כיצד לפנות למנהלים לגבי השכר

אומנם

New member
כיצד לפנות למנהלים לגבי השכר

אני מפתח JAVA עם כ8 שנות נסיון.
אני עובד כבר 4 שנים בחברה בה אין לי אופק קידומי. השכר הנוכחי שלי לא מצדיק בעני הישארות בחברה שבה אינני מתקדם (למרות העבודה המעניינת).

לכן אם השכר שלי לא יעלה בשיחות השכר הקרובות בצורה משמעותית אאלץ לעזוב את החברה לחברה שבה יש לי פוטנציאל להתקדם מקצועית/ניהולית או להרוויח יותר.

השאלה פשוטה
מצד אחד הדבר הנכון הוא להבהיר לממונים עליי את המצב, כי יתכן והם לא מתכננים לעלות את השכר אבל אם ידעו שאחרת אעזוב יחליטו שכדאי להם ויעלו.
ואילו מצד שני אני לא רוצה שהדברים יתפרשו כאיום שכן זה יצור אנטיגוניזם ובוודאות ימנע העלאת שכר.

מקריאה פסיבית של שנים רבות אני מנחש שחלקכם פה ראשי צוותים ומנהלים, כיצד הייתם רוצים שעובד שלכם יפנה אליכם על מנת שהוא יוכל להעביר את המסר מבלי ליצור אנטיגוניזם והרגשה של איום ?

Lhuna1

New member
מקווה שגם מנהלים יענו לך

כיוון שבינתיים הם לא עונים, אכתוב לך כעובדת מה אני הייתי עושה.
&nbsp
א. מבקשת את ההעלאה שאני רוצה (או קצת יותר מזה), בלי שום איומים מרומזים או מפורשים.
&nbsp
ב. אם אין היענות, מתחילה חיפוש זהיר, איטי ודיסקרטי.
כאשר יש לי הצעה טובה, חוזרת איתה למנהלים שלי ונותנת להם צ'אנס לשמר אותי. וזה כבר לא איום, אלא הצבת עובדה: "אני מעוניינת להרוויח יותר או להתקדם ויש לי כרגע אפשרות כזאת במקום אחר. עדיין התפקיד פה מעניין אותי וטוב לי ולכן אשמח להשאר אם יש אפשרות להשוות את התנאים שלי להצעה."
זה בהנחה שאני בכלל עוד מעוניינת באמת להשאר.
&nbsp
אני מבינה שאתה היית רוצה דרך שהם יבינו מראש שאתה מתכוון לעזוב אם לא תהיה העלאה, אבל גם שלא יראו את זה כאיום (שזה בדיוק מה שזה).
לצערי אני לא רואה דרך לגרום למישהו גם להבין משהו וגם לא להבין אותו בו זמנית.
&nbsp

נהוג לאמר ״אני רוצה להתקדם״

לא נהוג, לפחות לא בחברות הגדולות, לנקוב במספר.

אומרים ״אני לא רואה אופק קידומי״, ״אני עושה את אותו דבר כבר יותר מדי זמן״, ״אני חש שמיציתי״ וכולי. אם הבעיה היא גם שכר נמוך, אז לא אומרים את המילה ״כסף״ או ״שכר״, אלא ״תגמול״. (פוליטיקלי קורקט של ארגונים....). ״התגמול שאני מקבל כבר לא תואם את הכישורים/תרומה הנוכחיים שלי״.

אומנם

New member
לא מדובר בחברת ענק אמריקאית

אלא חברה של כ100 איש.

אולי לא הבהרתי בשאלה, אין לי אפשרות להתקדם בחברה ולכן השאיפה היא אך ורק עליית שכר (או עזיבה של החברה).

איך לבקש שכר אני יודע, אבל איך להבהיר שאחרת אני אעזוב ללא יצירת אנטיגוניזם זה משהו שהוא תעלומה בעניי

rj111

New member
אל תאיים בעזיבה

איום בעזיבה יסמן אותך כלא יציב.
בקש תוספת שכר אם אתה רוצה להשאר או מצא מקום אחר.
בנוסף שכר הוא לא השיקול היחיד בבחירת מקום עבודה - אם אתה לא מצליח/יכול להתקדם בעבודה ואתה עובד מספיק שנים כדאי לשקול להתקדם מקצועית במקום אחר. יציבות מקצועית בהייטק לא נובעת מקביעות אלא מנסיון עשיר שנותן אפשרות למצוא מקום עבודה חדש בקלות.

choo

Active member
הנקודה לגבי יציבות תעסוקתית חשובה ביותר

ipv6

Member
מעניין אותך רק כסף?

