שוקל כיווני קריירה ולימודים

sharonmenachem

New member
שוקל כיווני קריירה ולימודים

שלום, אני לאחר צבא וטיול
עכשיו הגיע הרגע שאני שוקל כיוון קריירה ומה ללמוד,
מצד אחד אני אוהב מחשבים
מצד שני טכנולוגיה, מכונות ורובטיקה
מצד שלישי מדעים

מבחינת כיוון הנדסה:
חשבתי ללמוד הנדסת מחשבים/תוכנה
הנדסת חשמל
הנדסת מכונות
הנדסה אזרחית(מים או נפט או אנרגיה)
הנדסת מערכות

מדעים:
פיסיקה
מדעי המחשב
כימיה

אין לי מושג לאיזה כיוון לפנות ואם ללכת על הנדסת תוכנה או מחשבים/ או תואר במדעי המחשב למרות שאני בשיט לא יודע מה זה חוץ מלראות את דוד שלי כותב כל מיני קודים והתנסיתי בזה פעמים בודדות והיה לא רע...
איך בוחרים מה ללמוד? האם גם לשקול כסף ובמקרה זה ברור שהנדסת תוכנה או מדעי המחשב או מחשבים נותנים יותר?
ולמה מתחומי ההנדסה יש הכי הרבה ביקוש אחרי תוכנה?

אני צריך עזרה, כל טיפ ועצה יתקבלו בברכה לפני שאני עושה בחירה רצינית לכל החיים אולי.

N i X

New member
לדעתי? רפואה

יש ביקוש מתמיד
שכר מתגמל
אין כתבות בדה מרקר שרופאים בני 50 לא מוצאים עבודה
הגשמה עצמית, שליחות.

GuestOfHonor

New member
משמרות של 26 שעות בגיל 35 עם 2 ילדים בבית

רפואה זה מקצוע שצריך להיכנס אליו אם זה מה שבוער לך בוורידים. אחרת, יש אופציות יותר משתלמות מבחינת עלות-תועלת

GuestOfHonor

New member
גם לי יש רופאים במעגל הקרוב

במקצוע הזה יש דברים נהדרים ודברים נוראיים.

לדעתי, צריך להיות מישהו שהחלקים הטובים 'עושים לו את זה' כדי שזה יהיה שווה את החלקים הלא טובים.

ipv6

Member
אם תעשה אינטגרל של השכר על פני הזמן

על קריירה שלמה, לא בטוח שהם מרוויחים פחות ממהנדסים טובים. שלא לדבר על זה שזה מקצוע הרבה הרבה יותר יציב.

ההתחלה שלהם קשה יותר אבל הם משתכרים טוב בסופו של דבר.

בחו"ל (ארה"ב \ אוסטרליה) כנראה שלא רואים מהנדס ממטר בכל מה שקשור לשכר.

GuestOfHonor

New member
בוא נדבר על כסף ועל זמן פנוי

השלב שבו כסף יותר קריטי בחיים, לדעתי, הוא השלב שבו אתה מקים משפחה ו'מתיישב'.

והשלב שבו זמן פנוי הוא יותר קריטי הוא השלב שבו יש ילדים קטנים, ויש שיגידו גם השלב שבו אתה חופשי ומאושר בשנות העשרים לחייך
.

וזה בדיוק השלב שבו רופאים בהתהוות מבלים בטחינה בלימודים ולאחר מכן בתורנויות בהתמחות, בשכר שעתי נמוך משהו.

זה שבגיל 35-40 החיים מתחילים להיות קצת יותר סבירים (אם בחרת בהתמחות הנכונה) זה כבר קצת מאוחר מדי לדעתי.

לגבי חו"ל - יכול להיות, אבל אנחנו בארץ הקודש. מעבר לזה, שאל רופא אמריקאי מתישהו איזה סכום של הלוואת סטודנט הוא צריך להחזיר. עדיף שתשאל קרדיולוג, למקרה שהתשובה תגרום לך להתקף לב
.

ipv6

Member
אני לא חושב שהלימודים שלהם כל כך קשים

נכון זה הרבה שנים אבל זה הרבה לשנן ועד ב-3 השנים הראשונות הציונים לא כל כך חשובים.
נכון זה לא ללמוד שלוש שנים ולקבל המון כסף בתור סטודנט ועוד יותר בתור בוגר בן פחות מ30 אבל החיים לא נגמרים ב35-40 ושם המשוואה מתחילה להתאזן. אני לא בקיא ברזי השכר שלהם אבל מהמעט שאני מכיר אפשר בסופו של דבר להגיע למספרים של משכורת היי טק מכובדת.

