הנדסאי אלקטרוניקה - אחרי 13 שנה בהייטק שאלה קריטית

salachshabati

New member
מה תחום ההתמחות שלך?

ישנם נושאים שאתה רק משתבח עם הזמן, בעיקר בחומרה.

Lhuna1

New member
ממליצה לך להתמקד בשאלות הנכונות

זהו? קיבלת תשובה להסבת מקצוע ש"ניתן לעשות" ואתה כבר מתחיל בבירורים הטכניים?
&nbsp
אם אתה שוקל הסבת מקצוע (ולא חשוב מה הסיבות שלך והאם הן מוצדקות ובעיני מי), השאלה הראשונה היא לא איזה הסבות ניתן לעשות, אלא איזו הסבה אתה רוצה לעשות. האפשרויות הן מאוד רבות ומגוונות. אתה יכול ללמוד להיות קונדיטור, בעל מוסך, גנן, מעצב גרפי, בונה אתרים, מורה, יועץ זוגיות, זמר חתונות או מטפל בדיקור סיני. ועוד מיליון דברים.
כל הסבה בגיל שלך טומנת בחובה קשיים, חלק יותר וחלק פחות.
אבל השאלות הראשונות הן עדיין אותן שאלות כמו בבחירת מקצוע ראשונה: מה אתה אוהב ורוצה לעשות ומהם הכישורים והיכולות הפוטנציאליות שלך?
אחרי שהבנת את זה אתה צריך לשאול מהם המסלולים האפשריים להסבה למקצוע/ות שמתאימים לך.
יכול להיות שהדרכים לשם יראו לך קשות או מסוכנות מידי ותבחר בסוף להתפשר על משהו שההסבה אליו קלה ובטוחה יותר.
יכול גם להיות שהוראה באמת זה מה שמתאים לך.
פשוט לי הצטייר בשרשור הזה תהליך פזיז ושטחי לקבלת החלטה מאוד משמעותית בחיים:
למה אפשר להסב? להוראה אפשר. סבבה, איפה נרשמים?
זה נראה לא רציני (בדומה לעצם ההחלטה שלך על הסבה - אני מתקרב ל-40 ושמעתי שלא קל אח"כ - אז יאללה הסבה).
יכול להיות שהרושם שלי מוטעה (לא כל השיקולים והמחשבה שמאחור עוברים בפורום).
בכל אופן אני ממליצה לך לשקול יותר ברצינות האם אתה באמת רוצה את זה או סתם תקפו אותך פתאום החששות מהעתיד (כמו שקורה לרובנו מידי פעם), ואם כן אז לא למהר לקפוץ על הדבר הראשון שמציעים לך אלא להתעניין בכמה שיותר אפשרויות ולהתחיל כאמור לא מ"מה אפשר" אלא מ"מה מתאים לי".
&nbsp
בהצלחה!
&nbsp

choo

Active member

selalerer

New member
"טכני", "פיזי", "שיטחי" - מילות תואר למתכנת
אנחנו לא

רוחניקים

Lhuna1

New member
לא יודעת איזה מתכנתים אתה מכיר...

שיטחי היא לא מילת תואר למתכנתים *שאני* מכירה.
טכני כן.
פיזי? מה הקשר?
ואם לשקול בצורה רצינית מה כדאי לך לעשות בחיים, תוך בחינה של כמה שיותר אפשרויות והתחשבות במה אתה מעוניין ובמה אתה טוב - זה בעיניך "רוחניקי", אז חשיבה רציונלית היא ממך והלאה (שזו דווקא תכונה חזקה אצל רוב המתכנתים - שוב, אלו שאני מכירה, אולי אתה מכיר סוג אחר).
&nbsp
&nbsp

למעלה