תואר ראשון במתמטיקה

Avri0

New member
תואר ראשון במתמטיקה

שלום,
אני הייתי שמח לשמוע כאן מהאנשים את דעתם בנושא:
כרגע יש לי חצי תואר במתמטיקה בפתוחה,
אני עוד לא יודע בדיוק מה אני רוצה לעשות (מבחינת עבודה) אבל אני חושב הרבה על תחום Embedded RT כאשר אני בטוח שיכולים להיות מיליון דברים אחרים אבל לתחום הזה נחשפתי והוא מושך אותי.
אז הדרך הקונבנציונלית להגיע לשם היא כמובן ללמוד באחת משלושת האוניברסיטאות חשמל.
יש לי כמה רתיעות מכך:
א. אני עובד במשרה מלאה, מעניינת, מפתחת, מתגמלת (בעיקר ביחס לכך לא הייתי ביחידה צבאית ואין לי המון ניסיון), ונראה לי משעמם ללמוד באוניברסיטה במקום לעבוד. אני אוהב ונהנה ללמוד, אבל אני מרגיש שמשרה מלאה + לימודים זה יחס שיותר נכון לי.
ב. אני נורא מתחבר לגישה של הפתוחה, ולא כל כך מצליח להבין האם ניתן לממש את שיטת הלימוד בבית גם באוניברסיטאות הסגורות.
ג. אני לא מספיק "סגור" על עצמי כדי להינעל על חשמל, וחושב שמתמטיקה תאפשר לי בהמשך מגוון רחב יותר של אפשרויות.

אז הדרך שאני שוקל כרגע, והייתי שמח לשמוע כמה היא ריאלית:
לסיים תואר ראשון במתמטיקה בפתוחה (יכול להיות שאשלב "חטיבה" בפיזיקה, ואז אוכל לשלב גם מוליכים למחצה ועוד כמה קורסים שקשורים לחשמל)
ולתת לזמן, לניסיון ולהתפתחות המקצועית שלי לקחת אותי אל ה"יעד", שהוא כרגע נראה כמו אמבדד אבל יכול להשתנות.
פרטים נוספים:
ממוצע בפתוחה יהיה hopefully מעל 90.
אני לומד וקולט מהר מאוד נושאים חדשים.
בעבודה הנוכחית אני כותב C# ומתעסק עם כל מיני דברים של חומרה אבל יש גם זיקה ל-Embedded עם שאיפה להתפתח בזמן הקרוב.
שאלות ספציפיות:
כמה תואר במתמטיקה יהווה מחסום? ברור לי שיש מקומות עם תנאי קבלה קשיחים שבהם אני לא אגיע לראיון, אבל האם יש שוק גדול של משרות שמוכנות לקבל אנשים עם תואר במתמטיקה שלומדים מהר?
כמה חשוב וכדאי ללמוד חשמל? יכול להיות שאני אקבל שם המון כלים שאין לי דרך אחרת להשיג?
ואם אפנה לתחומים פחות קשיחים מבחינת השכלה כמו פיתוח תוכנה נטו, האם שם יש "שוק" לתואר ראשון במתמטיקה?

תודה רבה לכל מי שמתייחס.

vinney

Well-known member
אתה רוצה לעבוד בתכנות בתחום הembedded?

כי אם כן - למה שתואר במתמטיקה יהווה חסם? להיפך.
&nbsp
&nbsp

Avri0

New member
אתה מכיר משרות כאלה?

תודה על התגובה,
אתה מכיר משרות כאלה? למשל משרה בה מוכנים לקבל מישהו עם השכלה במתמטיקה בלבד וקצת \ כלום ניסיון בתכנות ותכנון חומרה בסביבה של העבודה?

vinney

Well-known member
תכנון חומרה? בשביל זה כנראה כדאי תואר בהנדסת חשמל.

אתה מדבר על תכנון מעגלים או chip design? לאיזו עבודה בדיוק אתה רוצה להגיע?

S h a r k 1 8

New member
לאמבדד אפשר גם להגיע

מכיוון של מדעי המחשב. תעשה דו חוגי מתמטיקה ומדמח ואתה בכיוון הנכון.

Avri0

New member
אני מעדיף שלא לעשות דו-חוגי משיקולים של זמן.

S h a r k 1 8

New member
אני מבין שאתה כבר עמוק בתוך התואר במתמטיקה

ושמעבר לדו-חוגי יגרום לך לזרוק כמה קורסים לפח. ועדיין, אני ממליץ לך בחום לעשות את המעבר הזה. המחיר הוא לא כזה גבוה כמו שאתה חושב.
&nbsp
יש קורסים בתואר ראשון במדמ"ח שהם ספיציפית רלוונטיים לאמבדד כמו מערכות הפעלה, מעבדה במערכות הפעלה (בתכלס לומדים שם תכנות בשפת C), ארגון המחשב ומערכות ספרתיות (קצת פחות). הייתי בלא מעט ראיונות לתחום, ושואלים על הקורסים האלה בראיונות. לכן, גם אם לא תעבור לדו-חוגי, אני ממליץ לך בחום לקחת את הקורסים האלה כקורסי בחירה. יש מצב שיאשרו לך לקחת אותם כחלק מהתואר במתמטיקה.
&nbsp
&nbsp

S h a r k 1 8

New member
לרשימת הקורסים אני מוסיף גם את מבני נתונים

קורס סופר-דופר חשוב.
&nbsp

Avri0

New member
אוקיי תודה

יש לי כמה אפשרויות איך לשלב את הקורסים האלה ואני אחשוב על זה.
מעניין אותי -
האם אלו קורסים חשובים לראינות עבודה בלבד או שגם יש שם רעיונות עמוקים שקצת יותר קשה להבין לבד ודורשים את ההעמקה האקדמית בהם?

