עזיבת מקום עבודה לפני מציאת מקום חדש

odedeli7

New member
עזיבת מקום עבודה לפני מציאת מקום חדש

שאלת חוכמת המונים:
אני עובד בתחום הטכנולוגיה מזה כ-20 שנה. לאחרונה עברתי חברה לאחר שעבדתי בחברה קודמת (בינלאומית) למעלה מ -10 שנים מתוך הרצון להחשף לפיתוחים אחרים, לאחר כשנה בתפקיד אני מגלה חוסר עניין בתפקיד החדש במקום החדש.
האם הייתם עוזבים מקום עבודה קיים למטרת חיפוש משרה יותר מעניינת ולהשקיע את המאמצים שם, גם אם עדיין לא נמצאה משרה קונקרטית, אפילו אם אומר הדבר שקיים סיכון להישאר בבית למשך כחצי שנה עד שנה, רק בגלל חוסר עניין (משווע) במקום העבודה קיים?
אני אמנם בן 40 אבל ברור לי שזה די ניכר בביצועים שלי.
אשמח לקבל מגוון דעות.

jgut

New member
לא ברור לי מה הדילמה שלך.

האם להתפטר ולחפש עבודה, או לחלופין להישאר במקום הנוכחי?
או שההתלבטות שלך האם לחפש תוך כדי שאתה עובד, או להתפטר ואז לחפש?
&nbsp
במקרה הראשון:
אם אתה שוקל להישאר במקום שמשעמם לך בו, אתה עלול למצוא את עצמך מתנוון ולא רלוונט לשוק מהר מאוד. לכן עדיף לחפש. אבל, לדעתי עדיף לחפש תוך כדי עבודה.
מה שמוביל למקרה השני:
בדרך כלל הייתי אומרת, שלכל אחד יש את מה שמתאים לו.
אבל מהניסיון שלי, עדיף לחפש עבודה תוך כדי שעובדים מאשר כשמובטלים.
מעבר לסיבות הכלכליות, יש לזה כל מיני סיבות פסיכולוגיות שמשפיעות על המראיינים והמרואיינים. אתה כמרואיין תהיה פחות לחוץ על סגירה של מקום. גם בעיני המראיין, אתה תתפס כפחות נואש. במיוחד אצל אנשים שהחיפוש עבודה עלול לקחת הרבה זמן. והם בעצמם לא חדשים בתחום.
&nbsp
&nbsp

lital10000

New member
אני דווקא

התרשמתי שהרבה יותר קל למצוא כשלא מחפשים תוך כדי.
&nbsp
פנויים להשקיע בראיונות, והמעסיקים מעדיפים מישהו שפנוי, ולא מישהו שעובד. הם יודעים שהם יכולים לסגור מהר עם מישהו כזה.
&nbsp
זו דעתי. חיפוש תוך כדי, לכן, יכול לקחת הרבה יותר זמן.
&nbsp
מה גם שקשה לי, אישית, עם הדיסקרטיות הנדרשת.

ronenw3

New member
דווקא מתרשמים לטובה ממי שלא יכול להתראיין לפני 18:00

וכו'.
יש פה גם עיניין פסיכולוגי. מועמד שמשדר שהוא לא חייב את התפקיד, או שיש לו הצעות נוספות בקנה - הופך ליותר אטרקטיבי.

ראיתי אנשים מאד בכירים ועסוקים נשארים מאוחר כדי לראיין מועמדים 'מבוקשים'.

jgut

New member
זה קל מבחינת זמינות

זה לא הופך את זה לקל במבחן התוצאה.
מה שאתה אומר נשמע הגיוני על הנייר. במציאות בני אדם בהכללה גסה הם יצורים עם אגו שחושבים שאם מישהו תפוס, אז כדאי להתאמץ להשיג אותו.