והשאלה הגדולה איזה רופא אתה משווה לאיזה מתכנת. נכון רופא כללי שעושה ביקורי בית ורושם אניטביוטיקה כנראה לא מגיע למספרים של הייטק אבל גם בהיי טק לא כולם למדו בטכניון ומשתכרים [תרשום פה שכר שהוא גבוה למתכנת בעיניך].
יכול להיות שהיד שלנו על העליונה בנושא של השכר \ תנאים אבל אם אתה בוחן את התנאים האבסלוטיים של הרופאים, הם ממש לא מסכנים..

לגבי חו"ל, אני מכיר דוגמא של רופאה שהוצע לה לעזוב את בוסטון החמימה(או הקרירה) ולעבור לאיזה בית חולים במקום שכוח אל בארה"ב..והמספרים שהוצעו הם לא כאלה שתגיע אליהם בהיי טק בארץ, בלי לנהל המון אנשים באחת החברות המתגמלות.

choo

Active member
בארץ, "בונוס" מעבר לפריפריה לרופא דומה ל-exit לעובד הייטק

&nbsp
ייתכן שזה כך גם בארצות הברית

selalerer

New member
בתוכנה יש המון עבודה.

אם אתה חושב על כיוון אקדמי, יש הרבה שעושים את הדוקטורט בחו"ל, ככל הנראה כי אין מספיק אפשרויות בארץ. אז אם חו"ל למשך לפחות מספר שנים לא מפריע לך, זאת גם אופציה (בכמעט כל תחום לימודים).

GuestOfHonor

New member
קח את הזמן ותתנסה

יש לך דוד שעוסק בפיתוח תוכנה? אחלה, תבקש שיכוון אותך ותלמד קצת עצמאית. היופי במקצוע הזה הוא שאפשר להתנסות בעבודה אמיתית גם בלי לסיים תואר של שלוש שנים.

לגבי מקצועות אחרים, כדאי לדבר עם אנשים שעוסקים במקצוע ולשמוע מה עושים בעבודה בתכל'ס. עכשיו גם עונת הימים הפתוחים, אז אפשר ללכת לאוניברסיטאות ולדבר עם סטודנטים (ולקחת מה שהם אומרים על המקצוע בעירבון מוגבל, היות והם לא עובדים בו).

מבחינת כסף, אני מעריך שחשמל שקול לתוכנה, ובשאר התחומים מרוויחים בממוצע פחות.

מה הטיפ שאתה מצפה לקבל?

לא הבאת שום שאלה.
כולם אוהבים רובוטיקה טכמולוגיה, מחשבים ומדע. אתה צמצמת את עצמך לתחום המדעים.
בוא תנסה לומר, בניתי בעבר רובוט בעזרת כלי XYZ ומאוד נהינתי. האם יש לי דרך להכווין את עצמי כמתכנת לתחום הרובוטיקה. האם מה שעשיתי קשור לאיך שמתכנתים עובדים הרובוטיקה? יש בוא בפורום לפחות אחד שמבין טוב ברובוטיקה אבל לא עזר תלו לעזור לך.
אני מאוד אוהב מדע בגל חלקים XYZ. האם אתם מכירים תחום שהעבודה תשקף את מה שאני אוהב במדע.
אני לא רוצה לשבת מול מחשב כל היום, האם יש הבדל בזה בין תכנות להנדסת מכונות.
למה אתה אוהב הנדסה אזרחית? למה חשבת על זה? מה ההתלבטויות שלך?
&nbsp
אל תזרוק רשימת מכולת של תחביבים ורשימה מנגד של חוגים באוניברסיטה. תנסהל להבין מה החששות שלך ואז נוכל לעזור.

sharonmenachem

New member
ישלי חשש שאעסוק במשהו שלא מתאים לי

וללא אהבה אליו או הנאה,
אין לי בעיה לשבת שעות מול מחשב אבל לא להקליד קודים כמו מטורף רוב שעות המשמרת, חוץ מזה קשה מאוד לדעת מה לשאול אתכם, בגלל זה רציתי לשמוע ממכם עצות וטיפים כלליים מה שעולה לכם לראש לעזרה קטנה בדרך לעלייה.

