחררים הרבה לימודים והכשרות מקצועיות בחינם או בהנחה גדולה. יש תקציב מהממשלה ונראה שהפעם הגיע משהו ממש שווה.
אני נוטה עכשיו ללכת אל הקורס רק כדי לדעת אם התחום באמת מתאים לי.

אני מתקשה לראות את ההגיון בבחירת התארים שלך
בד"כ כלל, מי שכבר עושה תארים כאלו, עושה קודם כל תואר ראשון במדעי המחשב על מנת לרכוש מקצוע ולהשתלב בתעשייה, ואז תואר שני במנהל עסקים על מנת להתברג לתפקידי ניהול או יזמות בהמשך הקריירה.
&nbsp
מה יתן לך תואר ראשון במנהל עסקים ללא מקצוע בסיס? זה תואר חרטא שאיתו אפשר במקרה הטוב להתקבל למשרת מוקדן שירות לקוחות, שום עסקים לא יתנו לך לנהל איתו. ובהמשך לעשות תואר שני במדמ"ח? קודם כל, זה בכלל לא אפשרי - תצטרך לעשות השלמות של כמעט כל קורסי הבסיס של מדמ"ח תואר ראשון לפני שבכלל יתנו לך להירשם - ואפילו אם זה היה אפשרי, לתואר שני במדמ"ח יש משמעות מועטה בלבד בשוק העבודה ועיקר ערכו למי שמחפש קריירה מחקרית באקדמיה או בתעשייה. לרוב התפקידים אין בו טעם.
&nbsp
לגופה של השאלה הראשונה שלך: למעט מקרים חריגים, קורס פיתוח מזורז לא יתן לך עבודה בתחום. הוא כן יכול לתת לך היכרות מסוימת עם התחום והבנה אם זה התחום שבו אתה רוצה לעסוק בעתיד. אם היית צריך לשלם עליו מכיסך, לא הייתי ממליץ, אבל אם נותנים לך בחינם, זו יכולה להיות התנסות שתיתן לך תמונה טובה על התחום, ואולי גם עבודה סטודנטיאלית.

rdhkvmvk

New member
בנוגע לתארים יש סיבה אישית

אני מבין את מה שרשמת אבל יש לי סיבה מיוחדת בנוגע לבחירות.
בנוגע לשאלה עצמה - תודה רבה! זה באמת הכיוון שלי כרגע

ai21

New member
כדאי שתשקול דבר אחד

תואר במנהל-עסקים מתבזבז אם אין לך תפקיד ניהולי בפועל, או שאתה צפוי לרכוש כזה מייד אחריו.
והתואר לא קשה - ולכן לא משמש "מסננת" טובה כמו תואר במדמ"ח.
לכן הנטייה בענף היא לראות בבוגרי התואר חסרי נסיון ניהולי - כח אדם זול.
&nbsp
הסיבה היחידה שיכולה להיות לך,
היא יכולת להשתלב מיידית בחברה קטנה בתפקיד ניהולי,
ולהתמקצע במקביל.

user32

Well-known member
מנהל
או קומבינה

אחד שאני מכיר עובד בחברת חשמל וקרוב משפחה של בכיר בוועד. עשה תואר ראשון במנהע"ס במכללה כלשהי רק בשביל לעמוד באיזה תנאי סף כדי לקבל ג'וב. עולם משוגע. כשאני חושב על זה יש סיכוי שהחומר בתואר אפילו יועיל לו בתפקיד.

למעלה