liron50

New member
אם אתה נמצא שם כבר שנה

איך פתאום העבודה הפכה למשעממת כ"כ? או שזה היה ככה מהיום הראשון ועד עכשיו סבלת?
האם אתה משתף בנושא את המנהלים?
אולי אפשר לעשות משהו בנושא מבחינת התפקיד ותחומי האחריות שלך?
&nbsp
בכל מקרה, כל עוד שעמום זו הבעיה היחידה עדיף להישאר ולחפש תוך כדי.
יש
הרבה יתרונות בלחפש עבודה כשאתה עובד.

ipv6

Member
יש פה כמה שיקולים

אין לי סטיסטיקה לגבי זה, אבל לדעתי רב האנשים מחפשים עבודה תוך כדי עבודה במקום הקודם אלא אם זה מקרים קיצוניים כמו חברה שנסגרה או פיטורין. זה קצת מוזר \ מטריד שהיה לך כל כך משעמם במקום הקודם שאתה אפיל ולא יכול לסבול להיות שם בזמן שאתה מחפש מקום חדש, אחרי שנה, ומוכן להפסיד כסף בגלל זה. או אפילו יעלה חשד לגבי סיבת ההתפטרות האמיתית שלך.
זה עלול להיות בעייתי כי כל רשצ ישאל את עצמו מה אם גם אצל תשתעמם אחרי שנה ותברח.
במישור הפיננסי, עצם זה שאתה בבית עושה אותך חלש יותר במו"מ כי יניחו (בצדק או לא בצדק) שאתה יותר לחוץ להתחיל לעבוד מבן אדם שעובד בזמן החיפוש.
כמו כן, אם התפטרת יכולים לבקש את הממליצים שלך מהמקום הנוכחי - אם העזיבה שלך תתפס בצורה לא טובה, אתה עלול למצוא את עצמך במצב שבו אין לך סיבה להסתיר אותם והם כועסים עליך בגלל שברחת אחרי שנה.

היתרון בלעזוב ולחפש כשאתה כבר לא עובד, הוא ראש שקט - לא צריך לשחק חתול ועכבר עם המקום הנוכחי אפשר ללמוד בראש שקט לראיונות.

לדעתי האישית, עדיף לך להתפטר רק אחרי שתמצא, אלא אם אתה סובל בצורה קיצונית.

ronenw3

New member
כאחד שיצא לו לראייו לא למעט - אל תגיע מעמדת חולשה

מי שלא עובד אוטומטית נתפס כחשוד במשהו, במיוחד אצל HR.
אולי בגיל 27 עוד זה עובר ,אחרי שהתפטרת כדי לטייל בעולם.
אבל בגיל 40 זה נראה הרבה יותר מוזר.

אם לא מתעללים בך נפשית בעבודה או משהו בסגנון - תשאר שם עד שתמצא משהו אחר.
גם לספוג שעמום זה מבחן של בגרות.

a c t i v e X

New member
גם אני נמצא במצבך, יחסית אבל לא מוכן לוותר על הקיים לפני שיש

חדש ביד
מעבר לעניין הכלכלי הברור, כבר אמרו, נקודת החולשה והנואשות המצטיירת
&nbsp
אני בעבר כן עזבתי מקום עבודה אחרי שינויים ארגוניים שלא התאימו לי, אבל זה היה גם לטובת פרוייקט בניית הבית שלי, ככה שחצי שנה עבדתי כקבלן בניין ומפקח... אבל כן, לקראת הסוף הייתי יותר לחוץ ונואש למצוא עבודה שוב, לא היה קל
&nbsp
אלא אם כן אתה בתפקיד סופר נחשק שיש מגוון רב של חברות שצריכות אותו בדחיפות רבה (נראה לי היום זה בעיקר מפתח ג'אווה מקצועי שלא בכיר מדי ועובד בידיים ולא מנהל...)
&nbsp
אבל פשוט תגשש מה המצב שלך בשוק, אם אתה מקבל הזמנות לראיונות ברמה יומית שאתה יכול לוותר על מה שיש ביד לטובת משהו תיאורטי
&nbsp

Grosseto

New member
אם העבודה הייתה מעניינת

העשירים היו עושים אותה בעצמם
&nbsp

למעלה