אוכלים את עובדי ה-הייטק, עשירון 10 אנחנו מסכנים

יבגני34

New member
אוכלים את עובדי ה-הייטק, עשירון 10 אנחנו מסכנים

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001153906

אחראים ל-90 אחוז מסך המיסים, לא יאומן, כמה אוכלים על חשבוני, ועוד רוצים שאתרום כסף לעמותות, כמו לתת, לאלה שאין להם, שילכו לעבוד חבורה של אפסים, לא מספיק כל המיסים שאני משלם?

BravoMan

Active member
אתה יודע מה מעניין?

שהמילה הי טק או היי טק או היטק או כל הטיה אחרת, כלל לא מופיעה בכתבה!
&nbsp
אתה חושב שזו מזימה של הארכיטקט שלך?

יבגני34

New member
מי בדיוק נמצא בעשירון העליון? המנקה בחברה שלך? ברור שזה היטק

hadooper

New member
וואו... בכנות, זו הפעם הראשונה שאני נתקל בנתונים האלו.

זה הרבה הרבה יותר מהשכר של מתכנת ממוצע.
&nbsp
אני סבור שמרבית המהנדסים שהינם מאד מנוסים ונחשבים בתעשיה אינם מגיעים לשכר כזה.

חכםפסח

New member
באמת? רוב רשימת 100 מקבלי השכר הגבוה במגזר הציבורי רופאים

עם רופאים בכירים שמקבלים שכר של 70-100K.

למיטב ידיעתי, רופאי שיניים בשוק הפרטי מרוויחים [הרבה] יותר מרופאים במגזר הציבורי.

ipv6

Member
בוא נשווה תפוחים לתפוחים

מי שמגיע לרמות האלה זה רופאים כוכבים או קבוצה מצומצמת של מנהלי מחלקות.
זה ממש לא משהו שכל רופא מגיע אליו וזה לא נכון להשוות את האנשים האלה לסתם מתכנתים. תשווה נניח לדרגה ניהולית של ראש מחלקה (אחד מעל ראש צוות) ב-פייסבוק\גוגל\אמזון\מיקרוסופט, אני בטוח שמנהלים ברמה הזאת גם מגיעים לדרגות שכר מאד גבוהות עם כל הבונוסים והמניות.

בצד השני של הסקאלה יש רופאים כלליים, שלא עשו התמחות, שעובדים בכל מיני מוקדי חירום כמו "ביקור רופא" שמתרוצצים בין בתים של אנשים וככל הנראה מקבלים הרבה פחות מ30.

חכםפסח

New member
בוא נתמקד בטיעון שהעלתי

הטיעון שלי היה שהשכר הממוצע של רופאים גבוה מספיק כדי להכניס רבים מהם לשני העשירונים העליונים (קרי: זה לא רק עובדי הייטק), וזה לא אמור להפתיע את מי שעוקב אחרי העתונות הכלכלית וראה את הקצה העליון של שכר רופאים שכירים במגזר הציבורי.

ipv6

Member
אני מסכים עם הטענה

שרופאים מקבלים שכר גבוה ויכול להאמין שרבים מהם גם מגיעים לעשירון העליון.
&nbsp
אבל זה על סמך היכרות עם instance-ים מייצגים שמרוויחים 25-35 בחודש ולא על סמך מנהלי מחלקות שהם כוכבי על.
&nbsp
אני יכול להראות לך ״המון״ בנקאים שהם לפחות במאיון העליון. זה אומר משהו לגבי טלר מתחיל?

חכםפסח

New member
במקרה דנן, השאלה איננה כמה מרוויח טלר מתחיל

אלא כמה עובדי בנקים מרוויחים שכר שמכניס אותם לשני העשירונים העליונים, ובקירוב מנוסח סטטיסטית - מה השכר המייצג (ממוצע \ חציוני) של בנקאי?

doutsh

New member
דווקא במקרה הזה מייצג רק החציוני, הממוצע חסר משמעות

h a j b i

New member
רופאים מגיעים לשכר הגבוה הרבה יותר מאוחר

7 שנות לימוד + 5 שנות התמחות וגם אז הם נחשבים לרופאים מתחילים.

hadooper

New member
ולמרות זאת, השכר שלהם גבוה מדי ביחס לנסיונם ומעיד על מחסור.