אני יודע שיש קשר בין תוכנה לרובוטיקה או מכונות אבל בתחום של פקודות בעיקר ולא בתחום שעוסק בו המהנדס מכונות בין אם פיתוח או שכלול, פיתוח פטנט וכו'...

sharonmenachem

New member
אפשר להגיד שאני פשוט מתלבט בין תחומי ההנדסה השונים

אפשר להגיד שאני פשוט מתלבט בין תחומי ההנדסה השונים(חוץ מבניין)
מדעים נעזוב רגע בצד חוץ למעט מדעי המחשב שמקביל להנדסת תוכנה
אני פשוט מנסה כל פעם לברר אבל תמיד מרגיש שזה לא מספיק...
&nbsp
כי אין לי בעיה לדוגמה לשבת מול מחשב שעות על גבי שעות אבל לא למטרת הקלדת קודים יותר למטרת לימוד וכו'.... ואם כבר מדברים על מדעי המחשב והנדסת תוכנה שמתקשרים למכונות או רובוטיקה עדיין נדמה לי שיש קשר לפיתוח אבל יותר בצד של הפקודות ולא בצד של פיתוח רובוט או מכונה או שכלולם. נראלי שצריך להדאיג אותי למה אני מתחבר יותר ואם לא אבחר למרות זאת במקצוע שלא אהנה ממנו אם בגלל טעות או משכורת גבוהה

sharonmenachem

New member
יצא לי לדבר עם מהנדס תוכנה

סיפר לי פחות או יותר מה הוא עושה והאמת שממש רוב הזמן הוא מול מחשב ומקליד קודים עם משמעות להמשך, לא יודע עד כמה זה מאתגר ומלהיב.. בזמן שנותר יש גם עבודה עם צוות ויש זמן פנוי שאתה לומד בו לימוד עצמי לרוב

choo

Active member
בכל עבודה מדעית וטכנולוגית - יש הרבה עבודה לבד

&nbsp
זה דבר שחשוב שתכיר - אין מקצוע מדעי או טכנולוגי שאין בו הרבה עבודה עצמאית, והרבה עבודה שחורה בדרך למטרה שלך.
&nbsp
זה נכון בפיתוח תוכנה, בתיכנון רכיבים אלקטרוניים, בתיכנון משאבת אינסולין, ברובוטיקה, בהנדסת אוירונאוטיקה, וזה נכון גם במחקר פיזיקלי, מחקר ביולוגי או ביוטכנולוגי, הנדסה כימית או הנדסת מזון.
&nbsp
מהצד השני, יש גם עבודת צוות בכל התחומים הללו - בין עם ישיבות לתיאום העבודה, עבודה משותפת על חלקים מורכבים בעבודה, ישיבות סיעור מוחין לפתרון בעיות שנראות בהתחלה כמו קיר, דיווח למנהלים ולעמיתים על ההתקדמות הפרוייקטים בעובדה וכן הלאה.
&nbsp
מעבר לזה, כדאי שתלמד להתנסח בצורה יותר מדוייקת - מה פירוש "מקליד קודים עם משמעות להמשך"? אני לא מצליח לדמיין אפילו מה זה אומר. לא מקלידים קודים - כותבים תוכנה. יש הבדל גדול בין עבודה של קלדן, שמקליד טקסטים שמישהו הכתיב לו מראש (למשל קלדן בבית משפט שמקליד פרוטוקול של דיון משפטי) לבין מפתח תוכנה - שמפתח תוכנה, שבמקרה מבטאים אותה באמצעות שפת תיכנות. גם על סופר אתה תאמר שהוא "רוב היום מקליד משפטים עם משמעות להמשך"? כי זה חלק ממה שעושה סופר כיום - כבר מזמן לא כותבים במחברת... ומשורר - הוא "מקליד חרוזים עם משמעות להמשך"?

user32

Well-known member
מנהל
סתם תוהה

יש גם עניין פעוט של תנאי קבלה וקושי בתואר. בדקת את הנושא? חשמל בטכניון זה לא מכונות באריאל. אם כל האפשרויות פתוחות בפניך אז אתה אכן בהתלבטות. אחרת, זה אולי מוריד חלק מהאפשרויות.

Lhuna1

New member
בפורום הזה אתה תמצא בעיקר אנשים שלמדו

הנדסת תוכנה או מדעי המחשב (שלצורך קריירה אין ביניהם הבדל משמעותי) או הנדסת חשמל,
ועוסקים בפיתוח תוכנה (ומיעוט כנראה בחומרה).

לגבי שאר הנושאים שכתבת כדאי לך להתייעץ במקורות אחרים.

לגבי פיתוח תוכנה, ההמלצה הקבועה והמקובלת בשביל "לדעת אם מתאים לי" היא לנסות. אפשר לבד בבית וזה לא עולה כלום חוץ מלהשקיע בזה מהזמן הפנוי שלך.
למצוא באינטרנט מדריכים למתחילים, וללמוד קצת תכנות בשפה כלשהי. לראות אם כיף ומעניין לך או לא.
אין שיטה טובה יותר לבדוק את העניין.

למעלה