לכולם יש את הבאגים האלה בלינקדאין?

user32

Well-known member
מנהל
לכולם יש את הבאגים האלה בלינקדאין?

מונה ההודעות או ההזמנות לא קשור למצב בפועל. איך חברה של עשרות מליארדים לא דואגת שעמוד הפרופיל הראשי יעבוד כמו שצריך?

גם אצלי

אצלי הצלחתי להבין את החוקיות שלו. זה באג של קאשינג או היעדר רפרוש אחרי אישור החברות.

user32

Well-known member
מנהל
שאלה שניה במסגרת שאלות מטופשות. הפעם למפתחי אנדרואיד

איך, איך אפליקציה תמימה מגיעה לנפחים ענקיים? נגיד אפליקצית ריצה שיש בה בערך 2 מסכים ושוקלת 14 MB. אפליקציית בוקינג ודומיהם שמן הסתם הדאטה יושב בכלל על שרת אבל ההתקנה שוקלת 30MB. מה לעזאזל דוחפים לשם? אני כבר לא מדבר על זה שהן שומרות טונות דאטה על המכשיר וחלקן כבר הגיעו למאות מגה, אבל למה שההתקנה הראשונית תהיה גדולה כל כך? האפליקציות שאני כותב שוקלות כמה עשרות K, ואם יש הרבה נכסים גרפיים ושימוש בJAR חיצוניים אז אולי כמה מגה בודדים. איך מצליחים בכזה כשרון לבנות קבצים בגודל כזה?

תודה

vinney

Well-known member
dependencies

מפתחים שלנו סירבו לאפשר לי להוסיף פיצ'ר לאפליקצית אנדרואיד שלנו כי היה להם יעד של הגדלת נפח הAPK בלא יותר מX אחוז בשנה והפיצ'ר המסכן שלי (שהיה בעיניי לחלוטין טריויאלי) היה מביא איתו איזו ספריית עזר ששוקלת פי 2 מכלל הגדלת הנפח המותרת באותה השנה... ספריית עזר שכבר משתמשים בה באפליקציות אחרות שלנו (וזאת חבילה שבדרך כלל באה ביחד).
&nbsp
למה? כובע. לא מפתח אנדרואיד בעצמי, אז לא יודע אם באמת אי אפשר לעקוף את זה עם איזה shared library...

BravoMan

Active member
אפליקציות "היברידיות"

יש כל מיני פריימוורקים, שמאפשרים לך לכתוב אפליקציה ב-JS או #C או עוד כל מיני שפות שלא נתמכות בצורה טבעיות על Android.
&nbsp
למשל Phonegap, שהוא למעשה מעטפת של אפליקציה לאתר.
&nbsp
מה שהפריימוורקים האלה מוכרים זו היכולת להשתמש באותו קוד בדיוק לפלטפורמות מרובות, אבל לטעמי הן מביאות איתן יותר צרות מאשר תועלת.
&nbsp
סתם כדוגמה - כדי להתגבר על שוני בגרסאות, Phonegap מאפשר לארוז לתוך האפליקציה WebView בגרסה מתאימה.
היות ומדובר במנוע דפדפן שלם, הוא שוקל בסביבות 30MB דחוס, וכל זה כדי להציג איזה מסך וחצי ב-HTML, כשאר פיתוח native היה לוקח עשרות kb בודדים כפי שאתה מתאר.
&nbsp
גם הסטודיו של Google חוטא במידה מסוימת בכך שהוא דוחף ספריית תאימות לאחור כחלק מה-Wizard הסטנדרטי, מה שהופך כל תוכנת Hello World ליישום בגודל 1.5MB

user32

Well-known member
מנהל
מאוד מסתדר לי

מכיר עוד בגלגול הקודם כקודרובה אבל תמיד חשבתי שזה משתמש בWebView הרגיל שמותקן ולא ידעתי שהוא דוחף runtime כזה. זה הגיוני כי באפליקציות כמו של Booking ואחרות אני יכול להבין למה הם מפתחים בHTML.

BravoMan

Active member
גם אני חשבתי כך, עד שהתחלנו לעבוד עם ספק יישום

מסוים שהתוכנה שלו לא עבדה תקין על מכשירים עם גרסת Android קצת ישנה (4.1 אם זה מעניין מישהו)
&nbsp
מסתבר, שלמקרים כאלה, הפריימוורק מאפשר לך לארוז את הגרסה הרצויה של ה-WebView לתוך האפליקציה, ולא להסתמך על מה שיש במכשיר.

את התאימות לאחור אתה יכול להוריד

אבל אם תוריד תהיה לך חוויה לא עדכנית או חוויה שונה במכשירים חדשים מול מכשירים ישנים.

למעלה