בתחום התוכנה, הנטיה היא תמיד לרצות לגייס רק את המהנדסים המבריקים והגאונים ביותר ולסנן את כל היתר. כבר העדתי כאן בעבר על התנהלותה של אחת החברות הקודמות בה עבדתי, שנהגה לגייס במתכונת "גאונים" ובמשך יותר משנה שלמה סיננה את כל המועמדים שרואיינו. הדבר מזכיר במידה מסויימת את המתרחש בעולם הרפואה, שם פציינטים תמיד מעוניינים אך ורק במנתחים הבכירים והמוכרים ביותר ובעלי השם והמוניטין. אלא שבעולם התוכנה, גם מהנדס גאון לא מגיע לרמת השכר של רופא מנוסה.
&nbsp
מה שלא מובן לי הוא איך יתכן שהמדינה לא נוקטת באמצעים כדי לייבא רופאים מחו"ל. שכן, רמות השכר הגבוהות והמחסור בתחומים האלו גבוה מהותית מאשר בענף ההייטק ולכן גם יכול להכניס הרבה יותר כסף לקופת המדינה ממסים.

hadooper

New member
בהכללה גסה, אני מאמין שכמעט ולא קיימים כאלו כיום בישראל.

לפחות לא שכירים בתפקידים שאינם ניהוליים.
&nbsp
למעשה, גם מהנדס בכיר ומנוסה ככל שיהיה, כל עוד אינו בתפקיד ניהולי, מוביל טכני או ארכיטקט, קשה לי להאמין שיעבור את רף ה 28-35K.

דייהטסו

New member
אני יודע שאתה טועה

מכיר הרבה שמרוויחים כשכירים, מהנדסים שאינם מנהלים, מעל 35K

קיימים בוודאות
אני לא יודע מה האחוז שלהם מכלל המתכנתים, אבל קיימים מהנדסים בתפקידים טכנייים שמרוויחים מעל הרף שציינת ואף מעל רף ה 40K, ואני אומר את זה מידיעה, לא משמועות.

חכםפסח

New member
טבלאות השכר נגמרות עם 40K, וגם זה לתפקידי ניהול.

אני בטוח שיש מהנדסים חזקים שמרוויחים מעל, אבל הם לא מספיק נפוצים כדי שיהיה להם מקום בטבלאות. בניסוח אחר, הם מספיק חריגים כדי לא להכנס לטבלאות, ולדעת שהם שווים יותר ממי שכן.

h a j b i

New member
אני גם חושב שיש מחסור

אבל זה לא אומר ששכר של מתכנת צריך להיות כמו שכר של רופא. הקבלה ללימודים קשה יותר, הלימודים ומסלול ההכשרה ארוך הרבה יותר, העבודה והאחריות (של הרופא הממוצע מול המתכנת הממוצע) חשובים יותר וגם העבודה עצמה קשה ותובענית יותר, אז למה לא בעצם? שיהיה להם לבריאות.
&nbsp
מי שמפריע לו אמליץ לו לעשות מה שאני ממליץ למי שמפריע לו השכר בהיי טק: לך תהיה רופא, בהצלחה

Lhuna1

New member
לא צריך להיות קשר בין שכר של מתכנת לשכר של רופא

שכר של מתכנת צריך להיות, כפי שהוא, לפי מה ששווה לשוק לשלם לו.
זה בסדר אם זה יהיה 50K וזה בסדר אם זה יהיה 5K. אלו כללי השוק החופשי.
&nbsp
שכר של רופא במגזר הציבורי צריך להיות גבוה מספיק בשביל שישתלם לרופאים טובים להשאר במגזר הציבורי ולעבוד בתנאים טובים ובלי משמרות כפולות - זה אינטרס של כלל הציבור והמדינה, ולצערנו זה לא המצב.
&nbsp
אבל אין סיבה שיהיה קשר בין שני הסכומים או בין משכורות של כל שני מקצועות אחרים.
&nbsp
&nbsp

למעלה