משהו שמוזר לי בפורום הזה.

משהו שמוזר לי בפורום הזה.

כשמדברים על הנדסת חשמל אז אנשים כותבים איך תחום החומרה בקריסה ואין עבודה. אם מדברים על פיזיקה אז בכלל זה ברור שאין עבודה. כל זה בזמן שבטכניון לבדו מסיימים כל שנה מאות מהנדסי חשמל, ואני לא רואה אף אחד שם שבכלל מודאג או מדבר על זה. באמת אין במדינה הזאת עבודות למהנדסי חשמל? פיזיקאים לא משתלבים בתעשיות של אלקטרואופטיקה או מוליכים למחצה? אלפי בוגרים של הנדסת חשמל ופיזיקה עושים כולם הסבה לתוכנה?

יבגני34

New member
יש עבודה, בעיקר במרכז וצפון

משתלבים באיזור מתמ, אינטל, אלביט, במרכז יש כמה גדולות, אפל, מרוול, אינטל, סנדיסק, ברודקום, לא חסר, פשוט התחום בישראל בדעיכה, בשאר העולם זה לא המצב,
בישראל הרגו את השוק לטובת אפליקציות מטופשות ותרבות של אקזיט מהיר,
לפתח חומרה דרוש כסף וידע רב והרבה סבלנות, שאין בישראל, פה רוצים להביא את המכה, ולכן הכול תוכנה,
&nbsp
תסתכל מה קורה העמק הסיליקון בסינגפור, קוריאה, הם החלוצים של תחום ה-IoT
מה שבישראל כבר לא יפתחו, אפילו טלפון סלולרי לא הצליחו לפתח כאן, בושה וחרפה, המזל שיש סייבר וזה בכלל בגלל שיש לנו צבא ששם משקיע באנשים, ואז יש ידע,
כבר לא מפתחים כמעט חומרה תוצרת ישראל, זה בעיקר חברות שקנו חברות בתקופת הבועה, ונשארו כאן מכוח האינרציה, יש בודדות שקנו לאחרונה כמו אפל,
יש את מלאנוקס שהיא פרו ערבית, ותעודד את הדודים לקחת לך את העבודה,
&nbsp
בקיצור תלמד תכנות אפליקציות ואולי תביא את המכה, ההייטק בארץ רדוד מאד, אין יותר מדיי אנשים לחברות פחות לפחות ישקיעו כאן, הם אולי יקנו חברות קטנות ויעשירו את חשבון הבנק של היזמים אבל לרוב, דברים רציניים לא מפותחים בישראל,
המצחיק שאנחנו תמיד חושבים שאנחנו חדשניים, אבל לא, תראה מה קורה העמק הסיליקון ובמדינות כמו סינגפור, מסתבר שאנחנו טובים בלמכור שלג לאסקימוסים,
ואנחנו טובים בביטחון בגלל הצבא, לכן יש חברות שורדות כמו אלביט, רפאל שזה גם מידרדר, אלתא, שאר החברות הן חברות תוכנה והרציניות קנו פה מרכזי פיתוח שהם פח זבל, כי עבדו עליהם ברכישה ולרוב גם ייסגרו,
&nbsp
בהצלחה!

חוק מור הורג את החומרה היעודית

מצד אחד לפתח ציפ חדש מגיע לסכומי עתק ומצד שני ציפ גנרי מספיק טוב כדי להריץ את מה שאתה רוצה במחיר הגיוני
אומנם אם תשקיע סכום עתק וזמן רב תוכל ליצר את הציפ במחיר זול יותר ליחידה אבל עד שתעשה את זה התחום יישתנה

TotalCommnader

New member
עם פיסיקה בתואר ראשון שאינו בתוספת הנדסה אין הרבה מה לעשות.

התואר הזה אומר בגדול "הנ"ל אינו טיפש".

ברוב המשרות שצריך פיסקאים מבקשים תואר שני ומעלה. רוב, לא כל. לכן בוגר פיסיקה יכול:

1. לעשות תואר שני ומעלה.
2. לעשות תואר משולב הנדסה כמו אלקטרואופטיקה.
3. להתמודד על משרות תכנות
אני מצאתי משרה שבה לא נדרשתי להסבה. כשהיה לי נסיון את אף אחד כבר לא עניין התואר.
4. להיות מורה.

אגב העבודה בפועל של הרבה מהנדסי חשמל כוללת תכנות.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
כי הוא חשב שלפתור את בעיית כבידה קוונטית נשמע מגניב יותר

מאשר לקודד איזה קוד לחברת פייסבוק או whatnot.
&nbsp
הוא פשוט הבין לצערו שהוא לא מספיק חכם בשביל לפתור את הבעיה ולכן נאלץ לעזוב להייטק או לפיננסים.
&nbsp

TotalCommnader

New member
כי מצאתי קיצור דרך. במקום: 1.לקרוע את התחת כדי להתקבל למדמ"ח

2. לקרוע את התחת בתואר קשה עם כל ה4 מיליארד ו17 הגשות.
3. ללמוד תואר שלא כ"כ מעניין אותי.

