חיפוש עבודה באזור הצפון- המלצות

ILoveDA

New member
חיפוש עבודה באזור הצפון- המלצות

אני מחפשת עבודה בתפקיד מהנדסת תוכנה RT Embedded באזור הצפון בעיקר.
תוכלו להמליץ על אתרי דרושים ועל חברות כוח אדם שכדאי לעבוד מולם? לא רוצה להתפזר יותר מדי...
האם מקובל גם לפנות לחברות עצמן (הכוונה לחברות קטנות, לא אינטל וכאלו)? אמא שלי מתעקשת שזה בסדר גם להגיע פיזית ללובי של החברות ולהשאיר קו"ח...האם אמא השתגעה? :)
תודה!

Grosseto

New member
אצלנו משאירים קו"ח בלובי, לפעמים זה תופס

וגם מראה על יוזמה

amub

Member
פעם קיבלנו מנות אוכל ממסעדה

ועל אחד ממכסי הפלסטיק סטודנט שעובד שם רשם את פרטיו ומשרה שהוא מחפש.
כולם התלהבו מהיוזמה.
אמא צודקת.

לפי דעתי חבל על הזמן להשאיר קו"ח בלובי

כן כדאי למפות מעסיקים פוטנציאליים ולחפש שם קשרים. אפילו ברמת מישהו שכתב מאמר בלינקד אין. לכתוב לו/לה שאהבת את המאמר ואת מחפשת עבודה בתחום. כמובן חובה להיות רשומה בכל חברות ההשמה. מפעם לפעם לעשות תזכורות. כן כדאי להתפזר. זה רק מגדיל את הסיכוי להגיע למשרה יותר טובה.

choo

Active member
בצפון - רישום במספר חברות השמה עלול להזיק

&nbsp
מראש היצע המשרות קטן משמעותית מאשר באיזור המרכז, וחברת השמה שמגלה שביותר מדי ממעט המשרות הפתוחות שלחו עבורך קורות חיים מחברה השמה אחרת כבר - תאבד מוטיבציה לטפל בך.
&nbsp
במקרה כזה, אם חברת השמה שנפלת עליך היא חברה לא מאוד מוצלחת בשבילך מועמדים (לא דוחפים מספיק את קורות החיים, לא מבררי למה קורות החיים לא התקבלו) - אתה עלול לפספס בפועל הזדמנויות - וכשמספרן מראש די נמוך - זה עלול להיות אקוטי.

אתה אומר את זה מידיעה או מניחוש?

כי יש לי ניסיון אישי מסויים בתחום הזה של השמה. וממה שאני מכיר, נלחמים בשיניים על כל משרה. התחום מאד תחרותי. מאד-מאד. קשה לי לדמיין משרד השמה שמוותר מראש אם יש סיכוי כלשהו להשמת מועמד. הבעייה דווקא מהכיוון השני. אם חברה מגלה שמשרד השמה שולחים להם מועמדים לא רלוונטיים בלי סינון רציני אז פעם מעירים, פעמיים מעירים ואח"כ פשוט מתחילים להתעלם מהמשרד הזה. אבל זה לא שונה בין המרכז לצפון.

choo

Active member
אני אומר את זה מתוך נסיון נקודתי - והיכרות עם השוק בצפון

&nbsp
רק שתקבל מושג:
&nbsp
א. למרבית חברות ההשמה כלל אין סניף בצפון, והיכרותן עם שוק העבודה בצפון נמוכה למדי.
&nbsp
ב. מספר המשרות *השונות* הפתוחות באזור הצפון בכל רגע נתון לעובדים במשרה מלאה (בתחום התוכנה - לא יודע לגבי תחום החומרה) קטן דרסטית מאשר באזור המרכז (ככל הנראה פחות מעשירית ממספר המשרות הפתוחות באזור המרכז - וזה מגיע מספירת משרות באתרים כמו לינקדאין או אתרי דרושים שונים, שאני נוהג לבצע פעם בכמה זמן). אם תתרגם את זה לכמות המשרות הרלוונטיות עבור מועמד אחד, בפרט עבוד מועמד שיש לו העדפות כלשהן - תקבל כמות מאוד קטנה של משרות. גם כמות הראיונות לאדם מהצפון קטנה משמעותית מאשר לאדם מקביל מאזור המרכז.
&nbsp
הפער הזה, אגב, נובע גם ממיעוט החברות הקטנות באזור הצפון ביחס לאזור המרכז.
&nbsp
ג. יש הבדל בין שליחת קורות חיים לא רלונטיים - לבין שליחת קורות חיים רלונטיים ולאחר מכן בירור עם מקום העבודה מדוע קורות החיים לא התאימו בכל זאת. מצד המעסיקים, נתקלתי בחברה שביררה לגבי מועמדים שונים מדוע לא הזמינו אותם לראיונות, בנסיון לשפר את התאמת המועמדים למשרות. נתקלתי בחברות אחרות שלא טרחו לבצע את הבירור הזה. במקרה (או אולי לא במקרה) זו היתה החברה שאיתה היה לי נסיון חיובי גם בתור מועמד.
&nbsp
תחום ההשמה תחרותי מאוד במרכז - הוא הרבה פחות תחרותי באזור הצפון - בדיוק כמו תחום ההייטק בכללו, מבחינת המועסקים.

אילן די

New member
קורות חיים בלובי או על הקופסא של הטייק אוואי

זה טוב אם אתה מתחיל/חסר נסיון.

rj111

New member
בשביל חברות קטנות פונים לחברת השמה

מכסימום שולחים קורות חיים במייל.

liron50

New member
לא מכיר הרבה שמגיעים פיזית

זה גם יכול להיות בעייתי כשיש שומר בכניסה וכדי להגיע למגייס\מנהל צריך תג.
&nbsp
עדיף אם כבר לשאול דרך חברים אם מכירים מקום שמחפש עובדים או לפרסם ברשתות חברתיות )linked\facebook)

למעלה