שימוש במנועי "הפצת קורות חיים" באינטרנט

icecold7

New member
שימוש במנועי "הפצת קורות חיים" באינטרנט

שלום לכולם,

האם כיום, בעידן הפייסבוק/לינקדאין//רשתות חברתיות אחרות,
כ 16 שנה (בערך) אחרי שהמציאו את מנוע ההפצה Runner

האם כיום יש עדיין צורך/טעם/יתרון בלהשתמש במנועי החיפוש הנ"ל?
אני שואל משום שאני מזהה שהמנועים האלו (לפחות בשנים האחרונות) מביאים "רק" חברות כ"א / אותן חברות כ"א שגם ככה מתקשרות (ונציגים הרי לא חסרים שם כאשר הנציגים אינם מסונכרנים בינהם בדרך כלל וזה גורם למטרד)

האם לדעתכם כדי להשתמש או שרצוי להתמקד ולהתפקס רק במשרות המפורסמות ומכוונות בדיוק למקצוע ולתפקיד שאותו אני מחפש (ואותו אולי כדאי לנסות "לדוג" לבד)

במידה ותשובתכם חיובית ולדעתכם כן מומלץ להשתמש ולא ליפסול "גם" את האפשרות הזו-אשמח לדעת מהם מנועי ההפצה הנפוצים/המומלצים

תודה רבה מראש למתייחסים!

vinney

Well-known member
אף פעם לא היה צורך או יתרון

בדיוק מהסיבות שציינת. לשלוח את הקו"ח שלך בתפוצת נטו לא יתרום לך שום דבר. אתה צריך להיות ממוקד בחיפושים שלך ולפנות למשרות שבאמת מתאימות לך ומעניינות אותך.
&nbsp
אני לא בטוח שאתה מבין את ההבדל בין חברות כ"א לחברות השמה, דרך אגב.

לא זה ולא זה
- הפצה מאסיבית לא מועילה בדיוק מהסיבות שציינת.
- פניה ספציפית למשרות שמפורסמות גם לא בהכרח מועילה משום שהרבה משרות כלל אינן מפורסמות, ולהיפך לפעמים יש פרסומים של משרות שלא ממש קיימות.
&nbsp
חיפוש עבודה אפקטיבי נעשה בשני מישורים: 1. חברים (גם דרך פייסבוק/לינקד-אין וכו'), 2. חברות השמה. פנה למספר מצומצם של חברות השמה, תגדיר להן בדיוק מה לחפש עבורך, ואם אחרי זמן סביר אין מספיק זימונים לראיונות אז תרחיב את המעגל.

icecold7

New member
אשאל אחרת-האם אין צורך בכלל בהפצת קו"ח באיזושהי דרך?

כלומר, כדי לקבל את ה"בום" הראשוני
את אותה יריית פתיחה
את אותו זינוק/יציאה לדרך?
&nbsp
כמובן שאני שואל אתכם את השאלה הנ"ל ואשמח לתשובה שתהיה מותאמת לימינו אנו ולא לימיי תחילת שנות ה 2000 ובועת ההיי-טק

זה תלוי
אין תשובה אחת לשאלה הזו, זה תלוי כמה אתה מבוקש בשוק.
אם אתה מתחיל, נואש, חסר נסיון או לא מבוקש, ומוכן לשקול כל עבודה, או שקורות החיים שלך הם כאלו שגם תחל הפצצה לא תקבל הרבה זימונים, זה יכול להיות פתרון טוב.
&nbsp
אם אתה רוצה יותר לסנן, זה פחות מוצלח. קח בחשבון שלהפציץ אפשר תמיד, אבל לקחת חזרה אי אפשר. זו פעולה בכיוון אחד, אין undo
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה