איך ניתן לזרז חברה להגיע להחלטה לגביי?

darkman5

New member
זה מעצבן יחס כזה מהחברות, ובכל זאת...

שמע אני כל כך שונא את ההתנהגות שתיארת של החברות כלפי מועמדים, וזה מעצבן טילים, אבל בסופו של דבר אני עדיין מסכים עם האמירה שלא צריך לשקר על מנת להשיג דברים (אגב, כל אחד גם יגדיר מהו שקר בשבילו וכמה הוא חי עם המצפון כדי לומר או לעשות משהו כזה).
יש כאלה שיגידו שלומר שיש לך ממוצע 90 כשאתה יושב על ממוצע 89.3 זה שקר, ויש כאלה שיגידו שזה עיגול פינות. זו סתם דוגמא דפוקה, אבל מניח שהבנת את העיקרון.
&nbsp
אפילו שחלק מהחברות משקרות למועמדים, לדעתי לא צריך לשקר בחזרה שקרים מוחלטים, אלא פשוט לדעת להיות אסרטיבי, לעגל פינות איפה שצריך, אולי "להגזים" טיפה כשמספרים על הצעה אחרת שקיבלת וכו'.

choo

Active member
מהמקרים שאני מכיר - באמת לא היה תקן

&nbsp
אפשר לאמר שיש פרקטיקה גרועה של חברות שמראיינות עובדים למרות שאין להן תקן, בתקוה שייפתח תקן עד שימצאו מישהו. פה יש משהו מסריח, וייתכן שגם לא חוקי (יצירת מצג שווא שיש להם משרה לאיוש, כשבפועל אין להם משרה לאיוש).

twinny

New member
להתלהב

להתקשר למראיין ולהגיד שאתה מאד רוצה את התפקיד. שהתראיינת בעוד מקומות אבל זה מרגיש חיבור נכון טכנולוגית אישית אתה מאד תשמח לדעת אם יש משהו שאתה יכול לעשות כדי לקדם את זה ותשמח לשמוע מהם. וזהו. פשוט להביע מוטיבציה והתלהבות שזה שליש מההחלטה של חברה לקחת מישהו.

darkman5

New member
תודה!

אכן יצא לי לקרוא קצת באינטרנט שחשוב להראות התלהבות ועניין בראיונות עבודה וזה מה שאני עושה.
השאלה היא כמה זה מקובל לדבר עם המראיין בהכרח..לא תמיד יש גם את המספר שלו אלא הכל עובר דרך ה-HR או מזכירה.

liron50

New member
ההגיון אומר

שאם שבוע וחצי לא אמרו לך כלום, אז אולי לא הלך כ"כ טוב כמו שנראה לך. זה שאמרה
לך שהתרשמו ממך לטובה לא בהכרח משקף, יכול להיות לזה מטרות אחרות.
כמובן שיש יוצאים מן הכלל, אבל בד"כ אם מאד מתרשמים ממישהו לא ישהו אותו לזמן
ממושך, או לכל הפחות יעדכנו אותו בסטטוס אחרי שבוע.
&nbsp
לדעתי לגיטימי להתקשר או לפנות במייל ולבקש עדכון ומתי הם צפויים לקבל החלטה.
תגיד שזה יכול להשפיע על האפשרויות אחרות שלך. אין צורך לפרט, הם אמורים להבין
שמועמד מצפה לקבל תשובה כדי לתכנן את המשך דרכו.
&nbsp
ובלי קשר, עשית ריאיון במקום עבודה? טוב ככל שיהיה, אין שום סיבה להפסיק לחפש
אפשרויות אחרות בציפיה לתשובה חיובית. תמשיך לחפש מי יודע, אולי תמצא משהו
יותר טוב.

darkman5

New member
עדכון

אז היום קיבלתי את המייל הגנרי המפורסם על כך שכרגע לא נמצאתי מתאים למשרה אצלם.
&nbsp
תשמע, בגדול, אני יודע שהם התרשמו ממני לא רק בגלל שהם העבירו את המידע הזה למתאמת השמה (כי ברור לי שלפעמים זה סתם אמירה), פשוט גם במהלך הראיון ראיתי שהם התרשמו ממני לטובה, עניתי להם על כל השאלות במהירות ובצורה מדויקת ומפורטת, וגם הם שאלו אותי שאלות נוספות שהם לא תכננו, וגם עליהם עניתי טוב.
&nbsp
וכמובן שבלי קשר לראיון הזה אני ממשיך לחפש עבודה.. זה לא שחיכיתי רק להם.. פשוט הם די משכו אותי וחשבתי שזה יסתדר.
&nbsp
ואגב, אחרי כמה ראיונות שעשיתי, בשורה התחתונה למדתי כבר משהו..אם תוך יום-יומיים (גג שלוש ימים) לא חוזרים אליך, כנראה שהחברה לא תמשיך איתך הלאה.

Lhuna1

New member
לפעמים יכולים להתרשם מאוד לטובה

ובכל זאת יש עוד מועמד שרוצים אותו קצת יותר (או באותה מידה כמוך, אבל עבר את התהליך לפניך וכבר קיבל הצעה והשיב בחיוב).

liron50

New member
2-3 ימים זה מעט מדי, אבל בד"כ תוך שבוע צריכים לתת תשובה

למועמד שרוצים להמשיך איתו.
&nbsp
וכמובן, יש גם מקרים חריגים. שאחרי חודשיים נזכרים שאתה המועמד הרצוי (בפועל
המועמד המועדף עליהם הבריז)
&nbsp
&nbsp
שיהיה בהצלחה.

למעלה