אין שום דבר מקצועי כמו תפקיד \ שינוי בתנאים (עבודה מהבית \ קורס \סמינר \כניסה לפרויקט בטכנלוגיה שבא לך להתעסק בה) שירצה ללא העלאת שכר?
אם כן, זה משהו שבד"כ יותר קל לתת (תלוי בתפקיד כמובן) וזה נתפס כמשהו יותר לגיטימי לבקש.

שאלה שניה, האם יש לך מספרים בראש? עכשיו נסה לחשוב אם ריאלי בשבילך לקבל אותם בחברה הזאת. לפעמים לא קל להעריך אבל אם יש אפשרות (גם לשתף מידע עם אנשים בעבודה) תחשוב אם ריאלי לרצות אותך? אם בכל מקרה אין סיכוי שתקבל את מה שאתה רוצה, עדיף לך לעזוב בצורה שתשמור על היחסים הכי טובים שאפשר עם ההנהלה הקודמת. אולי אפילו לא לציין שזה קשור לשכר.

איך להודיע את זה, זה כבר תלוי באנשים וכמה רחוק אתה מוכן ללכת. קח בחשבון שמרגע שיבינו שאתה מאד לא מרוצה מהשכר שלך (אמרת לבד - אם לא יעלה אתה תעזוב) אתה תהיה על הכוונת ויהיה לך יותר קשה לחפש במקביל.

רש"צ בדרך כלל לא מתעסק בשכר, אל הדרגות שמעליו.

לא צריך לאיים, בד״כ הם מבינים לבד

משפטים לא מאיימים, אבל מסבירים שזה מאד חשוב לך.

בסגנון של

״אני מאד אוהב את העבודה כאן, אבל אני צעיר, צריך לחשוב על העתיד שלי... בעוד כמה שנים ארצה לפרנס משפחה...״.

אבל תראה, אם אין שם שום מקום להתקדמות, גם העלאת השכר מוגבלת. יעלו לך עכשו, אבל מה יהיה עוד שנתיים? אולי כדאי להתחיל לחפש מקום עם יותר אופק

liron50

New member
לא נשמע טוב שמערבבים את שני הדברים

נשמע שמפריע לך שאין לך אפשרות להתקדם בחברה, אבל אם יעלו לך את השכר אתה
'תתעלם' מזה ותמשיך בתפקיד הנוכחי...אם אתה לא מרוצה בתפקיד (אולי מיציתי אחרי 4 שנים?), כסף לא יפתור את זה לאורך
זמן.
&nbsp
לדעתי, תפריד בין שני הדברים. תדגיש שאתה לא מורצה מהשכר, ובזכות הניסיון/דברים שעשית אתה מצפה להעלאה בשכר.
ובלי קשר לשכר, תבדוק בשיחה איך ומה אפשר לעשות בנושא התפקיד.
אולי להרחיב את הגדרת התפקיד, לתת לך עוד סמכויות וכו...

N i X

New member
לא הבנתי מה משאיר אותך שם

אתה 4 שנים באותו ארגון, זה תקופה לגיטימית לגמרי שאחריה אפשר להחליף מקום.
(יש כאלו שיגידו שגם זה שנה מאוחר מדי)
למה שלא תקבל את שני הדברים שאתה רוצה במקום אחר - כסף + קידום?
למה בעצם להשאר?
&nbsp
ונגיד שתביא להם הצעה נגדית והחברה תשווה את ההצעה או ״תסחט״ אותם להעלות לך את השכר - זה עדיין משאיר טעם רע מבחינתם ואתה עדיין לא מתקדם בתפקיד.
&nbsp
לדעתי הצעד היחיד במקרה הזה לו הייתי במקומך הוא להחליף מקום, כמובן לא להתפטר לפני שאתה מוצא מקום אחר עם שכר (ואולי תפקיד) שאתה רוצה.
זה שמישהו אחר מקבל את השכר שאתה רוצה לא אומר שגם אתה יכול לקבל אותו דבר גם אם אתה מתכנת טוב יותר.
&nbsp
&nbsp

Grosseto

New member
אולי השכר הנומינלי לא עלה

אבל השכר הראלי עלה די יפה בחמש שנים האחרונות

למעלה