S h a r k 1 8

New member
גם וגם

לדעתי, החשובים ביותר הם מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים (קורס אחד) ומערכות הפעלה.

מעבדה למערכות הפעלה - זה הקדם למערכות הפעלה. תוכל ללמוד שפת C לבד וקצת לינוקס אם תחליט לקחת את מערכות הפעלה "ישר".

ארגון המחשב + מערכות ספרתיות - זה כבר יותר קרוב לחומרה (אסמבלר ומעגלים לוגיים).

rj111

New member
אם אתה רוצה לעבוד בתכנות למד לתואר במדעי המחשב

אתה יכול לגמור תואר ראשון במתמטיקה ואז להשלים תואר במדעי המחשב.
לא הגיוני ללמוד לתואר במתמטיקה בלבד ואז לעבוד בתכנות.
הביקוש לאמבדד הוא לא גדול מאוד. עיקר העבודה באמבדד זה תכנות פרופר מעל מערכת הפעלה עם אילוצי זמן אמת קלים, תהליכים, סמפורים, ....
החלק היותר מעניין לדעתי באמבדד הוא תכנות low level מעל חומרה / דריברים / עיבוד אותות. אבל יש בזה פחות עבודה ויש פרגמנטציה של הניסיון, כלומר נסיון במערכת אחת לא בהכרח יתן לך יתרון במערכת אחרת.
יש קורס מעניין בפתוחה של עיבוד תמונה שיתן לך מבוא לעולם עיבוד האותות הסיפרתי.

rj111

New member
מתמטיקה זה מצויין

רק התואר לא יקדם אותו לעבודה באמבדד כמו תואר במדעי המחשב.

GuestOfHonor

New member
כי בתואר במתמטיקה לא לומדים שום דבר שנדרש למפתח אמבדד

ממש כלום. אפס. נאדה.

ונראה לי שאתה יודע את זה, לא?

גם אם מסתכלים על תואר ראשון במדעי המחשב אפשר לטעון שחלק משמעותי ממנו לא תורם למי שהולך להיות מפתח "מן המניין" שאיננו אלגוריתמאי. אבל היי, לומדים מבוא למדעי המחשב, ומערכות הפעלה, וארכיטקטורת מחשבים... אז לפחות יש ממה להתחיל.

vinney

Well-known member
אאל״ט מבוא למדעי המחשב לומדים גם בתואר למתמטיקה

מערכות הפעלה ומבנה המחשב אלה שני קורסים שהוא יכול לקחת כקורסי בחירה, לא משהו שבגללו צריך עכשיו לשנות את כל תוכניות הלימודים. אתה חושב שזה חשוב - תמליץ לקחת את הקורסים, אל תגיד לבן אדם שהוא עושה תואר שלא שווה כלום.
&nbsp
עוד לא נתקלתי בבוגר מתמטיקה שלא היה מתכנת מצויין, ויש לי קצת נסיון באמבדד. אולי לא כמו Shark18, אחרי הכל עבדתי באמבדד עוד לפני שהוא התחיל ללמוד, אבל קצת יש.

S h a r k 1 8

New member
לגבי המשפט השני לפני האחרון שלך -

אתה בעצמך טענת פה בפורום לא מעט שיצא לך לפגוש בוגרי מדמ"ח שלא היו מתכנתים טובים. אז איך אפשר להגיד שכל בוגרי מתמטיקה הם מתכנתים טובים?
&nbsp
אולי זה ספיציפית רלוונטי לבוגרי מתמטיקה ש אתה פגשת.

vinney

Well-known member
אולי.

או אולי זה כי תואר במתמטיקה הוא הרבה יותר תובעני והרבה יותר קשה לנפנף ידיים בתואר הזה, אז אנשים רגילים לדייק. גם יכול להיות.

S h a r k 1 8

New member
ממש לא הייתי אומר |הדגש| הרבה יותר |סדגש|

קשה ותובעני מתואר במדעי המחשב.

גם במדעי המחשב יש המון מתמטיקה והיא לרוב ברמה של מתמטיקאים.
עבודת תכנות יכולה לשאוב המון זמן, לא פחות מתרגיל הוכחות במתמטיקה.
עבודות תכנות הרבה מאד פעמים נבדקות ע"י טסטים אוטומטיים ובודקים אם הפלט של התוכנית זהה במדויק למה שציפו. נפנופי ידיים לא יכולים להיות פה.

vinney

Well-known member
״המון״?

עשיתי את התואר במדעי המחשב. קורסים מהמחלקה למתמטיקה היו קורסי תשתית בסיסיים בלבד. לא יותר מאינפי 2. יכול להיות שאפשר לקחת קורסים יותר מתקדמים בתור בחירה, אבל לא מכיר מישהו שבאמת לוקח אותם ולא עושה את התואר במתמטיקה.

למעלה