עשיתי:

1. למדתי תואר שהיה מאוד מעניין. (בשבילי. על טעם ועל ריח)
2. אני עובד במקצוע שהוא מאוד מעניין אותי. (תכנות)

מה המרמור שלך נגד פיסיקאים? למה הצורך להקטין את מי שלמד פיסיקה ומתכנת? פיסיקאי תפס לך את המשרה? היה לא נחמד אליך?

אין קשר למגניבות או חוכמה. לא ראיתי את עצמי באקדמיה ולא ניסיתי לכוון לשם.

אני בטוח שכל אותם עשרות (מאות? אלפים?) שניסו לפתור את הכבידה הקוונטית ולא הצליחו לא מרגישים לא מספיק חכמים.

בכל ענף של מדע נכשלים אנשים הרבה יותר חכמים משנינו ביחד. זה בדיוק הרעיון. התקדמות נוצרת מניסוי וטעייה של הרבה מאוד אנשים חכמים.

ובאותה מידה אני בספק אם הפיסיקאים המתכנתים "נאלצו לעזוב" או "התפשרו" על הייטק/פיננסים.

אני לא התפשרתי על הייטק כי הייטק הוא לא פשרה בעיני. אני אוהב את מה שאני עושה ועובד עם אנשים חכמים, נחמדים ולא ממורמרים. (טוב חלקם לא נחמדים, ממורמרים ולא חכמים אבל הבנת את הרעיון)

או עוד אפשרות

שמי שהלך ללמוד פיזיקה באמת מצפה להשתלב בתעשייה בתפקידים שקשורים לפיזיקה. שזה אומר בעיקר אלקטרואופטיקה ומיקרואלקטרוניקה.

TotalCommnader

New member
להבנתי לאלקטרואופטיקה צריך *הנדסת* פיסיקה שזה 4 שנתי ולא פיס

יקה בלבד.

כן, הכוונה שלי הייתה גם למסלול הזה.

זה רק עוד שנה אחת. זה עושה הבדל מבחינת התעסוקה? הרי ממילא לפי הפורום הזה גם באלקטרואופטיקה אין עבודה ..

TotalCommnader

New member
כנראה שלאלקטרואופטיקה השנה הזאת משנה. לא הלכתי לתחום אז אני

לא יודע אבל נראה שזאת שנה שמלאה בקורסים שמתאימים לתחום.

bismark1

New member
הסיכוי הכי טוב לעסוק בפיתוח (במקצוע) כפיזיקאי

הוא תואר גבוה, עוד לא פגשתי פיזיקאי עם תואר ראשון שעסק בפיתוח במקצוע.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אמרתי לא מספיק חכמים כדי לפתור את הבעיה.

גם איינשטיין ופיינמן ועוד רבים וטובים לא מספיק חכמים כדי לפתור את הבעיה.
&nbsp

TotalCommnader

New member
רק שלפי ההגיון שלך כולם היו צריכים להרגיש לא חכמים לפרוש ולה

תפשר על תכנות...

AnarchistPhilosopher

Well-known member
לא.

התואר הראשון שלך נלמד לשם העשרה, רוב הסטודנטים לא הולכים ללמוד היום תואר לשם העשרה בלבד.
&nbsp
זה כמו העובדה שיש עדיין סטודנטים לפילוסופיה, כן החיה הזו עדיין קיימת.
אם אתה רוצה לעבוד בתור מתכנת אני לא רואה הבדל גדול בין מי שלמד רק תואר בפיזיקה לבין מי שלמד רק תואר ראשון בפילוסופיה. אולי יש יותר מושג בתכנות מקורס אחד שהוא לקח ביחס לבוגר פילוסופיה שלא לקח.
אבל מן הסתם הם לא יילכו לעבוד בתור מתכנתים עם רק הידע שלהם מהתארים שלמדו שלא רלבנטי לכלום בהייטק.
&nbsp

TotalCommnader

New member
קצת שכחת את המתמטיקה (שגם לרוב המתכנתים לא רלבנטית) אבל כל ה

שאר באמת לא רלבנטי (כמו רוב התואר במדמח...)

117oz

New member
לא מבין את הגישה הזו

מצד אחד - היו פה שרשורים שלמים על כמה שהתואר במדמח חשוב, בגלל שהוא מקנה חשיבה נכונה, אף על פי שרובו תיאורטי ולא ישומי.
מצד שני - תואר בפיזיקה, שמצריך חשיבה אנליטית יותר גבוהה ממדמח, מקביל לבוגר פילוסופיה, עד כדי שהוא לא רלוונטי?

למעלה